Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Podzimní sběr nebezpečného odpadu 2020 - posunuté časy!

V rámci podzimních sběrů proběhne v sobotu 26. září 2020 ve spolupráci s firmou SKS (Marius Pedersen) tradiční sběr nebezpečných složek komunálního odpadu. Pozor - proti minulým letům dochází k posunu časů na jednotlivých stanovištích, kde sběrná kolona bude tentokrát trochu dříve:

horní autobusová zastávka 10:30 - 10:40 hodin

před obecním úřadem 10:45 - 10:55 hodin

před továrnou Walraven 11:00 - 11:05 hodin.

JE ZAKÁZÁNO OKLÁDAT ODPAD PĚD A PO ODJEZDU SBĚRNÉ KOLONY!

Nebezpečný odpad podzim 2020


Autor: Starosta Publikováno 18. 9. 2020 10:31

Nátěry autobusových zastávek

17092020zastávka.jpgV těchto dnech pokračuje údržba čekáren na autobusových zastávkách v obci. Zaměstnanci obce natírají dřevěné prvky čekáren speciální olejovou barvou. Natřené zastávky jsou označené. Přesto upozorňujeme na potřebu zvýšené opatrnosti, aby - než barva zaschne -nedošlo k umazání oblečení nebo jiných věcí čekajících cestujících. Nátěru se dočkají obě čekárny před obecním úřadem a čekárna na horní autobusové zastávce. Naopak poškozená čekárna u Walravenu bude v nejbližších dnech odstraněna a během příštích týdnů sem Martin Grof instaluje čekárnu novou. Její výrobu pokraje plně pojistné plnění z povinného ručení bourajícího vozidla.


Autor: Starosta Publikováno 18. 9. 2020 10:13

Ukázka výcviku psů

Čistecká škola zve na ukázku výcviku služebních psů. Proběhne ve čtvrtek 17. září 2020 dopoledne. Akce se koná venku, proto není třeba zakrytí dýchacích cest. Vhodné dodržovat bezpečný odstup. Škola zve rodiče, maminky s dětmi na mateřské dovolené nebo prarodiče.

 

škola_psi.png


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 15. 9. 2020 14:17

ČiPřiDO zahraje v Arnultovicích

Arnultovice ČIPŘIDO.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 15. 9. 2020 12:46

Pozor na školním dvoře

Zákaz vjezdu na školní dvůrNa budově školy se nyní velmi intenzivně pracuje. Probíhají práce na střeše a připravuje se instalace tepelných čerpadel. Protože je školní dvůr součástí staveniště, je od 15.9.2020 stanoven zákaz vjezdu na tuto manipulační plochu pro všechna vozidla vyjma vozidel stavby. Do prostoru dvora tedy nevjíždějte auty a při průchodu do Spolkového domu, kam je dočasně přestěhována mateřská školka, raději používejte školní zahradu. Při pohybu v areálu školy dbejte velké opatrnosti, aby nedošlo k nějakým zbytečným úrazům. 


Autor: Starosta Publikováno 15. 9. 2020 11:24

Potvrzeno - do Čisté přitečou miliony

V těchto dnech konečně Obec obdržela rozhodnutí o poskytnutí finanční podpory z Ministerstva financí. Do obce tak přitečou dotační prostředky na realizaci projektů "Opravy budovy ZŠ a MŠ v obci Čistá u Horek etapa I" a "Opravy budovy ZŠ a MŠ v obci Čistá u Horek etapa II.". Celkový objem proinvestovaných prostředků bude činit 8.485.495,- Kč. Z této částky však bude 7.384.623,- Kč (87%!!!) hrazeno státními dotacemi na podporu technické infrastruktury regionálního školství. Realizace obou etap už probíhá, protože bylo zapotřebí využít školních prázdnin, kdy byla budova prázdná, a protože akce musí být kvůli dotačním pravidlům hotové do poloviny listopadu letošního roku. Z veřejných soutěží vzešlí dodavatelé pracují na budově školy už od Etapa I. - střecha na škole20. července. Etapu I. realizuje Petr Cerman, Horní Kalná. Tato etapa obnáší kompletní výměnu dožilé střešní krytiny (téměř třicet let starý šindel). Střecha dostane nové bednění a bude kompletně přikryta plechovou krytinou. Součástí projektu jsou i nové okapy a nový hromosvod.  Etapu II. realizuje místní firma p. Jana Kratochvíla, Setter a.s.. Tato etapa je Etapa II. - vyměněná okna na školenáročnější. Během prázdnin byla na budově školy vyměněna okna. Stará dřevěná nahradila moderní šesti komorová okna plastová s izolačním trojsklem. V západním rizoletu školního podkroví pak vzniká "dvojče" již loni  přestavěné multifunkční učebny. Zde bude prostor pro 

IEtapa II. - další multifunkční učebna v podkroví

výuku, ale i odpočinek a volnočasové aktivity dětí. Třetím cílem této etapy je pak kompletní změna vytápění školní budovy. Dožilá akumulační kamna nahrazuje ústřední topení.  Jako zdroj tepla pro radiátory, ale i ohřev teplé užitkové vody, budou sloužit tepelná čerpadla vzduch voda. Výměna oken a změna vytápění by kromě tepelného komfortu měla přinést i zlevnění nákladů na energie, které školu dosud hodně zatěžovaly.  

Jde o historicky zatím největší získaný objem dotační podpory. Bez takto velké dotace by obec nebyla schopna takovouto investici do svého majetku realizovat. Na vlastní podíl byly vyčleněny prostředky už při sestavování letošního rozpočtu obce. Velké poděkování pracovníkům Jilemnicka, svazku obcí, kteří nám pomohli s přípravou a podáním žádostí.


Autor: Starosta Publikováno 15. 9. 2020 11:16

Informační leták pro voliče ve volbách v roce 2020

Ministerstvo vnitra rozhodlo o vložení letáku ohledně hygienických opatřeních v době letošních voleb do obálek s hlasovacími lístky.  Protože ale toto rozhodnutí bylo vydáno až poté, co Obecní úřad Čistá u Horek předal obálky s hlasovacími lístky České poště k distribuci, nebylo toto možné splnit ( k dnešnímu dni ještě nejsou letáky ani vytištěny !!).  Elektronickou verzi letáku najdete v tomto vloženém souboru. Tištěná podoba bude roznesena do domácností v Čisté v závěru měsíce září. 


Autor: Starosta Publikováno 14. 9. 2020 17:25

Křížlické podletí 2020

Podletí 2020.JPG


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 9. 9. 2020 14:26

ATAK NA SENIORA V ČISTÉ

Včera, 8. září 2020, v odpoledních hodinách došlo k ataku seniora v Čisté u Horek.

Staršího spoluobčana čekajícího na manželku před obchodem v obci oslovila dvojice slovensky hovořících mužů. Jeden mladší, tmavší, potetovaný. Druhý starší, silnější. Požádali seniora o radu kudy na Prahu. Následně ho požádali o peníze, že nemají na benzín. Senior jim dal 400,- Kč. Následně přišla jeho manželka, předala mu do auta nákup a odešla ke kamarádce s tím, že pán pojede domů napřed. A odjel.

 Oni muži jej však následovali svým autem (snad starší FORD) až do domu s tím, že pro něj za peníze na benzín mají „darček“. Dali mu tašku s dalekohledem, bezpečnostní kamerou, dvěma parfémy a hodinkami v dárkové krabičce (vše čínská kvalita).    ALE okamžitě chtěli další peníze (tisíce), protože „darček“ má mnohem větší hodnotu……

K seniorovi přijel naštěstí v tu dobu jeden ze spoluobčanů a vzniklou situaci vyřešil velmi rychlým a rázným vykázáním oné nezvané návštěvy. Kdyby ale náhodou nepřijel, mohlo to dopadnou špatně, senior byl doma úplně sám a chlapi byli už u něj v baráku!

Věc má aktuálně v řešení Policie.

Prosím informujte všechny kolem sebe, hlavně starší a osamněle žijící spoluobčany. Zase nám tu řádí nějaká svoloč!!!


Autor: Starosta Publikováno 9. 9. 2020 13:46

Farní den ve Studenci

V neděli 13. září 2020 se uskuteční ve Studenci farní den. Dopoledne bude pro všechny farnosti jediná mše svatá v 10 hodin v kostele sv.Jana Křtitele. Poté bude následovat společný oběd v prostorách fary a farní zahrady. Budou připraveny i bezlepkové porce a špekáčky. Od 14 hodin se uskuteční v kostele představení charitativního projektu Mary´s Meals. Společný oběd i nápoje budou nabízeny zdarma. Těšíme se na viděnou!

 

Z důvodu konání farního dne nebudou v dalších kostelích v neděli bohoslužby, tedy ani u nás v Čisté u Horek nebude v kostele Sv. Prokopa, opata, obvyklá bohoslužba slova.


Autor: starosta - z obdržené pošty Publikováno 8. 9. 2020 10:40


Informační SMS

29. 9. Michal

Zítra: Jeroným

Tip na výlet

Počasí

Úterý Oblačno až zataženo s občasným deštěm 11/8 °C
Středa Zataženo 12/7 °C
Čtvrtek Zataženo 11/7 °C
Pátek Skoro jasno 16/9 °C

Návštěvnost stránek

480932