Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Volné pozice v SQS Nová Paka

Firma SQS Nová Paka hledá nové zaměstnance:

Operátor výroby a výrobní technik

Vedoucí výrobní dílny


Autor: Starosta Publikováno 3. 12. 2014 11:11

V Čisté bude bleší trh

Na sobotu 13. prosince 2014 připravují hasiči ve Spolkovém domě 1. čisteckej BLEŠÁK. Prodávat nebo směňovat bude možné vše, s čím zájemci projdou dveřmi, případně venku před budovou. Příspěvek za místo činí symbolických 20,- Kč. Nebude chybět občerstvení. Ukliďte si doma před vánoci a přijďte zkusit svého obchodního ducha. Podrobnosti v přiložené pozvánce:

1. čisteckej blešák


Autor: Převzato od SDH Čistá u Horek Publikováno 3. 12. 2014 8:26

Hon MS Černý háj

MS Černý háj upozorňuje občany, že v sobotu, 6. prosince 2014, bude v Čisté u Horek probíhat hon. Leče budou vedeny především v oblasti nad továrnou, po Rovních, Volšinkách a pod Hůrou kolem salaše. Myslivci žádají spoluobčany o opatrnost a pokud možno omezení pohybu v těchto lokalitách v době od 8 - 16 hodin, aby nedošlo ke zbytečnému úrazu.


Autor: Starosta Publikováno 3. 12. 2014 8:20

Pozvánka na výstavu vyřezávaného ovoce v Borovnici


Publikováno 3. 12. 2014 8:13

Výstava na Pecce

O.s. Větrák Borovnice zve na výstavu o Haklově větrnném mlýně v Borovnici. Výstava bude na Pecce v hotelu Roubal ve dnech 12. - 14.12.2014:


Autor: Starosta Publikováno 1. 12. 2014 17:11

Před továrnou se opět budou prodávat holandské sýry a další pochutiny.

Po loňském úspěchu proběhne i letos v předvánočním čase před továrnou Suchánek&Walraven, s.r.o., prodej holandských sýrů a dalších pochutin. Prodej bude 11.12.2014 odpoledne. Podrobnosti v přiloženém letáčku:

Prodej sýrů 2014


Autor: S&W Publikováno 1. 12. 2014 17:08

Pozvánka do Studence na Obecní polívku

Přinášíme pozvánku na Obecní polívku s doprovodným programem, která se koná 6. prosince v amfiteatru za školou ve Studenci. Více v přiloženém plakátku:

Poliuka 2014


Autor: Převzato z Obce Studenec Publikováno 1. 12. 2014 17:05

Jízdenky na parní vlak jsou vyprodány

Jízdenky do obecního vagónku na letošní Andělskou projížďku parním vláčkem z Martinic do Rokytnice a zpět jsou již vyprodány. Připomínáme, že kvůli doprovodné akci bude dobré přijet do Martinic nejpozději ve 13:45 hodin. Náš vagónek bude označen a bude stát na prvním nástupišti až jako poslední. Na děti se už těší čerti s mikulášem i andělem.


Autor: Starosta Publikováno 1. 12. 2014 17:02

Předvánoční posezení pro seniory zahájilo advent v Čisté

V neděli 30. listopadu uspořádala kulturní komise pro seniory tradiční Předvánoční posezení pro seniory. Konalo se v sokolovně a letos byla účast posílena ještě o rodiče dětí z mateřské škoky, které si pro babičky a dědečky připravily hezký program. Následoval program školních dětí a při drobném občerstvení si pak senioři povídali a povídali až do podvečera. K příjemné atmosféře přispěla i skupina Melodys svými písněmi k poslechu i tanci. Pro seniory byly připraveny i malé pozornosti z chráněné dílny o.s. Sportem proti bariérám Český ráj. Věříme, že se zúčastněným akce líbila a napřesrok se sejdou minimálně ve stejném počtu opět.


Autor: KK Publikováno 1. 12. 2014 16:58

Rock for Church byl letos mimořádně povedený

ČiPřiDO na Rock for Church  2014Letošní ročník benefice Rock for Church se mimořádně povedl. Do čistecké sokolovny dorazilo v sobotu 22. listopadu na dvě stovky fanoušků, které sem přilákaly kapely ČiPřiDO, Megaděs a Tampelband i sólo vstupy Simony tryznové. Díky většímu množství vstupenek prodaných v předprodeji i díky slušné konzumaci bude výnos z akce lehce nad třiceti tisíci korun. Děkujeme všem, kdo se na zdaru této akce podíleli. Prostředky z výtěžku poslouží jako základ spoluúčasti obce na projektu restaurování sochy sv. Jana Nepomuckého u silnice pod školou.  Jisté je, že obnova nejstarší pískovcové sochy na území obce bude rozložena do několika etap. První (měla by proběhnout v nejbližších měsících) je vypořádání pozemků pod sochou tak, aby vše přešlo do majetku obce. Další bude demontáž a odvoz monumentu do dílny, zemní práce a zahájení restaurátorského zásahu. Pokračovat bude usazení sochy a finální konzervace.Celková obnova státem chráněné památky přijde na více než půl milionu korun a obec usiluje o sdružení prostředků vlastních, krajských i z ministerstva kultury. Bez dotační podpory není možné památku opravit, ale předběžná jednání s památkaři a dalšími institucemi nás zatím naplňují optimismem.


Autor: Starosta Publikováno 24. 11. 2014 19:14


Informační SMS

3. 7. Radomír

Zítra: Prokop

Tip na výlet

Počasí

Pátek Oblačno 21/14 °C
Sobota Oblačno 22/11 °C
Neděle Oblačno 21/14 °C
Pondělí Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 23/13 °C

Návštěvnost stránek

472932