Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


POZOR - výrazná omezení z důvodu pokládky asfaltových povrchů

Upozorňujeme spoluobčany na výrazná omezení, kterých se dočkáme v příštích dnech. Po pokládkách vyrovnávacích  asfaltových vrstev přichází na řadu pokládka vrchní obrusné vrstvy.

Ve středu 3. srpna bude probíhat pokládka finálního asfaltu v úseku od Pivovarského rybníka směrem k dolní zděné trafostanici (mezi čp. 241 a 145) a sice jízdní pruh ve směru na Trutnov (dolů vesnicí).

Ve čtvrtek 4. srpna se bude pokládat tentýž úsek, ale druhý jízdní pruh ve směru na Jičín (nahoru vesnicí).

V pátek 5. srpna se bude pokládat úsek od Pivovarského rybníka směrem k Horkám (mezi čp. 241 a 53). Půjde o jízdní pruh ve směru na Trutnov (dolů vesnicí).

V sobotu 6. srpna se bude pak pokládat stejný úsek, ale tentokrát pruh ve směru na Jičín (nahoru vesnicí).

Doprava v těchto dnech bude řízena semafory nebo pracovníky stavby. Při jízdě po obci proto dbejte zvýšené opatrnosti.

Tím budou povrchy vozovky hotové a budou pokračovat drobné dokočovací práce na krajnicích, příkopech, propustcích, dopravním značení apod.

Při tomto asfaltování se budou dělat pouze malé sjezdy, které zvládne udělat firma při maximálním rozšíření záběru finišeru. Větší napojení a větší hospodářské sjezdy se budou asfaltovat až kolem 20. srpna, kdy přijede menší finišer.  Pochůzka po opravovaném úseku proběhne ve 32. týdnu, kde se budou právě sjezdy na místě samém řešit. Pokud byste chtěli sjezd vyasfaltovat a není s tím počítáno v projektu, lze se domluvit na orivedení těchto prací za úhradu. Můžete se spojit buď se stavbyvedoucím od M - Silnic, nebo se starostou obce, aby vaše žádosti byly zaznamenány.


Autor: Starosta Publikováno 2. 8. 2016 16:39

Nové místo na parkování u obecního úřadu

parkoviště u hřiště.jpgFirma ZEPOS RS, s.r.o., dokončuje v těchto dnech novou zpevněnou plochu vedle obecního úřadu. Tímto dojde ke zlepšení parkování pro návštěvníky budovy obecního úřadu, pošty, obecní knihovny, poradny dětské lékařky, hasičů, nájemníků obecních bytů, ale také návštěvníků akcí kulturních a sportovních, které se konají na sousedním hřišti. Zároveň byla zprovozněna revizní šachta na kanlizaci, která byla dvě desetiletí skryta pod navezenou zeminou.  Děkujeme TJ  Čistá u Horek, že dovolila tuto plochu na svém pozemku zřidit ku prospěchu všech obyvatel a návštěvníků naší obce.


Autor: Starosta Publikováno 2. 8. 2016 16:16

Porciunkule v Hostinném

porciunkule_2016_program.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 1. 8. 2016 8:42

Pozvánka na pouť na Benecku

POUŤ 2016BENECKO.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 26. 7. 2016 8:55

Kulturní komise zve seniory k táboráku

Tradiční akci chystá pro seniory kulturní komise na středu 3. srpna 2016. Od 16:00 hodin je připraven společný táborák na školní zahradě. Podrobnosti v plakátku:

Letní senioři 2016


Autor: Starosta Publikováno 25. 7. 2016 11:44

Jeepy a další technika budily pozornost

Jeepy v ČistéV sobotu 23. července se u nás v Čisté u Horek zastavili při své spanilé jízdě okolím Vrchlabí příznivci historické vojenské techniky americké provenience. Kolona měla sice takřka hodinové zpoždění kvůli technickým problémům, které ji potkaly cestou, ale i tak před půl jednou po poledni čekalo na její příjezd na pět desítek diváků.  Cestovatelé se občerstvili v restauraci Čistá, vyvenčili pejsky a odpovídali na zvědavé otázky příchozích. Došlo samozřejmě na focení a zvláště děti si techniku doslova "prolezly". Kolona pak po hodinové pauze pokračovala dál.  Bylo to krásné zpestření prázdnin a děkujeme organizátorům, že se rozhodli zastavit právě u nás v Čistý.  Fotografie ze zastávky jsou díky Standovi Klazarovi ke shlédnutí ve fotogalerii.


Autor: Starosta Publikováno 25. 7. 2016 9:29

Technika americké armády z II. světové války

V sobotu 23. července zastaví v naší obci kolona historické techniky americké armády z II. světové války. Zastávka je plánována v době od 11:30 do 12:30 hodin a vozidla budou parkovat na parkovišti před samoobsluhou v centru obce. Milovníci vojenské techniky jsou srdečně zváni.


Autor: Starosta Publikováno 22. 7. 2016 16:54

Nebezpečí na silnici potrvá ještě minimálně týden

V závěru tohoto týdne jsme získali aktualizovaný harmonogram prací na SO 105 (silnice I/16 od farmy p. Petružálka po odbočku ke kostelu uprostřed obce). 22. a 23. července by měly být provedeny dosypy podkladních vrstev na propustcích. V týdnu od 25. července proběhne osazení obrubníků na nové autobusové zastávce před obecním úřadem, bude zbudován výškový předěl mezi silnicí a parkovištěm na prostranství před samoobsluhou, proběhne dofrézování napojení obecních komunikací a hospodářských výjezdů a budou položeny podkladní asfalty ve vyfrézovaných "oknech" a v autobusových zálivech. Zároveň se dokončuje strhávání krajnic a další přípravné práce. Celoplošné asfaltování se o týden odkládá a mělo by proběhnout až ve 31. týdnu, t.j. v prvním srpnovém týdnu. POZOR - stav komunikace I/16 je v současné době značně nebezpečný pro jakoukoli dopravu. Pokud se budete v tomto úseku obce pohybovat, jezděte velmi pomalu a opatrně, aby nedošlo k poškození vašeho vozidla nebo úrazu na kole.

V zájmu vlastní bezpečnosti dále nevjíždějte a nevcházejte do staveniště v serpentinách. Po negativních geologických zkouškách podloží zde dochází k masivním zemním pracem a výškové rozdíly terénu zde přesahují i dva metry!!

V minulých dnech také došlo k doplnění dopravního značení, kdy je v jednosměrce mezi dolnokalenským koupalištěm a Bukovinou povolen pohyb cyklistů v protisměru.

Další kontrolní den stavby je plánován na čtvrtek 28. července 2016.


Autor: Starosta Publikováno 22. 7. 2016 10:10

KRAV MAGA kemp ve Vrchlabí

kravmaga_0911092016.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 21. 7. 2016 8:29

Dovolená zubního střediska

dovolenázubníléto2016.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 21. 7. 2016 8:27


Informační SMS

9. 7. Drahoslava

Zítra: Libuše, Amálie

Tip na výlet

Počasí

Čtvrtek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 14/10 °C
Pátek Oblačno až zataženo s bouřkami 21/14 °C
Sobota Zataženo 15/9 °C
Neděle Zataženo 15/7 °C

Návštěvnost stránek

473353