image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Provoz školy a školky začne od září.

Provoz naší mateřské i základní školy se rozjede od pondělí 1. září 2014. Na poslední týdny v srpnu nebylo v červnu přihlášeno k docházce dostatek dětí, proto školka nepojede. Volno je využíváno pro malování, výměnu koberce, úklidy apod.


Autor: Starosta Publikováno 12. 8. 2014 10:50

Pozvánka na Krakonošův festival dechových hudeb v Jablonečku

Pro příznivce dechovky přinášíme pozvánku, kterou obec obdržela z Jablonce nad Jizerou:

Dechovka plakát JnJ


Publikováno 11. 8. 2014 14:24

Nezákonné odkládání odpadu

V obci se množí případy odkládání odpadu mimo vyhláškou stanovený režim. Jde například o odkládání bioodpadu na místa, kde je v jiný den přistaven kontejner, nebo odkládání pytlů s vytříděným odpadem k silnici dříve, než je termín svozu.  Nezákonně odložený bioodpadDůrazně upozorňujeme občany, že takovéto jednání je porušením vyhlášek o odpadech a může být postiženo pokutou. Bioodpad odkládejte pouze do velkého kontejneru u salaše nebo do kontejnerů, které rotují po vesnici. Pytle s vytříděnými plasty a tetrapakovými obaly odkládejte k silnici až ve středu večer nebo ve čtvrtek brzy ráno. Pokud toto nedodržíte, znečišťujete obec. Musíme pak na úklid vynakládat jinak použitelné prostředky. Do pytlů s vytříděným odpadem se navíc pokouší dostat psi a hlodavci.

Věříme, že soudný člověk toto pochopí a tento nešvar bude minimalizován.    Celý týden je možné pytle s vytříděným odpadem odkládat na centrální sběrné místo za samoobsluhou v centru Čisté a bioodpad do velkého zeleného kontejneru u zemědělské salaše v dolní části obce.


Autor: Starosta Publikováno 11. 8. 2014 9:41

Hasiči otevřou Spolkový dům

Sbor dobrovolných hasičů v sobotu 16. srpna 2014 završí adaptaci bývalých školních dílen. Zve od 14:00 hodin na otevření Spolkového domu:

Pozvánka na otevření SD


Autor: Starosta Publikováno 8. 8. 2014 15:47

Nové číslo zpravodaje je dostupné i na webu

V těchto dnech putoval do všech domácností v Čisté vytištěný zpravodaj. Pro vás, kdo nejste z obce, nebo preferujete elektronickou podobu, je k přečtení nebo stažení níže:

Zpravodaj 07/2014


Autor: Starosta Publikováno 6. 8. 2014 15:24

Poslední dny na přihlášení cyklotoulání

Naposledy připomínáme, že možnost přihlašování na Čistecké cyklotoulání 2014 skončí v neděli 10. srpna 2014. Pro přihlášení je třeba odevzdat vyplněnou přihlášku a uhradit účastnický poplatek (v něm je občerstvení, značení tratě, označení závodníka a pozornosti po návratu do Čisté včetně památečního trička). Trasa bude mít 60 km, ale bude ji možné dle vlastních sil i korigovat.


Autor: Starosta Publikováno 6. 8. 2014 15:22

Vyhlídkové lety v Nové Pace


Autor: převzato z www.meunovapaka.cz Publikováno 6. 8. 2014 12:26

Vystoupení roztleskávaček sledovaly desítky lidí

Dnes ve tři hodiny odpoledne vystoupila na hřišti dívčí skupina BSH CHEERLEADERS. Děvčata jsou v Čisté na soustředění v pensionu Antonea a v rámci průpravy se rozhodla připravit si vystoupení pro čistecké publikum. Přišly se podívat desítky lidí, kteří určitě nelitovali.

BSH CHEERLEADERS v Čisté 


Autor: Starosta Publikováno 5. 8. 2014 15:47

Varování ČHMÚ

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před velmi silnými bouřkami na celém území republiky. V bouřkách může spadnout až 50 mm srážek, může dojít ke krátkodobému rozvodnění drobných toků a k zatopení níže položených oblastí. Výstraha platí od 3. srpna, 10:00 dopoledne do 23:00 téhož dne. V případě ohrožení kontaktujte složky IZS.


Autor: Starosta Publikováno 2. 8. 2014 18:10

Havárie na hlavním vodovodním řádu

Včera oznámil správce vodovodu podezření, že něke dochází k úniku pitné vody. Dnes bylo místo havárie nalezezeno na hlavním vodovodním řádu mezi čp. 256 a 97. K opravě bude moci dojít až v pondělí ráno. Pravděpodobně na krátkou dobu bez vody se ocitne střed obce - větev kolem potoka, když v době opravy bude muset být voda z poškozené části řádu vypuštěna. Snahou všech je, aby se tak stalo po co možná nejkratší dobu.


Autor: Starosta Publikováno 2. 8. 2014 18:06