Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Cvičení žen

TJ Čistá u Horek oznamuje, že od 1.října 2015 začne opět pravidelné cvičení žen v čistecké sokolovně. Bude probíhat každý čtvrtek od 19:00 hodin. Cvičitelkou bude Blanka Klůzová.


Autor: Starosta Publikováno 11. 9. 2015 8:36

Podzimní sběrové akce jsou za námi

Sběr NO, září 2015O minulém víkendu proběhly v obci podzimní sběrové akce. V garáži čp. 30 byl tradičně sbírán obecními zaměstnanci elektroodpad pro firmu Rema systém. Na školním dvoře byl vybírán do velkoobjemového kontejneru objemný odpad. Toho bylo tentokráte sebráno trochu více, a tak byl nakonec ještě použit i kontejner z obecního svozového automobilu. A to ještě zaměstnanec obce vytřídil několik žlutých pytlů plastů, které neskončí na skládce ale v třídírně odpadů. Přestože bylo opakovaně zveřejněno, jaké druhy odpadu sem patří, objevili se spoluobčané, kteří předávali odpad, který do objemného odpadu na skládku nepatří, ale může být po vytřídění ještě využit. Naštěstí jejich počet klesá. Naopak se sluší pochválit za přístup k elektroodpadu, protože tentokrát v nedělním svozu odpadu nebzpečného se žádný elektrospotřebič neobjevil. Letos opět převažovaly zbytky barev a chemikálií. Velice děkuji spoluobčanům za odpovědný přístup, kdy zvláště nebezpečný odpad je řádně likvidován a nekončí někde na mezi v černé skládce.

Na podzim letošního roku ještě proběhne sbírka materiálu pro Diakonii, kterou budou organizovat hasiči, a sběr starého papíru a víček z PET lahví. Ten bude v režii školy. Obe akce budou v souběhu, ale termín ještě nebyl upřesněn.


Autor: Starosta Publikováno 8. 9. 2015 8:41

Práce na opravách místních komunikací

Nová svodnice v KoutěV září se rozeběhly opravy místních komunikací. Na konecOprava cesty na Stráni asfaltového povrchu v Koutě byla firmou Setter, a.s., instalována nová svodnice. Ta dosavadní kapacitně nestačila a docházelo k zaplavování a usazování naplaveného materiálu na soukromém pozemku níže.   Stejná firma provádí také sanaci ujíždějícího svahu s cestou na Stráni proti čp. 100. Zde byl sejmut asfaltový koberec, podloží je zhutněno, hrana svahu bude vyztužena betonovou pilotáží a celý usek bude zarmován a vyztužen pod asfaltem železobetonovou deskou.   práce na obou úsecích by měly být hotové do poloviny měsíce září.

Zastupitelstvo odsouhlasilo také výměnu špatně dimenzovaného potočního propustku na obecní komunikaci v Markvaticích u čp. 213. Tuto zakázku zhotoví firma LTM Krkonoše v druhé polovině září. Termín bude ještě upřesněn a obyvatelé Markvatic budou včas informováni, protože cesta do Kouta bude po dobu stavby neprůjezdná. Omezení bude ale pouze krátkodobé. Výměna propusti by měla nejen odstranit nepříjemný hrbol na komunikaci, ale především zvýšit povodňovou ochranu čp. 213, které v minulosti opakovaně zasáhla povodeň.

Na konec října se připravuje oprava cca 300 m povrchů na cestě v Potokách. Na tuto akci v současné době obec provádí poptávkové řízení. V roce 2015 pak ještě proběhnou dílčí opravy cesty na Jaloučí, pěšiny od spodní zastávky ke kostelu a pěšiny mezi silnicí a Strání za obecním úřadem.


Publikováno 8. 9. 2015 8:24

Výkup kůží v září

Výkupce kůží oznamuje, že zářijový výkup proběhne v sobotu 12. září 2015. Auto pojede tradičně od Horek k Dolní Kalné kolem 17.hodiny.


Autor: Starosta Publikováno 8. 9. 2015 8:07

Výstava a beseda v Jilemnici

Krkonošské muzeum v Jilemnici zve na připravované akce:

Přednáška k restaurování

Matice česká


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 8. 9. 2015 8:05

Zápis z 8. zasedání zastupitelstva obce

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce z 2.9.2015 najdete kliknutím sem.


Autor: Starosta Publikováno 2. 9. 2015 16:35

Škola a školka pod Hůrou zahají nový školní rok nově

V úterý 1. září zahájí v čistecké školce a škole nový školní rok novým stylem výuky částečně obměněný pedagogický sbor včele s novým panem ředitelem, Mgr. Ivo Chocholáčem.
 Během celých prázdnin probíhala intenzivní jednání na odboru školství LK, s inspekcí a s podobně zaměřenými školami.  Výsledkem je, že se nové vedení školy pokusí učit v malotřídce a to i na druhém stupni základní školy.            

Toto se podařilo prosadit až v závěru minulého týdne. Pokud by byl mezi rodiči a případně i dětmi zájem a navštěvování školy v Čisté, kontaktujte laskavě pana ředitele na kontaktech uvedených v závěru přiloženého letáčku. S ním můžete probrat podrobnosti o výuce, případném přestupu dítěte i další věci s tím spojené.   Více se dozvíte na školním webu, který bude v nejbližší době nahrazen novými stránkami.

Přejeme všem dětem, bez rozdílu věku či navštěvované školy,  úspěšný vstup do nového školního roku, rychlou aklimatizaci po prázdninách a mnoho nových kamarádů.


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 31. 8. 2015 11:10

Zastupitelé budou opět řešit vstupní byty na obecním úřadu

Ve středu 2. září od 15:00 hodin proběhne na obecním úřadě další veřejné zasedání zastupitelstva. Bude se projednávat uzavření smlouvy se zhotovitelem rekonstrukce OÚ spoejené s vestavbou vstupních bytů. Dodavatel vzešel z veřejné soutěže. Zastupitelé projednají rovněž zhotovitele opravy propustku na cestě v Markvaticích. Dodavatel vzešel z poptávkového řízení.

8. veřejné zasedání zastupitelstva obce


Autor: Starosta Publikováno 31. 8. 2015 9:49

Pozor na včasnou výměnu občanských průkazů

V letošním roce probíhá vlna výměn občanských průkazů, které byly masivně měněny v roce 2005. Protože těchto případů je hodně a lhůty na vydání jsou několikatýdenní, zveřejnil Krajský úřad LK k této věci na svém webu následující článek: Kontrola platnosti OP.


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 31. 8. 2015 9:43

Nový zpravodaj

V těchto dnech míří do domácností nové číslo tištěného obecního zpravodaje věnované hlavně odpadům, protože se blíží podzimní sběrové akce. Elektronickou verzi najdete proklikem sem.  Chybí pouze vložená příloha d Testu věnovaná nákupům energií.


Autor: Starosta Publikováno 27. 8. 2015 10:10


Informační SMS

23. 10. Teodor

Zítra: Nina

Tip na výlet

Počasí

Středa Polojasno 17/12 °C
Čtvrtek Jasno 18/13 °C
Pátek Zataženo 14/9 °C
Sobota Zataženo 16/9 °C

Návštěvnost stránek

450848