image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Úklidy jsou za námi, blíží se workshop

Úklidy jsou za námi, blíží se workshopV pátek 1. dubna 2022 proběhla první část projektu "Dnes jsme tu my, zítra naše děti II.". Dopoledne vyrazily děti z mateřské a základní školy sbírat odpadky po vesnici. Odpoledne se přidala veřejnost. Od odpadků bylo očištěno okolí cesty po Stráni, k pensionu Antonea a ke kostelu. Tradičně byl uklizen sjezd ze silnice na louku pod serpentinami a letos ještě i okolí potoka na konci obce směrem k Dolní Kalné, kam únorová blesková povodeň. přinesla spoustu odpadků. "Vítězem" co do množství se staly opět  obaly od nápojů (PET lahve nebo AL plechovky). Standartní jsou autodíly a letos se nově objevily respirátory a roušky. Nejkurióznějším nálezem byl plyšový Pokemon...

Děkujeme všem, kdo se zapojili. 

Projekt "Dnes jsme tu my, zítra naše děti II." je podpořen dotací z Libereckého kraje. Druhá část - ekologický workshop - se plánuje na konec dubna 2022.

uklid3.jpguklid2.jpguklid1.jpgIMG_20220401_172534.jpg