Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Hájenkafest se blíží

Hájenkafest 2016


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 6. 6. 2016 8:24

Výlet do Kuksu se seniorům vydařil

kuks2016.jpgVe středu 1. června 2016 proběhl kulturní komisí pořádaný výlet pro starší spoluobčany, jehož cílem byl Kuks u Dvora Králové. Autobus po poledni posbíral v Čisté na čtyři desítky výletníků, kteří společně navštívili Hospital v Kuksu, s průvodkyní absolvovali prohlídku a pak zbyl čas i na procházku po parku, kávu nebo zmrzlinu. Výlet zakončilo společné občerstvení a posezení v restauraci U soudku v Rudníku -  Arnultovicích. Nálada byla výborná a počasí také velmi příznivé, a tak si snad všichni odnesli pěkné zážitky ze společně stráveného odpoledne.

 

Fotogalerie z Kuksu - Stáňa Cermanová


Autor: Starosta Publikováno 3. 6. 2016 8:07

Výstraha ČHMÚ, 2. června 2016

Hydrometeorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami pro celé území republiky s platností od 2. června 2016, 13:00 hodin až do 3. června 2016, 08:00 hodin. Podrobnosti na : www.chmu.cz


Autor: Starosta Publikováno 2. 6. 2016 12:14

Korekce dat srážkoměru

V minulém týdnu byl srážkoměr v naší obci mimo provoz. V úterý 31. května se jej podařilo znovu uvést do činnosti a proběhla zároveň zkouška funkčnosti. Proto jsou data z posledního dne měsíce května zkreslena o 14,8 mm, což je fiktivní výše srážek naměřená při testu srážkoměru:

Data ze srážkoměru

Tato informace je určena především pro ty, kdo sledují úhrn srážek dlouhodobě a naměřené hodnoty z konce května jsou proto neprůkazné.


Autor: Starosta Publikováno 2. 6. 2016 12:06

Investice do hřiště pokračují

Hřiště -instalace sloupů.Základy pod sloupyObec převzala v roce 2013 na základě dlouhodobé nájemní smlouvy od TJ Čistá u Horek do své péče travnaté hřiště. Pro jeho údržbu, ale i pro sekání dalších ploch obce, byl již před tím pořízen sekací traktor a začaly přípravy postupného zvelebování sportoviště údržbou laviček a sekáním ploch. Pokračovalo to odvodněním východního čela hřiště a nyní se práce přesunuly na čelo západní. Firma Tomáš Vaněk, Dolní Olešnice, zde zhotovila bytelné základy a na nich bylo 2. června 2016 pomocí výškové techniky vztyčeno pět sloupů zdemontovaných na jaře z veřejného osvětlení. Tyto sloupy poslouží jednak k lepšímu osvětlení antukového tenisového kurtu (do základů jsou zavedeny chráničky a na stožárech byla ponechána svítidla), ale zároveň na tyto stožáry bude zavěšena ochranná síť za západní branku. Při kopané tak nebudou míče létat do kurtu.    Na akci byly použity staré kandelábry z veřejného osvětlení a síť s příslušenstvím byla zakoupena od firmy LaTy Bruntál. Celkové náklady na instalaci i materiál se v součtu pohybují kolem osmdesáti tisíc korun. Kabeláž ke svítidlům včetně oživení stožárů si pak zajistí TJ Čistá sama. Popsané náklady jsou hrazeny z rozpočtové kapitoly péče o vzhled obce a k jejich snížení pomáhají výnosy sportovních aktivit obce jako je pouťový fotbalový turnaj nebo Čisteckej pedál. Poděkování za zapůjčení nákladního automobilu k dopravě sloupů soukromému zemědělci, p. Františku Petružálkovi.


Autor: Starosta Publikováno 2. 6. 2016 11:17

Komunikace nad bývalý pivovar doznala úprav

Obrubníky a patníky podél cesty nad pivovarPodél komunikace nad bývalý pivovar v centru obce byly instalovány obrubníky a patníky. Stalo se tak v rámci dokončovacích prací firma Elektrocomp, která zde dělala finální terénní úpravy po loňské kabelici sítě NN společnosti ČEZ Distribuce. Instalování obruby byl od začátku požadavem obce ve stavebním řízení, protože kabel byl pokládán sice do zeleného pruhu, ale na samý okraj komunikace. Obec proto chtěla chránit krajnici, kde jednak hrozilo její odlamování a jednak zde mohla dešťová voda vymlet zeminu až ke kabeláži.

Vzhledem k tomu, že se podařilo loni získat z rekonstruované silnice bezúplatně i  množství patníků, které sem elektrikářská firma v rámci svých činností rovněž instalovala, nestály tyto úpravy obecní rozpočet žádné prostředky.


Autor: Starosta Publikováno 1. 6. 2016 12:07

Další výstraha před bouřemi

Aktuální výstraha před intenzivními bouřkami platí pro naše území 1. června 2016 od 13:00 hodin do 23:00 hodin. Podrobnosti na: www.chmu.cz


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 1. 6. 2016 11:45

Bouře s přívalovými srážkami hrozí i dnes

ČHMÚ vydal pro naše území varování břed silnými bouřkami, které potrvá až do dnešní půlnoci. Bližší informace na

www.chmu.cz


Autor: Starosta Publikováno 31. 5. 2016 12:27

Dovolená MUDr. Válka

Pan doktor Válek oznamuje, že nebude ve dnech 3. června a 7. června na zdravotním středisku na Horkách ordinovat. V pátek dopoledne jej zastupuje MUDr. Gotwald v Roztokách a v úterý dopoledne MUDr. Erlebachová v Martinicích. V pondělí 6. června pan doktor Válek bude ordinovat na středisku ve Studenci normálně.


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 31. 5. 2016 10:43

Výstraha před silnými bouřkami trvá

Český hydrometeorologický ústav vydal další varování před silnými bouřkami, které by se mohly včetně přívalových srážek a silného větru vyskytnout dnes až do půlnoci i na území Libereckého kraje.


Autor: Starosta Publikováno 30. 5. 2016 14:24


Informační SMS

4. 6. Dalibor

Zítra: Dobroslav

Tip na výlet

Počasí

Čtvrtek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 21/9 °C
Pátek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 14/10 °C
Sobota Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 15/8 °C
Neděle Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 19/11 °C

Návštěvnost stránek

470163