Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Horní autobusová zastávka v době uzavírky

horníautobusovázastvkavevýluce.jpgSe společností BUS Line se podařilo dojednat definitivní umístění horní autobusové zastávky v době uzavírky horeckých zatáček. Z Markvatic není třeba scházet až dolů do obce. Autobus bude odjíždět a přijíždět na odbočku do ranče p. Petružálka. Je zde již umístěn mobilní označník zastávky s vylepeným jízdním řádem.

Avizovaná točna autobusů před potravinami paní Hamplové se tímto ruší.


Autor: Starosta Publikováno 16. 5. 2016 19:17

Další překop na silnici

V úterý 17. května dojde k dalšímu krátkodobému omezení dopravy v centru obce. Od 8:00 hodin budou probíhat práce na propustku přes silnici u sokolovny. Průjezd tak bude zcela znemožněn minimálně po dobu 4 hodin. Ranní školní autobus odjede normálně a další pak budou odjíždět od restaurace Čistá. Na horní autobusové zastávce budou v době odjezdu autobusů přistaverna vozidla stavby a dovezou cestující k autobusu. Totéž platí pro cestu zpět.

 


Autor: Starosta Publikováno 16. 5. 2016 19:14

POZOR - další dopravní omezení

Upozorňujeme spoluobčany na další krátkodobé dopravní omezení v příštích dnech.

V pondělí 16. května 2016 bude nejen uzavřena silnice na Horka, ale budou také prováděny práce na propustku u hřiště, které na několik hodin zneprůjezdní silnici uprostřed obce.

V pondělí 16. květnu bude asfaltovým recyklátem opravována vesta od plácku v Markvaticích k Eurohusky farmě manželů Pfeiferových. Z tohoto důvodu bude také neprůjezdná.

V příštím týdnu budou také pokračovat práce na propustku na silnici u sokolovny. I zde bude doprava na několik hodin uzavřena. Termín ale ještě není znám - odvisí od dokončení propustku u hřiště.


Autor: Starosta Publikováno 13. 5. 2016 14:38

Připomínka odběratelům vody

V těchto dnech byl prováděn odečet vodoměrů pro stanovení výše úhrad vodného odběratelům pitné vody z obecního vodovodu. V několika desítkách případů nebyly odběratelé zastižení doma a byla jim ponechána výzva k oznámení. Žádáme proto všechny, kdo nebyli přítomni odečtu a ještě tak neučinili, aby nahlásili odečet z vodoměru co nejdříve účetní obecního úřadu, aby mohla být data dále zpracována. děkujeme za spolupráci.


Autor: Starosta Publikováno 11. 5. 2016 13:34

Informace Ministerstva vnitra ČR - cestování s dětmi

Obec obdržela k šíření materiál Ministerstva vnitra ČR o možnostech a pravidlech vyřizování cestovních dokladů pro osoby mladší 15. let. Přinášíme jej v přiloženém souboru:

Článek - cestování s dětmi pro periodika ÚSC


Autor: Starosta - z datové zprávy Publikováno 11. 5. 2016 13:30

Pozvánka na jarmark do Jilemnice

Jilemničtí zvou na jarní jarmark, který je připraven na tuto sobotu, 14. května 2016. Program je připojen v přiloženém souboru:

JARMARKJILEMNICE PLAKÁT 2016


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 11. 5. 2016 13:24

Proč se svítí celou noc?

Množí se dotazy, proč se svítí veřejným osvětlením bez přerušení celou noc. Důvody jsou dva. Jednak jsou  to prováděné stavební práce na silnici ve středu obce na silnici, kde je rozkopán propustek u hřiště a navíc proti obecnímu úřadu je budována nová autobusová zastávka. Zde byl odbagrován příkop a práce zasáhnou ještě celou krajnici. Je tu velké nebezpečí pádu do výkopu, proto se jej snažíme minimalizovat trvalým svícením.    Druhý důvod není také nikterak příjemný. V obci se začala rozmáhat drobná trestná činnost - krádeže materiálů z barevných kovů.  I proti tomu trvalým svícením částečně bojujeme. Chtěli bychom však také vyzvat spoluobčany ke všímavosti. Po obci se pohybuje mnoho cizích lidí. Pokud by se vám zdálo jejich chování podezřelé, kontaktujte laskavě Policii ČR. Mohlo by jít o tipaře.


Autor: Starosta Publikováno 11. 5. 2016 13:12

Uzavírka silnice I/16

V období od 16. května 2016 do 31. srpna 2016 dojde k úplné uzavírce silnice I/16 mezi naší obcí a obcí Horka u Staré Paky. Vydaná rozhodnutí o uzavírce včetně vedení objízdných tras jsou zveřejněna na úřední desce tohoto webu.

Po dobu uzavírky budou platit výlukové jízdní řády autobusů, které do Čisté nebudou zajíždět. Dopravní obsluhu obce bude v pracovních dnech zajišťovat speciální autobusová linka 670969. Tento autobus bude přistaven na autobusovém nádraží v Dolní Kalné, kam a odkud, bude vyvážet cestující z a do Čisté. Tato doprava bude zdarma. Pozor - některé spoje (které měly malou používanost) jsou vedeny jako radiobus. V případě potřeby jejich využití bude nutné si minimálně 30 minut před plánovaným odjezdem dle jízdního řádu přistavení tohoto autobusu objednat na telefonním čísle 481 368 442. Autobus přijede i pro jediného cestujícího. Bude také přistaven ke každému busu přijíždějícímu na dolnokalenské autobusové nádraží. Jízdní řády autobusů na páteřní cestě Jičín - Trutnov nebo i těch Jilemnických jsou drobně upraveny tak, aby bylo zohledněno zdržení v delších objížďkách. Nové jízdní řády jsou již dostupné na webových portálech. Výluková"Čistecká" linka bude vylepena na autobusových zastávkách. Jízdní řády najdete i v přiložených souborech. Pozor - horní autobusová zastávka je zrušena, resp. je přesunuta více do středu obce před Potraviny Romany Hamplové, kde se bude autobus otáčet.

690102.pdf

690252.pdf

lV_0670964.pdf

lV_0670965.pdf

lV_0670969.pdf

V době uzavírky je zabezpečeno pokrytí obce složkami  IZS. Kvůli tomu jsou mírně upraveny tzv. poplachové plány, kde u hasičů jsou upřednostněny jednotky z Trutnovska. Zdravotní záchranná služba by měla operovat bez omezení, stejně tak Policie České republiky.

Po dobu uzavírky bude dále fungovat vývoz odpadů. Popelnice budou SKS vyvážet každý lichý čtvrtek odpoledne. Tříděný odpad v pytlích bude pracovníky obce nadále sbírán každý čtvrtek ráno. Pro bioodpad bude nadále pravidelně přistavován kontejner na obvyklá místa.

V době uzavírky je avizováno uzavření restaurace U Červinků. Restaurace Čistá a oba obchody smíšeným zbožím by měly mít otevřeno bez zásadních omezení. S mírnou změnou je potřeba počítat u služeb České pošty. Přepážka bude otevřena normálně, ale motorizované doručovatelky se budou v obci pohybovat dříve, t.j. v době od 9:30 do 12:30 hodin. Je potřeba na to pamatovat hlavně v době výplaty důchodů.


Autor: Starosta Publikováno 11. 5. 2016 13:02

Práce na vodovodu pokračují

Výměna hydrantů v roce 2016V pondělí 9. května pokračovaly práce na výměnách hydrantů na vodovodním řádu v naší obci. Byly vyměněny hydranty u čp. 204 a u čp. 42. Tyto výměny jsou plánovanou údržnou na vodovodním řádu a jsou financovány z fondu, který obec jako provozovatel vodovodu musí vytvářet. S drobným časovým odstupem budou ještě dokončeny terénní úpravy a osev ploch travním semínkem. Poslední fází bude tlakové odzkoušení hydrantů při pravidelné revizi, kterou obec každoročně na jaře zadává u specializované firmy. Celá obec tak bude mít zajištěno nouzové zásobování hasební vodou v případě nějakého požáru.


Autor: Starosta Publikováno 9. 5. 2016 15:29

Pohádkový les v Dolní Kalné

Pohádkový les DK.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 9. 5. 2016 15:22


Informační SMS

4. 12. Barbora

Zítra: Jitka

Tip na výlet

Počasí

Sobota Oblačno až zataženo se sněžením -2/-3 °C
Neděle Zataženo 1/-2 °C
Pondělí Polojasno 0/-4 °C
Úterý Zataženo -2/-4 °C

Návštěvnost stránek

524865