Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Výzva k hospodárnosti s odpadem

Při svozu separovaného odpadu bylo zjištěno, že jsou k odvozu směsného komunálního odpadu přistavovány popelnice, které jsou téměř prázdné, nebo jsou trvale umístěny u silnice nebo komunikací tak, jako by byly připraveny k výsypu. V naší obci probíhá účtování tzv. "čárkovací metodou", kdy svozová firma počítá vysypané nádoby. Už se ale neřeší, zda je nádoba plná, poloprázdná, nebo úplně prázdná. Množství sebraného odpadu do popelářského auta je pak přepočítáno na objem svezených nádob a obci naúčtováno.   Žádáme proto všechny spoluobčany, aby s odpadem rozumně hospodařili a přistavovali popelnice pokud možno plné. Samozřejmě chápeme, že v létě při dvoutýdenním svozu může odpad zapáchat. Na druhou stranu ale zároveň připomínáme, že do popelnice nepatří bioodpad. Mnohé nádoby jsou totiž doplňovány uschlou květenou, spadanými jablky apod. Jak se budeme chovat, tak budeme platit. Toto by si měl každý uvědomit. Proto také opět děkujeme domácnostem, které zodpovědně třídí a s odpadem rozumně nakládají.


Autor: Starosta Publikováno 22. 8. 2018 9:02

Pozor na zemní práce na hřbitově

hřbitov odvodnění.jpgV pondělí 20. srpna 2018 byly zahájeny zemní práce na hřbitově u nás v Čisté. Realizuje se tu projekt odvodnění kostela sv. Prokopa. Investorem akce je studenecká farnost a akce je podpořena dotací se SZiF. Zakázku odvádí Petr Meduna ze Žďáru u Staré Paky. Práce zde potrvají do konce srpna. Při pohybu na hřbitově je třeba zvýšené opatrnosti, výkopy budou nějaký čas do položení potrubí a drenáží otevřené.


Autor: Starosta Publikováno 22. 8. 2018 8:53

Dechovka v Košťálově

2018_plakatDH_final (002).jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 20. 8. 2018 18:07

Zákaz pálení, rozdělávání ohňů, ohňostrojů apod.

Hejtman Libereckého kraje vyhlásil 20.8.2018 od 14:00 do odvolání na území Libereckého kraje, v okresech Česká Lípa, Liberec, Semily a Jablonec nad Nisou dobu se zvýšeným nebezpečím vzniku požáru. Bližší informace v přiloženém dokumentu:

Oznameni_hejtman_20082018


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 20. 8. 2018 18:01

Čisteckej pedál 2018 se po všech stránkách vydařil

Pedál2018.jpgV sobotu 18. srpna 2018 uspořádala Obec Čistá u Horek za podpory mnoha sponzorů, s dotací Libereckého kraje a ve spolupráci s mnoha dobrovolníky už pátý ročník cyklotoulek Podkrkonoším s názvem "Čisteckej pedál."  Přípravy na akci trvaly několik měsíců, ale vyvrcholily v pátek 17. srpna návozem mobiliáře, instalací stojanů na kola, přípravou polní kuchyně a stavbou pódia pro doprovodný kulturní program. V sobotu 18. srpna od sedmi hodin ráno přípravy pokračovaly a do toho už najížděli první účastníci. Prezencí prošlo téměř dvě stě cyklistů, který se postupně vydávali na osmdesátikilometrovou trasu. Na trasu vyrazila i jedna koloběžka. Počasí akci přálo, i když odpoledne už bylo velké teplo. Pro účastníky byly pořadateli připraveny na trase dvě občerstvovací stanice a byla dohodnuta možnost občerstvení i u soukromých subjektů (chata Zvičina, občerstvení na přehradě Les Království apod.). Na hřišti v Čisté pak na cyklisty čekal gulášek z polní kuchyně, steaky, svijanská 11 nebo točená kofola. Od pěti hodin odpoledne proběhlo vyhodnocení, kdy každý z účastníků obdržel památeční tašku s tričkem, lékárničkou a dalšími cenami od partnerů akce. Ve 20 hodin začala muzicírovat kapela DECL Band a krátce po desáté večer odpálil Jéňa Horáček ohňostroj. Zábava pak pokračovala až lehce přes půlnoc a mnoha návštěvníkům se v teplé noci ani nechtělo domů.

Děkujeme všem, kdo akci podpořili. všem, kdo pomohli ve službách a doufáme v přízeň a podporu i v příštím roce.

Akci podpořil:

bez názvu[2].png


Autor: Starosta Publikováno 20. 8. 2018 12:39

Geodetické práce pro ČEZ

V době od 20.8.2018 do 31.12.2018 bude firma Hrdlička s.r.o. provádět na části území obce geodetické práce na zaměření elektrických zařízení pro společnost ČEZ. Bude probíhat i značení v terénu. Značení bude ekologickými odbouratelnými barvami.

ČEZ2018.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 20. 8. 2018 9:44

Práce v sokolovně pokračují

1508sokolovna.jpgS blížícím se koncem prázdnin finišují práce v sokolovně. Pavel Szilágyi se svými spolupracovníky pracoval i přes velká horka minulých dnů na očistě střechy a na obnově nátěrů plechové krytiny. Celková cena díla je 189.020,- Kč a práce musí být hotové do 30. října letošního roku.

Většina vnitřních prostor v sokolovně prošla obnovou výmalby. Práci odvedl královédvorský malíř Milan Suško se svým týmem za cenu 69.922,- Kč.

Hned po malířích nastoupila firma NAČIKO. Pracovníci a pracovnice pana Zdeňka Nápravníka provádí kompletní úklid sokolovny po malířích. Proběhly i výškové práce, jako mytí oken a mytí osvětlení. Opakovaným mytím a konzervací prochází rovněž dřevěná podlaha. Cílem je dostat sál a přilehlé prostory do udržovatelného stavu pro běžný úklid správce objektu. Tyto práce by měly být hotové do konce srpna, aby v novém školním roce už mohli školáci ale i ostatní sportovci začít sokolovnu plně využívat. 


Autor: Starosta Publikováno 15. 8. 2018 16:40

Jednotka se prezentovala na Technisáži v Novém Bydžově

12082018Technisaz2.jpg12082018Technisaz3.jpgV sobotu 11. a v neděli 12. srpna se v areálu bývalé koželužny v Novém Bydžově konala akce s názvem Technisáž 2018. Kromě techniky stavební, zemědělské a vojenské zde byla k vidění i technika hasičská. Čistecká hasičská jednotka zde prezentovala evakuační středisko s kompletním vybavením. Byl tu tedy postaven evakuační stan a zřízeno k němu potřebné zázemí.

Vystavené středisko přilákalo během víkendových dnů několik set návštěvníků (několik bylo i z Čisté nebo blízkého okolí), kterým přítomní čistečtí hasiči podali náležitý výklad a umožnili spoustu materiálu dokonce vyzkoušet. 

Účastí na této výstavě byla završena publicita projektu dotovaného Libereckým krajem, kdy bylo hasičské jednotce pořizováno potřebné vybavení pro účely ochrany obyvatelstva. Zbývá dokoupit pár drobností a lze celou akci závěrečnou zprávou a vyúčtováním uzavřít.


Autor: Starosta Publikováno 13. 8. 2018 14:23

Konec prázdnin = Saunafest ve Víchové

Plakát Saunafest 2018.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 13. 8. 2018 14:03

Čisteckej pedál už tuto sobotu

V sobotu 18. srpna 2018 se uskuteční už 5. ročník Čisteckýho pedálu.  Žádáme proto všechny spoluobčany, aby dbali zvýšené opatrnosti zvláště v době mezi osmou a desátou hodinou ranní a potom mezi třetí až pátou hodinou odpolední, kdy se budou po místních komunikací ve středu obce pohybovat cyklisté - účastníci akce. 

Dále zveme na zábavu na hřišti, kde bude od 20. hodin hrát DECL Band a pokud to klimatické podmínky dovolí, je zhruba na dvaadvacátou hodinu připravován ohňostroj. Vstup na zábavu je zdarma a občerstvení je zajištěno pro všechny příchozí. Srdečně zvou pořadatelé.

Pedál2018.jpg


Autor: Starosta Publikováno 13. 8. 2018 13:25


Informační SMS

27. 10. Šarlota, Zoe

Zítra: Samostatný stát

Tip na výlet

Počasí

Úterý Oblačno až zataženo s občasným deštěm 8/5 °C
Středa Oblačno až zataženo s občasným deštěm 8/1 °C
Čtvrtek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 8/5 °C
Pátek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 7/1 °C

Návštěvnost stránek

483738