Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Kulturní komise zve - pojeďte s námi do divadla

Kulturní komise organizuje zájezd do divadla F. X. Šaldy v Liberci na představení Monty Pythonś SPAMALOT, kde hraje Martin Stránský, čistecký rodák. Podrobnosti v přiložené pozvánce:

Spamalot


Autor: starosta Publikováno 11. 9. 2015 14:20

Avízo dovolené obvodního lékaře

MUDr. František Válek oznamuje, že bude mít v úterý 29. září 2015 dovolenou. Z tohoto důvodu nebude ordinovat na Horkách. V tento den jej bude zastupovat MUDr. Erlebachová v době od 8 do 12 hodin v Martinicích.


Autor: Starosta Publikováno 11. 9. 2015 13:13

Omezení služeb v obci

Od 12:00 hodin dne 11. září až do soboty 19. září bude z důvodu dovolené uzavřena prodejna smíšeného zboží manželů Zaplatílkových.

Od  14:00 hodin dne  12 . září až do pondělí 21. září bude kvůli dovolené uzavřena také Restaurace Čistá.


Autor: Starosta Publikováno 11. 9. 2015 11:54

Cvičení žen

TJ Čistá u Horek oznamuje, že od 1.října 2015 začne opět pravidelné cvičení žen v čistecké sokolovně. Bude probíhat každý čtvrtek od 19:00 hodin. Cvičitelkou bude Blanka Klůzová.


Autor: Starosta Publikováno 11. 9. 2015 8:36

Podzimní sběrové akce jsou za námi

Sběr NO, září 2015O minulém víkendu proběhly v obci podzimní sběrové akce. V garáži čp. 30 byl tradičně sbírán obecními zaměstnanci elektroodpad pro firmu Rema systém. Na školním dvoře byl vybírán do velkoobjemového kontejneru objemný odpad. Toho bylo tentokráte sebráno trochu více, a tak byl nakonec ještě použit i kontejner z obecního svozového automobilu. A to ještě zaměstnanec obce vytřídil několik žlutých pytlů plastů, které neskončí na skládce ale v třídírně odpadů. Přestože bylo opakovaně zveřejněno, jaké druhy odpadu sem patří, objevili se spoluobčané, kteří předávali odpad, který do objemného odpadu na skládku nepatří, ale může být po vytřídění ještě využit. Naštěstí jejich počet klesá. Naopak se sluší pochválit za přístup k elektroodpadu, protože tentokrát v nedělním svozu odpadu nebzpečného se žádný elektrospotřebič neobjevil. Letos opět převažovaly zbytky barev a chemikálií. Velice děkuji spoluobčanům za odpovědný přístup, kdy zvláště nebezpečný odpad je řádně likvidován a nekončí někde na mezi v černé skládce.

Na podzim letošního roku ještě proběhne sbírka materiálu pro Diakonii, kterou budou organizovat hasiči, a sběr starého papíru a víček z PET lahví. Ten bude v režii školy. Obe akce budou v souběhu, ale termín ještě nebyl upřesněn.


Autor: Starosta Publikováno 8. 9. 2015 8:41

Práce na opravách místních komunikací

Nová svodnice v KoutěV září se rozeběhly opravy místních komunikací. Na konecOprava cesty na Stráni asfaltového povrchu v Koutě byla firmou Setter, a.s., instalována nová svodnice. Ta dosavadní kapacitně nestačila a docházelo k zaplavování a usazování naplaveného materiálu na soukromém pozemku níže.   Stejná firma provádí také sanaci ujíždějícího svahu s cestou na Stráni proti čp. 100. Zde byl sejmut asfaltový koberec, podloží je zhutněno, hrana svahu bude vyztužena betonovou pilotáží a celý usek bude zarmován a vyztužen pod asfaltem železobetonovou deskou.   práce na obou úsecích by měly být hotové do poloviny měsíce září.

Zastupitelstvo odsouhlasilo také výměnu špatně dimenzovaného potočního propustku na obecní komunikaci v Markvaticích u čp. 213. Tuto zakázku zhotoví firma LTM Krkonoše v druhé polovině září. Termín bude ještě upřesněn a obyvatelé Markvatic budou včas informováni, protože cesta do Kouta bude po dobu stavby neprůjezdná. Omezení bude ale pouze krátkodobé. Výměna propusti by měla nejen odstranit nepříjemný hrbol na komunikaci, ale především zvýšit povodňovou ochranu čp. 213, které v minulosti opakovaně zasáhla povodeň.

Na konec října se připravuje oprava cca 300 m povrchů na cestě v Potokách. Na tuto akci v současné době obec provádí poptávkové řízení. V roce 2015 pak ještě proběhnou dílčí opravy cesty na Jaloučí, pěšiny od spodní zastávky ke kostelu a pěšiny mezi silnicí a Strání za obecním úřadem.


Publikováno 8. 9. 2015 8:24

Výkup kůží v září

Výkupce kůží oznamuje, že zářijový výkup proběhne v sobotu 12. září 2015. Auto pojede tradičně od Horek k Dolní Kalné kolem 17.hodiny.


Autor: Starosta Publikováno 8. 9. 2015 8:07

Výstava a beseda v Jilemnici

Krkonošské muzeum v Jilemnici zve na připravované akce:

Přednáška k restaurování

Matice česká


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 8. 9. 2015 8:05

Zápis z 8. zasedání zastupitelstva obce

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce z 2.9.2015 najdete kliknutím sem.


Autor: Starosta Publikováno 2. 9. 2015 16:35

Škola a školka pod Hůrou zahají nový školní rok nově

V úterý 1. září zahájí v čistecké školce a škole nový školní rok novým stylem výuky částečně obměněný pedagogický sbor včele s novým panem ředitelem, Mgr. Ivo Chocholáčem.
 Během celých prázdnin probíhala intenzivní jednání na odboru školství LK, s inspekcí a s podobně zaměřenými školami.  Výsledkem je, že se nové vedení školy pokusí učit v malotřídce a to i na druhém stupni základní školy.            

Toto se podařilo prosadit až v závěru minulého týdne. Pokud by byl mezi rodiči a případně i dětmi zájem a navštěvování školy v Čisté, kontaktujte laskavě pana ředitele na kontaktech uvedených v závěru přiloženého letáčku. S ním můžete probrat podrobnosti o výuce, případném přestupu dítěte i další věci s tím spojené.   Více se dozvíte na školním webu, který bude v nejbližší době nahrazen novými stránkami.

Přejeme všem dětem, bez rozdílu věku či navštěvované školy,  úspěšný vstup do nového školního roku, rychlou aklimatizaci po prázdninách a mnoho nových kamarádů.


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 31. 8. 2015 11:10


Informační SMS

14. 11. Sáva

Zítra: Leopold

Tip na výlet

Počasí

Čtvrtek Jasno 5/0 °C
Pátek Zataženo 11/3 °C
Sobota Oblačno 12/8 °C
Neděle Polojasno 12/6 °C

Návštěvnost stránek

452786