image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:

V Dolní Kalné se zaběhli psi

Včera v sousední Dolní Kalné utekli majiteli ze zahrady dva psi. Jde o malého bílého bišonka a moskevského strážního psa (naopak velký pes velmi podobný bernardýnovi). Pokud byste je viděli, kontaktujte laskavě majitele na t.č. 737 681 082 - p. Matucha


Autor: Starosta Publikováno 3. 6. 2014 9:36

Lípa nad silnicí u bytovky je bezpečná

Ořezávaná lípaDnes provedli stromolezci zdravotní ořez lípy na svahu nad silničním příkopem u bytovky v centru obce.  Na obec se však obraceli rodiče dětí a majitelé sousedních nemovitostí, kteří ve stromě viděli potenciální nebezpečí. V květnu lípu prohlédl odborník. Strom je zdravý, v plné síle. Specialisté proto odlehčili korunu, odstranili křížící se větve a instalovali preventivně dynamické vázání. . Na provedené práce sdružila prostředky Obec i bytové družstvo. Strom je tak zachráněn, ale především zabezpečen.  Větve odklidí zaměstnanci obce v nejbližších dnech.


Autor: Starosta Publikováno 2. 6. 2014 20:54

Na další ročník dopravně bezpečnostní akce naváže program pro děti

V sobotu 7. června proběhne v Čisté na silnici I/16 další ročník dopravně bezpečnostní akce spojené se soutěží pro motoristy. Soutěžní stanoviště budou na horní autobusové zastávce, u obecního úřadu a před továrnou Suchánek&Walraven. Soutěže se může zúčastnit motorista nebo cyklista jedoucí po silnici. Partnerem akce je Hasičská vzájemná pojišťovna a Policie ČR. Odpoledne od 14:00 hodin čeká na děti program na hřišti. Soutěže a hry budou proloženy ukázkami práce záchranářů, mladí hasiči předvedou hašení domečku a tahákem bude určitě přítomnost policejních těžkooděnců, kteří předvedou něco ze své taktiky. Plakátek je v příloze:

Bezpečný průjezd a dětský den 2014


Autor: Starosta Publikováno 2. 6. 2014 19:02

Výstraha před bouřkami 27.5.2014, 12:00 hodin - 28.5.2014, 23:00 hodin

VÝSTRAHA ČHMÚ
Do střední Evropy zasahuje od východu mělká brázda nižšího tlaku vzduchu.
Během úterý a středy se budou v severní polovině našeho území ojediněle vyskytovat velmi silné bouřky, které budou provázeny přívalovými srážkami s úhrny kolem 50 mm, popř. i kroupami nebo nárazy větru kolem 20 m/s (72 km/h). Bouřky s ojedinělými úhrny kolem 40 mm, kroupami a nárazy větru se budou vyskytovat v jižní polovině území. V krajích na západě a jihozápadě Čech očekáváme silnější bouřkovou činnost pouze v úterý.
Bouřková činnost bude během středečního večera slábnout a srážky budou na severu našeho území přecházet to trvalého a ojediněle i vydatného deště, ve kterém může v noci ze středy na čtvrtek spadnout dalších 15 až 30 mm srážek.
V oblastech zasažených přívalovými srážkami může docházet k prudkým vzestupům hladin zejména menších toků, s možností překročení 1.SPA nebo 2.SPA.
Doporučení ke zmírnění následků jevů:
  • V oblastech zasažených přívalovými srážkami lze očekávat rychlý odtok vody ze svahů, rychlé rozvodnění malých toků, potoků a jindy suchých koryt, zatopení níže položených míst, sklepů, podemletí komunikací apod.
  • Při silném dešti dostatečně snížit rychlost jízdy autem, nebezpečí aquaplaningu.

Publikováno 27. 5. 2014 14:04

Čistecké posádky bodovaly na Fichtlmazec 2014

Fichtlmazec, 24.5.2014, Štikovská rokleDalší závod fichtlařského poháru Fichtlmazec 2014 se jel v sobotu 24. května 2014 na motokrosové trati v nedaleké Štikovské rokli. Nejen, že čistečtí fichtlaři patřili mezi hlavní pořadatele, ale především se jim na takřka "domácí" trati velmi dařilo. V kategorii klasik vyhrála posádka Bamboocha (Norbert Hodula, Vláďa Novotný). V kategorii ořežplech patřilo vítězství stáji ČS2tS (Martin Plecháč & spol.) a třetí místo získal Gunner team (Tůmovi). Ve speciálech pak šestou příčku obsadil Honda team (Stránští) a dvanáctou Semtex team (Joska Dohnal & spol.). Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci! Hodně dalších úspěchů.


Autor: Starosta, foto web Publikováno 27. 5. 2014 12:31

Zveřejnění informace - odcizený pes

Na obecní úřad se obrátila majitelka odcizeného psa z okresu Písek. Odcizená fenka může být kdekoli v republice:

Odcizená fenka Andulka


Autor: starosta Publikováno 26. 5. 2014 15:40

Volby do EP provázel malý zájem voličů i v Čisté

Minulý pátek a sobota byly volebními dny, kdy měli občané možnost zvolit své zástupce v Evropském parlamentu. V Čisté k volbám přišlo pouhých 71 voličů, což je pouhých 15,2 %. Nejvíce hlasů získala koalice TOP 09 a STAN. S celkovými výsledky voleb v naší obci se můžete seznámit na stránkách Českého statistického úřadu.


Autor: starosta Publikováno 26. 5. 2014 8:13

ČHMU varuje před bouřkami

ČHMÚ vydal výstražnou informaci s varováním před silnými bouřkami s doprovodnými jevy:

Výstražná informace ČHMÚ


Autor: Starosta Publikováno 23. 5. 2014 14:54

ČEZ požádal o povolení k další fázi kabelizace sítě NN v naší obci

Stavební úřad v Jilemnici zahájil územní řízení o umístění stavby kabelizace sítě NN ve střední části obce od dolní zděné trafostanice po obou stranách silnice I/16 až k trafostanici v bývalém pivovaru. Podrobnosti k tomu najdete ve veřejné vyhlášce zvěřejněné na úřední desce. Důležitým datem je čtvrtek 26. června 2014, kdy na 9:00 hodin je  do zasedací místnosti OÚ svoláno veřejné ústní projednání. Pokud se podaří na záměr pokračování kabelizace územní rozhodnutí získat, tak už není třeba stavebního povolení a stavba se může realizovat. Rozkopaný střed obce tak budeme mít patrně příští rok, pokud akci ČEZ zahrne do svých investic.


Autor: Starosta Publikováno 21. 5. 2014 16:29

Katastr nemovitostí připravuje digitalizaci území - novinky!!

Katastr nemovitostí rozjíždí práce na digitalizaci katastrální mapy našeho katastrálního území. V úvodních fázích dochází k prověřování údajů ke stavebním parcelám a stavbám na nich. Na úřední desce najdete seznam pozemků, kterých se prověřování týká. Jejich vlastníci také obdrží od KÚ výzvu k doložení dokladů.

Pokud máte na svém stavebním pozemku stavbu, která nebyla zkolaudována, bude toto potřeba dořešit se stavebním úřadem. Jestli ke kolaudaci došlo a stavba pouze není zapsána, resp. KÚ k tomu nemá podklady, je toto nutné na katastrální úřad doložit. 

Pokud jste vlastníky stavebního pozemku (parcely), kde např. v minulosti stála stavba, pak je třeba tuto stavbu vymazat. Pro to je třeba buď potvrzení od stavebního úřadu, o které můžete požádat na přiloženém tiskopise, nobo můžete o potvrzení požádat přímo Obecní úřad v Čisté u Horek. Cílem je, aby na stavebních pozemcích skutečně stály stavby, ke kterým budou na katastrálním úřadě k dispozici doklady. Pokud zde stavby nejsou, katastrální úřad parcelu změní ze stavební na pozemkovou, dostane nové číslo a změní se i kultura.

Práce na digitalizaci našeho katastrálního území na semilském pracovišti na starosti pí. Plívová, telč. 481 629 135. S ní můžete své záležitosti rovněž řešit.

Žádost o vyjádření o (ne)existenci stavby


Autor: Starosta Publikováno 21. 5. 2014 16:05