Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Dopravní omezení 2. srpna 2018

Ve čtvrtek 2. srpna 2018 konečně provede firma ZEPOS RS s.r.o. dokončovací práce na reklamacích odvodnění obecních komunikací. Vzhledem k tomu, že bude opravován živičný povrch, bude přechodně uzavřena komunikace do Drah v centru obce u Štěpánových a cesta po stráni proti bývalému pivovaru u Jarošových. Dbejte laskavě pokynů pracovníků stavby a do místa oprav nevjíždějte, Můžete poškodit jak vozovku, tak svůj vůz. Děkujeme za pochopení.


Autor: Starosta Publikováno 2. 8. 2018 9:52

Zajímavé akce v okolí v nejbližším období

130SDHKruh.jpgBranná.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žďárské dožínky 2018.jpg

 

 


Autor: Starosta Publikováno 2. 8. 2018 9:48

Pracuje se i na sokolovně

WCsokolovna082018.jpgBěhem letních měsíců běží i práce na objektu sokolovny. V suterénu pod jevištěm buduje firma Martin Šmíd sociální zařízení. Dožilé a nevyhovující dvě toalety nahradí moderní WC odděleně pro muže a ženy. Budou zde i umyvadla s teplou vodou. Toto hygienické zázemí bude sloužit pro účinkující při kulturních akcích, jako alternativa k sociálkám ve vestibulu při velkých společenských akcích a především jako sociální zázemí pro akce plánované venku v amfiteatru za sokolovnou, který 

malovani082018.jpg

projde v brzké době rovněž úpravami.

Na přelomu července a srpna nastoupila firma Milana Sušky, která provádí malířské práce na sále, přísálí, ale také ve vestibulu, v předních sociální zařízeních, v šatně a dojde i na zadní trakt, tedy schodiště a prostor baru za jevištěm.

A aby toho nebylo málo, tak ve stejné době nastoupil pan Milan Szilágyi a jeho spolupracovníci, kteří čistí a natírají střechu na sokolovně. Během srpna proběhne ještě velký úklid a terénní úpravy za sokolovnou. Veškeré práce by měly být hotové do konce prázdnin, aby s novým školním rokem mohla být sokolovna opět řádně využívána pro sport, kulturu a zábavu.


Autor: Starosta Publikováno 1. 8. 2018 14:17

Technisáž 2018 v Novém Bydžově

Opět po roce bude v bývalém areálu koželužny v Novém Bydžově úžasná akce - Technisáž 2018. K vidění bude různá technika (vojenská, hasičská, stavební, zemědělská), historické motocykly, kola, američtí veteráni. Pro děti mini vláček. V programu je i dřevo sochání motorovou pilou, projížďky BVP nebo vyhlídkové lety vrtulníkem. Bohaté občerstvení a spousta zážitků. Na Technisáž 2018 jedou představit evakuační středisko i čistečtí hasiči. Přijďte se i Vy podívat:

Technisaž2018.jpg


Autor: Starosta Publikováno 1. 8. 2018 8:33

Svět květin v Trutnově

Světkvetin.jpg


Publikováno 1. 8. 2018 8:02

V. ročník Čisteckýho pedálu se blíží

Pedál2018.jpg


Autor: Starosta Publikováno 31. 7. 2018 7:14

Enduro v Loukově

O víkendu se jedou závody v enduru v nedalekém Loukově:

V sobotu je to klasický Loukov dvojice (Enduro Martinice) . Více na http://www.enduromartinice.cz/kalendar/cc-loukov-2017_21_1_5/

 V neděli jednotlivci jako součást seriálu ECC: http://www.enduromartinice.cz/kalendar/

 

ENDUROLOUKOV.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 30. 7. 2018 15:39

Dovolená dětského lékaře v srpnu

Adamdovolená.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 30. 7. 2018 10:47

Avízo sběrových akcí na podzim 2018

Čas běží a už je znám termín podzimních sběrových akcí. Bude to koncem září. Konkrétně objemný odpad a elektroodpad se bude sbírat 21. a 22. září na obvyklých místech. Sběr nebezpečného odpadu proběhne v sobotu 22. září rovněž na obvyklých stanovištích. V této době bude škola opět sbírat starý papír a hasiči provedou sběr železného šrotu.  Bližší informace budou včas ještě upřesněny.

papír podzim 2018.jpg


Autor: Starosta Publikováno 30. 7. 2018 9:50

Výzva k hospodárnosti s pitnou vodou

Vážení spoluobčané a majitelé nemovitostí v Čisté u Horek.

Letošní rok je extrémně suchý. Srážek i v naší oblasti spadlo minimum. Vedra posledních dnů a každodenní vítr tuto situaci ještě umocňují. Obec i její okolí šedne a žloutne, zemědělská technika víří prach, vysychají potoky.

Náš zdroj pitné vody je zatím dostatečně vydatný a stačí k zásobování připojených uživatelů. Přesto i my vidíme, že čerpání je častější, což svědčí o klesající hladině spodní vody. 

Proto bych chtěl nabádat k hospodárnosti při využívání vody. Naštěstí nemusíme přistupovat k žádným zákazům nebo dokonce omezením. Ale je teprve konec srpna a následek sucha se projeví až na podzim. Zvažte proto laskavě už teď každé zalévání trávníků, mytí aut nebo napouštění bazénů v případech, kdy k tomuto používáte pitnou vodu z vodovodní sítě obce.. Chápu, že zalévat zeleninu je nutnost, ale u trávníku to až za tak nutné určitě nepovažuji.

Je na nás samotných, jak se zdrojem vody budeme hospodařit.

 


Autor: Starosta Publikováno 30. 7. 2018 9:42


Informační SMS

5. 12. Jitka

Zítra: Mikuláš

Tip na výlet

Počasí

Sobota Polojasno 6/2 °C
Neděle Zataženo 9/6 °C
Pondělí Oblačno až zataženo s občasným deštěm 7/4 °C
Úterý Oblačno až zataženo s občasným deštěm 5/3 °C

Návštěvnost stránek

487687