Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Předvánoční posezení pro seniory zahájilo advent v Čisté

V neděli 30. listopadu uspořádala kulturní komise pro seniory tradiční Předvánoční posezení pro seniory. Konalo se v sokolovně a letos byla účast posílena ještě o rodiče dětí z mateřské škoky, které si pro babičky a dědečky připravily hezký program. Následoval program školních dětí a při drobném občerstvení si pak senioři povídali a povídali až do podvečera. K příjemné atmosféře přispěla i skupina Melodys svými písněmi k poslechu i tanci. Pro seniory byly připraveny i malé pozornosti z chráněné dílny o.s. Sportem proti bariérám Český ráj. Věříme, že se zúčastněným akce líbila a napřesrok se sejdou minimálně ve stejném počtu opět.


Autor: KK Publikováno 1. 12. 2014 16:58

Rock for Church byl letos mimořádně povedený

ČiPřiDO na Rock for Church  2014Letošní ročník benefice Rock for Church se mimořádně povedl. Do čistecké sokolovny dorazilo v sobotu 22. listopadu na dvě stovky fanoušků, které sem přilákaly kapely ČiPřiDO, Megaděs a Tampelband i sólo vstupy Simony tryznové. Díky většímu množství vstupenek prodaných v předprodeji i díky slušné konzumaci bude výnos z akce lehce nad třiceti tisíci korun. Děkujeme všem, kdo se na zdaru této akce podíleli. Prostředky z výtěžku poslouží jako základ spoluúčasti obce na projektu restaurování sochy sv. Jana Nepomuckého u silnice pod školou.  Jisté je, že obnova nejstarší pískovcové sochy na území obce bude rozložena do několika etap. První (měla by proběhnout v nejbližších měsících) je vypořádání pozemků pod sochou tak, aby vše přešlo do majetku obce. Další bude demontáž a odvoz monumentu do dílny, zemní práce a zahájení restaurátorského zásahu. Pokračovat bude usazení sochy a finální konzervace.Celková obnova státem chráněné památky přijde na více než půl milionu korun a obec usiluje o sdružení prostředků vlastních, krajských i z ministerstva kultury. Bez dotační podpory není možné památku opravit, ale předběžná jednání s památkaři a dalšími institucemi nás zatím naplňují optimismem.


Autor: Starosta Publikováno 24. 11. 2014 19:14

Projekci zhlédly na tři desítky návštěvníků

Luboš Jiřiště po beseděV pátek 21. listopadu uspořádala kulturní komise ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů ve Spolkovém domě besedu s cestovatelem ing. Lubošem Jiřiště z nedalekého Žďáru u Staré Paky. Na poutavé povídání a fotografie z výstupu po ledovci na Dachstein se přišlo podívat na třicet návštěvníků, kteří měli možnost si navíc prohlédnout horolezeckou výstroj nebo ochutnat likér ze šišek borovice limby. Beseda měla úspěch a na další povídání, tentokrát o Švédsku, se těšíme na 16. ledna 2014.

Fotografie z besedy jsou v galerii Standy Klazara. děkujeme za dokumentaci.


Autor: Starosta Publikováno 24. 11. 2014 17:49

Zastupitelstvo bude během listopadu jednat ještě jednou

Na úterý 25. listopadu od 18:30 hodin je do sokolovny svoláno další zasedání zastupitelstva obce. Důvodem je potřebnost projednání a schválení jediného bodu -  smlouvy se Státním fondem životního prostředí na protipovodňový projekt. Díky tomuto kroku bude možné proplatit část nákladů na realizaci bezdrátového rozhlasu a dalších souvisejících opatření ještě v letošním roce.

Svolání 2. zasedání ZO


Autor: Starosta Publikováno 18. 11. 2014 14:44

Zveme na další ročník Andělské projížďky - obec má opět rezervaci vagónku

Je u nás už tradicí, že se kolem Mikuláše vydáváme na jízdu parním vláčkem, kterou pod názvem "Andělská projížďka" pořádá o.s. Duhové údolí. I letos tomu tak bude a sice v sobotu 6. prosince. Lístky do vagónku, který má naše obec zarezervován, je možné zakoupit v kanceláři obecního úřadu za jednotnou cenu 50,- Kč/kus. V ceně bude nadílka pro děti a drobné občerstvení pro dospělé. Podrobnosti v přiloženém plakátku:

Andělská projížďka 2014


Publikováno 18. 11. 2014 11:38

Parkoviště byla omyta

Cisterna nedařížských hasičů před sokolovnouV sobotu 15. listopadu 2014 provedli hasiči z Nedaříže za pomoci své cisterny a s brigádnickým přispěním čisteckých mladých hasičů omytí parkoviště před samoobsluhou a parkoviště před obecním úřadem v naší obci. Zaroveň byl pročištěn kanál pod místní komunikací na Draha proti sokolovně. V létě letošního roku bylo na parkovištích obnoveno vodorovné dopravní značení, ale užíváním ploch (před obecním úřadem i díky stavební činnosti při zateplování budovy) došlo ke znečištění. Před zimou byly tedy plochy znovu omyty a vyznačená parkovací místa mohou opět sloužit veřejnosti.

 


Autor: Starosta Publikováno 18. 11. 2014 8:20

Expozice geoparku u sokolovny pomalu roste

Zakládání expozice geoparkuOdpočinkové místo ve formě expozice geoparku v areálu u čistecké sokolovny dostává svou podobu. V minulém týdnu technika provedla zemní práce a specialisté okamžitě začali s instalací gabionových klecí, do kterých jsou skládány kameny z regionu. Expozice bude opatřena výkladovými tabulkami, takže každý příchozí se bude moci o tom kterém kameni dozvědět zajímavé informace.  Projekt realizuje MAS Přiďte pobejt! Jilemnice, obec je partnerem projektu, protože poskytla pozemek.


Autor: Starosta Publikováno 18. 11. 2014 8:13

Nová kniha věnovaná padlým a zemřelým v I. světové válce

V kanceláři obecního úřadu je k dostání kniha Lenky Holubičkové "Hrobům v dáli", která se věnuje památce padlých a zemřelých v první světové válce. Mapuje tehdejší politický okres Jilemnice, ale jsou v ní i obce dnešního Jilemnicka (Čistá, Horka, L. Olešnice...), které v té době patřily pod Novou Paku. Kniha je k zakoupení za pořizovací cenu 380,- Kč/ks. Může jít například o vhodný vánoční dárek pro starší generace.

Hrobům v dáli


Autor: Starosta Publikováno 14. 11. 2014 12:02

Vánoční strom je připraven

Zdobení vánočního stromuVe čtvrtek 13. listopadu, proběhlo pravidelné dozdobování vánočního stromu před obecním úřadem v naší obci. Práce se tradičně zhostil náš správce VO p. Josef Prošvic za pomoci techniky f. Elektros Martinice.

Strom bude poprvé rozsvícen v neděli 30. listopadu 2014.


Autor: Starosta Publikováno 14. 11. 2014 11:57

Pozvánka na výstavu v Jilemnici

Krkonošské muzeum v Jilemnici zve na výstavu malířky Jarmily Haldové od 14 listopadu do konce února:

Haldová - výběr z tvorby


Autor: starosta Publikováno 12. 11. 2014 8:29


Informační SMS

9. 7. Drahoslava

Zítra: Libuše, Amálie

Tip na výlet

Počasí

Čtvrtek Zataženo 16/10 °C
Pátek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 25/14 °C
Sobota Zataženo 16/10 °C
Neděle Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 18/8 °C

Návštěvnost stránek

473353