Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Práce v sokolovně pokračují

1508sokolovna.jpgS blížícím se koncem prázdnin finišují práce v sokolovně. Pavel Szilágyi se svými spolupracovníky pracoval i přes velká horka minulých dnů na očistě střechy a na obnově nátěrů plechové krytiny. Celková cena díla je 189.020,- Kč a práce musí být hotové do 30. října letošního roku.

Většina vnitřních prostor v sokolovně prošla obnovou výmalby. Práci odvedl královédvorský malíř Milan Suško se svým týmem za cenu 69.922,- Kč.

Hned po malířích nastoupila firma NAČIKO. Pracovníci a pracovnice pana Zdeňka Nápravníka provádí kompletní úklid sokolovny po malířích. Proběhly i výškové práce, jako mytí oken a mytí osvětlení. Opakovaným mytím a konzervací prochází rovněž dřevěná podlaha. Cílem je dostat sál a přilehlé prostory do udržovatelného stavu pro běžný úklid správce objektu. Tyto práce by měly být hotové do konce srpna, aby v novém školním roce už mohli školáci ale i ostatní sportovci začít sokolovnu plně využívat. 


Autor: Starosta Publikováno 15. 8. 2018 16:40

Jednotka se prezentovala na Technisáži v Novém Bydžově

12082018Technisaz2.jpg12082018Technisaz3.jpgV sobotu 11. a v neděli 12. srpna se v areálu bývalé koželužny v Novém Bydžově konala akce s názvem Technisáž 2018. Kromě techniky stavební, zemědělské a vojenské zde byla k vidění i technika hasičská. Čistecká hasičská jednotka zde prezentovala evakuační středisko s kompletním vybavením. Byl tu tedy postaven evakuační stan a zřízeno k němu potřebné zázemí.

Vystavené středisko přilákalo během víkendových dnů několik set návštěvníků (několik bylo i z Čisté nebo blízkého okolí), kterým přítomní čistečtí hasiči podali náležitý výklad a umožnili spoustu materiálu dokonce vyzkoušet. 

Účastí na této výstavě byla završena publicita projektu dotovaného Libereckým krajem, kdy bylo hasičské jednotce pořizováno potřebné vybavení pro účely ochrany obyvatelstva. Zbývá dokoupit pár drobností a lze celou akci závěrečnou zprávou a vyúčtováním uzavřít.


Autor: Starosta Publikováno 13. 8. 2018 14:23

Konec prázdnin = Saunafest ve Víchové

Plakát Saunafest 2018.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 13. 8. 2018 14:03

Čisteckej pedál už tuto sobotu

V sobotu 18. srpna 2018 se uskuteční už 5. ročník Čisteckýho pedálu.  Žádáme proto všechny spoluobčany, aby dbali zvýšené opatrnosti zvláště v době mezi osmou a desátou hodinou ranní a potom mezi třetí až pátou hodinou odpolední, kdy se budou po místních komunikací ve středu obce pohybovat cyklisté - účastníci akce. 

Dále zveme na zábavu na hřišti, kde bude od 20. hodin hrát DECL Band a pokud to klimatické podmínky dovolí, je zhruba na dvaadvacátou hodinu připravován ohňostroj. Vstup na zábavu je zdarma a občerstvení je zajištěno pro všechny příchozí. Srdečně zvou pořadatelé.

Pedál2018.jpg


Autor: Starosta Publikováno 13. 8. 2018 13:25

Dopravní značení je obnoveno

0808dopravniznaceni.jpgVe středu 8. srpna 2018 provedla firma Žemba, dopravní značení, obnovu nástřiku vodorovného dopravního značení v obci. Nástřikem byla oživena parkovací stání před samoobsluhou a před obecním úřadem. Firma dále provedla nástřik krajních čar na opraveném propustku pod čp. 146. Uživatelé cesty jsou tak snáze navigováni na nové mostní těleso. Veškeré tyto práce hradila obec ze svého rozpočtu, konkrétně z kapitoly Bezpečnost silničního provozu.


Autor: Starosta Publikováno 8. 8. 2018 15:01

Koncert v Dolní Kalné

KONCERTDK.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 8. 8. 2018 14:54

Na počest padlých vojáků zazní sirény

Ve středu 8. srpna ve 12:00 hodin se na celém území republiky rozezní sirény na počest padlých vojáků z afgánské mise. Bude provázet informace, že jde o PIETU.


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 7. 8. 2018 12:15

Našel se pejsek - už má majitele....

V horní části obce, v lokalitě u obecní vodárny, se našel pejsek. Jde o psa středního vzrůstu, patrně křížence vlčáka. Pejsek má obojek, nebojí se lidí ani koček. Není venku dlouho.  Pokud by ho majitel postrádal, nechť si jej vyzvedne u paní Sladové, čp. 46.

Několik minut po zveřejnění informace si pejska vyzvedl majitel ze sousední obce. Děkuje všem za pomoc jeho zvířeti.


Autor: starosta Publikováno 5. 8. 2018 18:56

Letní posezení se vydařilo

letniseniori2018.jpgAni vysoké teploty neodradily účastníky letního posezení s táborákem, které pro dříve narozené připravila Obec, resp. Kulturní výbor, na komunitním plácku v Markvaticích. Ve středu 1. srpna se tu sešlo na třicet účastníků, kteří poseděli, poklábosili, opekli si uzeninu a společně strávili podvečer a někteří i část večera. Stromy v okolí poskytly naštěstí příjemný stín a s kladným ohlasem se setkala i možnost využít k dopravě dodávku dobrovolných hasičů. Prostě pohodová letní akcička.....


Autor: Starosta Publikováno 2. 8. 2018 14:34

Dopravní omezení 2. srpna 2018

Ve čtvrtek 2. srpna 2018 konečně provede firma ZEPOS RS s.r.o. dokončovací práce na reklamacích odvodnění obecních komunikací. Vzhledem k tomu, že bude opravován živičný povrch, bude přechodně uzavřena komunikace do Drah v centru obce u Štěpánových a cesta po stráni proti bývalému pivovaru u Jarošových. Dbejte laskavě pokynů pracovníků stavby a do místa oprav nevjíždějte, Můžete poškodit jak vozovku, tak svůj vůz. Děkujeme za pochopení.


Autor: Starosta Publikováno 2. 8. 2018 9:52


Informační SMS

4. 12. Barbora

Zítra: Jitka

Tip na výlet

Počasí

Pátek Zataženo 1/-1 °C
Sobota Polojasno 7/2 °C
Neděle Zataženo 9/5 °C
Pondělí Zataženo 7/4 °C

Návštěvnost stránek

487582