Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Zastupitelé budou opět řešit vstupní byty na obecním úřadu

Ve středu 2. září od 15:00 hodin proběhne na obecním úřadě další veřejné zasedání zastupitelstva. Bude se projednávat uzavření smlouvy se zhotovitelem rekonstrukce OÚ spoejené s vestavbou vstupních bytů. Dodavatel vzešel z veřejné soutěže. Zastupitelé projednají rovněž zhotovitele opravy propustku na cestě v Markvaticích. Dodavatel vzešel z poptávkového řízení.

8. veřejné zasedání zastupitelstva obce


Autor: Starosta Publikováno 31. 8. 2015 9:49

Pozor na včasnou výměnu občanských průkazů

V letošním roce probíhá vlna výměn občanských průkazů, které byly masivně měněny v roce 2005. Protože těchto případů je hodně a lhůty na vydání jsou několikatýdenní, zveřejnil Krajský úřad LK k této věci na svém webu následující článek: Kontrola platnosti OP.


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 31. 8. 2015 9:43

Nový zpravodaj

V těchto dnech míří do domácností nové číslo tištěného obecního zpravodaje věnované hlavně odpadům, protože se blíží podzimní sběrové akce. Elektronickou verzi najdete proklikem sem.  Chybí pouze vložená příloha d Testu věnovaná nákupům energií.


Autor: Starosta Publikováno 27. 8. 2015 10:10

Vystoupení pěveckého sboru Jizerka

Semilský dětský pěvecký sbor Jizerka vystoupí v kostele sv. Vavřince v Jilemnici:

Koncert Jizerky v Jilemnici


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 27. 8. 2015 9:58

Digitalizace katastru i v Bukovině

I v sousední Bukovině provádí Katatstrální úřad digitalizaci. Obnovený katastrální operát je vyložen k veřejnému nahlédnutí vždy ve středu od18:00 do 20:00,v ostatní dny po předchozí tel. domluvě na tel. 603464203 v budově Obecního úřadu v Bukovině u Čisté nebo v budově KP Semily a to v po a st (8:00 až 11:00,12:00 až 16:00 a v neúř.dny v 8:00 až 11:00.
Obnova operátu je provedena přepracováním na katastrální mapu v digitální formě, více podrobností o tomto typu obnovy a další informace naleznete na: webu ČUZAK.

Protože i naši spoluobčané mají nemovitosti na katastru Bukoviny, je dobré se tomuto věnovat.


Autor: Starosta Publikováno 27. 8. 2015 9:56

Střelecké závody opět za školou

V sobotu 5. září odpoledne od 14:00 hodin pořádají hasiči další ročník střeleckých závodů na dvoře školy u Spolkového domu. Střílí se tradičně ze vzduchovky na různé terče ve dvou dětských kategoriích a v dospělích (nad 15 let) v kategorii muži a kategorii ženy. Loni se střeleckého klání zúčastnilo více než šedesát střelců z Čisté i celého regionu. Připraveno bude občerstvení a je možné využít herní prvky na komunitním plácku vedle školy.

Střelecké závody 2015


Autor: Starosta Publikováno 26. 8. 2015 10:51

Pozvánky do Levínské Olešnice

Přinášíme pozvánky na kulturní akce v nedaleké Levínské Olešnici:

Beseda se spisovatelkou Šimkovou

Divadlo "Sůl nad zlato"


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 26. 8. 2015 10:41

Čisteckej pedál měl úspěch

Lukáš Grof dojíždí na veteránuV sobotu 22. srpna 2015 uspořádala obec dalčí ročník cyklotoulek Podkrkonoším, letos s názvem Čisteckej pedál. Celkově se zaprezentovalo na 120 bikerů, na trasu jich pak vyrazilo 109. Nejmladším účastníkem akce byl desetiletý Zdeněk Pipek z Nové Paky. Nejstarším účastníkem  jednasedmdesátiletý Jan Honců z Mrklova. Raritou byl Lukáš Grof, který trasu zdolal na starém kole Schwarz. Trasa měla něco málo přes šedesát kilometrů a vedla z Čisté na Borovnici, Stupnou, Pecku, Vřesník, Zvičinu, Bílou Třemešnou, přehradu Les Království, Dubenec, Debrnné, Nové Zámky, Poštmistrův kopec, Slemeno, Dolní Kalnou, Bukovinu a zpátky do Čisté. Účastníci se podívali ke kostelíku sv. Máří Magdaleny nad Stupnou, na hrad Pecka, na přehradu Les Království a na další zajímavá místa našeho regionu. Po cestě bylo domluveno občerstvení v hospůdkách nebo kioscích a v lesích pod Zvičinou byla občerstvovací stanice připravená pořadateli. Po návratu do Čisté na cyklisty čekal v zázemí zapůjčeném Svazkem obcí Jilemnicko gulášek a Svijanské pivo, nebo nealkoholické občerstvení. Hlavním organizátorem akce byl Martin Urban, kterému pomáhali další nejen čistečtí pomocníci. Poděkování patří patří Martinu Křížkovi, Růženě a Janu Hekovým, Pavlu a Lence Brendlovým, Jarče a Vítkovi Kordovým. Svou čtyřkolkou vozil po trase fotografa Petra Navrátila (fotografie najdete ve fotogalerii obecních stránek) Luboš Lejdar. Program po dojezdu moderoval Jéňa Horáček. Obrovský dík také všem sponzorům. Jejich seznam najdete proklikem sem.  Na akci byla také testována horská kola zapůjčená Cyklo Ski Žitník, Lomnice nad Popelkou. Čistecký pedál 2015 měl velký úspěch. Jen trochu zamrzí, že se na trasu vydalo málo místních. Ale třeba se to příští rok změní....


Autor: Starosta Publikováno 25. 8. 2015 9:24

Akce v okolí v závěru týdne

Přinášíme pozvánku na festival Za zdí a na Žďárské dožínky:

Žďárské dožínky      Za zdí


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 25. 8. 2015 8:59

Konec prázdnin na Šipkované

Tradiční akci na konci prázdnin připravují dobrovolní hasiči. V sobotu 29. srpna 2015 vyrazí ve 14:00 hodin od Spolkového domu za školou skupiny mladších a starších dětí na trasu Šipkované. Společně budou plnit připravené úkoly a nakonec hledat sladký poklad. Trasa skončí opět u Spolkového domu, kde bude připraveno občerstvení. U komunitního plácku bude v případě příznivého počasí možnost opékání přinesené vlastní uzeniny na ohýnku, v případě deště je pak připraven elektrický gril. Napoje na místě budou také k dispozici.   Přijďte si s dětmi užít poslední prázdninovou sobotu. Zve SDH Čistá u Horek:

Šipkovaná 2015


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 25. 8. 2015 8:43


Informační SMS

19. 9. Zita

Zítra: Oleg

Tip na výlet

Počasí

Čtvrtek Polojasno 12/5 °C
Pátek Zataženo 13/5 °C
Sobota Jasno 15/6 °C
Neděle Zataženo 16/8 °C

Návštěvnost stránek

447835