Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Svolání 14. veřejného zasedání zastupitelstva obce

SvoláníZO062016.jpg


Autor: Starosta Publikováno 10. 6. 2016 8:39

Změna v otevření obecní knihovny

Do konce školního roku dojde k drobné změně v otevření obecní knihovny. Výpůjčním dnem zůstává nadále pátek. Knihovna však bude otevřena od 15:45 hodin do 17:00 hodin. Výpůjčku si lze však domluvit i individuálně s paní knihovnicí na tel. čísle 724 850853. Děkujeme za pochopení.


Autor: Starosta Publikováno 10. 6. 2016 8:38

Připomínka uhrady plateb

Připomínáme spoluobčanům, že splatnost vodného byla už k 31. květnu tohoto roku. Přesto však několik desítek odběratelů svou povinnost nesplnilo. Porušují tím smluvní podmínky a riskují v krajním případě i omezení dodávek pitné vody.

Stejně tak připomínáme, že do konce měsíce června je splatný poplatek za odpad. Ten činí v naší obci dle místní vyhlášky 420,- Kč za obyvatele a rok. Stejná částka je pak požadována za objekt určený k rekreaci nebo jiným účelům, než k trvalému bydlení.

Veškeré úhrady lze činit do pokladny obecního úřadu nebo převodem na bankovní účet obce 107130120/0300 u Poštovní spořitelny. Jako variabilní symbol uvádějte číslo popisné vaší nemovitosti v Čisté.


Autor: Starosta Publikováno 10. 6. 2016 8:35

V regionu se ztratili dva pejsci

Psi-detektiv-denny-a-monty-trutnov-2016-05-21.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 10. 6. 2016 8:29

Práce na silnici pokračují

S ubíhajícím časem úplného uzavření silnice také postupují práce na propustcích i v serpentinách pod Krocanem.

V Čisté probíhá dláždění příkopů od začátku řešeného úseku pod rančem pana Petružálka směrem k centru obce. Jsou rovněž čištěny příkopy. Byl opraven sjezd k čp. 159, buduje se výtoková část propustku u čp. 147. Tento propustek nebude měněn, nově bude vybudován pouze vtokový objekt, výtoková část je prodloužena a bude zde vybrán odtok až k potoku. Stejně tak nebude měněn propustek mezi čp. 176 a čp. 136. Zde bude postavena nová vtoková šachta, do níž bude zaústěn zatrubněný příkop. Naopak se pomalu připravuje úplná rekonstrukce propustku pod čp. 179 ( u Jána).  Pokračují také práce na dokončení propustků u hřiště, nad sokolovnou a na autobusovém zálivu před obecním úřadem.

zatačky04062016.jpgV serpentinách jsou strženy kostky v dolních partiích zatačky0406201602.jpgopravovaného úseku a probíhá odtěžení i podkladních vrstev silnice. To samé probíhá i v horní serpentině. V sanovaném úseku byla nasypána vrstva podkladního kamene. Na tomto polštáři jsou postupně vrstveny další materiály. Bok je zajištěn drátěnými armaturami se speciální textilií a do sypaných vrstev je rovněž vkládána geotextilie a geomříže. Práce zde běží i v sobotu a zatím se daří držet časový harmonogram.

Komplikací je rekonstrukce horecké křižovatky, které zatím brání administrativní průtahy. K tomuto by měla ve 23. týdnu proběhnout koordinační schůzka svolaná odborem dopravy KÚ Libereckého kraje.

 

Podle dosud platných plánů by měla být zahájena výměna povrchů v rekonstruovaném úseku v naší obci v pondělí po pouti, tj. 11. července, kdy by se mělo začít s frézováním staré silnice. Následovat bude pokládka živice.


Autor: Starosta Publikováno 6. 6. 2016 8:50

Hájenkafest se blíží

Hájenkafest 2016


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 6. 6. 2016 8:24

Výlet do Kuksu se seniorům vydařil

kuks2016.jpgVe středu 1. června 2016 proběhl kulturní komisí pořádaný výlet pro starší spoluobčany, jehož cílem byl Kuks u Dvora Králové. Autobus po poledni posbíral v Čisté na čtyři desítky výletníků, kteří společně navštívili Hospital v Kuksu, s průvodkyní absolvovali prohlídku a pak zbyl čas i na procházku po parku, kávu nebo zmrzlinu. Výlet zakončilo společné občerstvení a posezení v restauraci U soudku v Rudníku -  Arnultovicích. Nálada byla výborná a počasí také velmi příznivé, a tak si snad všichni odnesli pěkné zážitky ze společně stráveného odpoledne.

 

Fotogalerie z Kuksu - Stáňa Cermanová


Autor: Starosta Publikováno 3. 6. 2016 8:07

Výstraha ČHMÚ, 2. června 2016

Hydrometeorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami pro celé území republiky s platností od 2. června 2016, 13:00 hodin až do 3. června 2016, 08:00 hodin. Podrobnosti na : www.chmu.cz


Autor: Starosta Publikováno 2. 6. 2016 12:14

Korekce dat srážkoměru

V minulém týdnu byl srážkoměr v naší obci mimo provoz. V úterý 31. května se jej podařilo znovu uvést do činnosti a proběhla zároveň zkouška funkčnosti. Proto jsou data z posledního dne měsíce května zkreslena o 14,8 mm, což je fiktivní výše srážek naměřená při testu srážkoměru:

Data ze srážkoměru

Tato informace je určena především pro ty, kdo sledují úhrn srážek dlouhodobě a naměřené hodnoty z konce května jsou proto neprůkazné.


Autor: Starosta Publikováno 2. 6. 2016 12:06

Investice do hřiště pokračují

Hřiště -instalace sloupů.Základy pod sloupyObec převzala v roce 2013 na základě dlouhodobé nájemní smlouvy od TJ Čistá u Horek do své péče travnaté hřiště. Pro jeho údržbu, ale i pro sekání dalších ploch obce, byl již před tím pořízen sekací traktor a začaly přípravy postupného zvelebování sportoviště údržbou laviček a sekáním ploch. Pokračovalo to odvodněním východního čela hřiště a nyní se práce přesunuly na čelo západní. Firma Tomáš Vaněk, Dolní Olešnice, zde zhotovila bytelné základy a na nich bylo 2. června 2016 pomocí výškové techniky vztyčeno pět sloupů zdemontovaných na jaře z veřejného osvětlení. Tyto sloupy poslouží jednak k lepšímu osvětlení antukového tenisového kurtu (do základů jsou zavedeny chráničky a na stožárech byla ponechána svítidla), ale zároveň na tyto stožáry bude zavěšena ochranná síť za západní branku. Při kopané tak nebudou míče létat do kurtu.    Na akci byly použity staré kandelábry z veřejného osvětlení a síť s příslušenstvím byla zakoupena od firmy LaTy Bruntál. Celkové náklady na instalaci i materiál se v součtu pohybují kolem osmdesáti tisíc korun. Kabeláž ke svítidlům včetně oživení stožárů si pak zajistí TJ Čistá sama. Popsané náklady jsou hrazeny z rozpočtové kapitoly péče o vzhled obce a k jejich snížení pomáhají výnosy sportovních aktivit obce jako je pouťový fotbalový turnaj nebo Čisteckej pedál. Poděkování za zapůjčení nákladního automobilu k dopravě sloupů soukromému zemědělci, p. Františku Petružálkovi.


Autor: Starosta Publikováno 2. 6. 2016 11:17


Informační SMS

1. 6. Laura

Zítra: Jarmil

Tip na výlet

Počasí

Pondělí Skoro jasno 18/8 °C
Úterý Zataženo 17/8 °C
Středa Oblačno až zataženo s bouřkami 19/9 °C
Čtvrtek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 17/8 °C

Návštěvnost stránek

469951