Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Výzva majitelům psů

Žádáme majitele psů v obci (především na Stráni), aby laskavě využívali instalované koše i se sáčky na psí exkrementy a po svých zvířatech uklízeli. Smutné je, že přes tato opatření jsou stále stejné lokality silně znečištěné psímy výkaly v těsné blízkosti veřejné cesty, po které se pohybují i malé děti. Exkrementy také silně znečišťují techniku a pracovníky údržby. Za chování a jednání psa je vždy zodpovědný majitel a pokud nedojde ke zlepšení, budou po obci rozmístěna dokumentační zařízení k zaznamenání přestupku a na majitele psů čeká postih za porušení vyhlášky. Chceme přece žít v čisté vesnici a ne se brodit v exkrementech.....


Autor: Starosta Publikováno 19. 6. 2014 12:44

Platby vodného a poplatků za odpad

Připomínáme, že do 20. 6. 2014 je splatné vyúčtování vodného, které všichni odběratelé obdrželi v polovině května.

Do konce června je také splatný místní poplatek za odpad, jehož výše činí 420,- Kč na osobu, případně stejná částka za nemovitost k rekreaci.

Platby lze provádět v hotovosti do pokladny obecního úřadu nebo převodem na bankovní účet obce č. 107130120/0300. Jako variabilní symbol laskavě použijte čp. vaší nemovitosti.


Autor: Starosta Publikováno 19. 6. 2014 12:38

Úspěch Kristýny Chládkové

O minulém víkendu proběhlo v České Lípě Mistrovství české republiky speciálních párových tanečních disciplín. Taneční skupina Paul - Dance Jilemnice, v níž tancuje i naše spoluobčanka Kristýna Chládková, získala během dvoudenního klání několik titulů a velmi pěkných umístění. V hlavní věkové kategorii  je pak nejcennější umístění zlatá medaile v kategorii Latino show formací se skladbou Fort Boyard. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.


Autor: Starosta Publikováno 18. 6. 2014 14:56

Místo úniku vody objeveno

Vývěr z prasklého vodovoduDnes ráno se podařilo najít místo úniku pitné vody. Je to až na samém dolním konci  Čisté. Protože je zde velký tlak, byly ztráty tak velké a nebyl dostatek vody v zásobovacím řádu i vodojemu. Do provedení opravy bude bez vody pouze několik domácností z poslední - spodní větve. Jinak by mělo být zásobování vodou ve zbylých částech obce brzy bez problémů (pozor voda může prskat a být zakalená).  Oprava prasklého potrubí proběhne dnes odpoledne, jakmile bude dostupná technika na provedení zemních prací.

Děkujeme za pochopení a spolupráci při hledání místa úniku.


Autor: Starosta Publikováno 18. 6. 2014 9:49

Výstraha - silné bouřky

Dnes odpoledne a během noci by naši oblast mohly zasáhnout silné bouřky spojené se silným deštěm, větrem a případně i kroupami. Doporučuje se uložit volně ložené předměty, zajistit okna a za bouře dbát zvýšené opatrnosti. V případě problémů se obraťte na krizové linky.


Autor: Starosta Publikováno 11. 6. 2014 16:14

Nová svodnice ochrání cestu k lesu u salaše

Nová svodnice u salašeV těchto dnech byla instalována masivní svodnice, která bude svádět dešťovou vodu z cesty, vedoucí od Walravenu k salaši a dále do lesa. Po větších deštích tekla voda z lesa kolejemi cestou až na křižovatku nba Stráň u továrny. Docházelo tak k poškozování cesty. Tomu by měl být konec.


Autor: Starosta Publikováno 11. 6. 2014 16:11

Problémy s pitnou vodou

Včera v podvečer došlo k výpadku zásobování pitnou vodou horní části obce. Markvatice se ocitly bez vody úplně, dále směrem na východ klesal tlak. Během včerejšího dne byl tak extremní odběr vody, že nestačily zásoby z vodojemu. Čerpání tak bylo správcem večer manuálně zapnuto a dodávky byly obnoveny. Vody je ve vrtu zatím dostatek, ale je třeba s ní rozumně hospodařit. K výpadku může dojít stejně jako včera, pokud je odběr výrazně vyšší než obvykle. Žádáme proto všechny odběratele, aby případný větší odběr (především napouštění bazénů nebo nádob na zalévání) hlásili předem starostovi nebo správcům vodovodu. Správnou organizací doplňování vodojemu pak předejdeme výpadkům v zásobování. Děkujeme za spolupráci.


Autor: Starosta Publikováno 9. 6. 2014 10:09

Dopravní akci s dětským dnem provázelo velké teplo

Výherkyně horského kolaV sobotu 7.6.2014 proběhl další ročník dopravní akce s navazujícím dětským dnem. Akce měla vcelku úspěch. Dopravní soutěže se zúčastnilo 22 motoristů. Hlavní cenu los přiřkl paní Heleně Baculákové z Hostinného. Na místě je poděkovat ZZS Královéhradeckého kraje, stanoviště Nová Paka, JSDHO Dolní Kalná, JSDHO Čistá u Horek, Polcicii ČR, Dětský denobvodní oddělení Jilemnice, Dopravní inspetorát Semily, okresní pořádková jednotka. Dále partnerům akce: Hasičská výájemná pojišťovna, a.s., pobočka Jičín; Petr Junek, Studenec; Autoopravna a odtahová služba Jiří Zvěřina, Nová Paka; FORD autoservis, autodíly - Štikov; Setter a.s., Čistá u Horek; VAJSCOM s.r.o. , Dolní Kalná; Libor Boháč,Poniklá. Poděkování i mladým hasičům z Čisté za ukázku a všem, kdo s akcí jakkoli pomohli.

Informace o akci proběhla i na České televizi - odkaz  Z D E


Publikováno 9. 6. 2014 9:58

Závody veteránů v Jilemnici

Přinášíme pozvánku na závody veteránů, které startují v Jilemnici dopoledne 14. června:

 Veteráni v Jilemnici


Autor: Starosta Publikováno 4. 6. 2014 10:33

Loutkové divadélko v Dolní Kalné

Loutkový soubor Kalenka zve do svého divadélka v suterénu dolnokalenské školky na představení "Červená karkulka". Více v plakátku:

Červená Karkulka


Autor: Starosta Publikováno 4. 6. 2014 10:31


Informační SMS

3. 6. Tamara

Zítra: Dalibor

Tip na výlet

Počasí

Středa Jasno 19/9 °C
Čtvrtek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 21/9 °C
Pátek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 14/10 °C
Sobota Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 15/8 °C

Návštěvnost stránek

470160