image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Zveme na další ročník Andělské projížďky - obec má opět rezervaci vagónku

Je u nás už tradicí, že se kolem Mikuláše vydáváme na jízdu parním vláčkem, kterou pod názvem "Andělská projížďka" pořádá o.s. Duhové údolí. I letos tomu tak bude a sice v sobotu 6. prosince. Lístky do vagónku, který má naše obec zarezervován, je možné zakoupit v kanceláři obecního úřadu za jednotnou cenu 50,- Kč/kus. V ceně bude nadílka pro děti a drobné občerstvení pro dospělé. Podrobnosti v přiloženém plakátku:

Andělská projížďka 2014


Publikováno 18. 11. 2014 11:38

Parkoviště byla omyta

Cisterna nedařížských hasičů před sokolovnouV sobotu 15. listopadu 2014 provedli hasiči z Nedaříže za pomoci své cisterny a s brigádnickým přispěním čisteckých mladých hasičů omytí parkoviště před samoobsluhou a parkoviště před obecním úřadem v naší obci. Zaroveň byl pročištěn kanál pod místní komunikací na Draha proti sokolovně. V létě letošního roku bylo na parkovištích obnoveno vodorovné dopravní značení, ale užíváním ploch (před obecním úřadem i díky stavební činnosti při zateplování budovy) došlo ke znečištění. Před zimou byly tedy plochy znovu omyty a vyznačená parkovací místa mohou opět sloužit veřejnosti.

 


Autor: Starosta Publikováno 18. 11. 2014 8:20

Expozice geoparku u sokolovny pomalu roste

Zakládání expozice geoparkuOdpočinkové místo ve formě expozice geoparku v areálu u čistecké sokolovny dostává svou podobu. V minulém týdnu technika provedla zemní práce a specialisté okamžitě začali s instalací gabionových klecí, do kterých jsou skládány kameny z regionu. Expozice bude opatřena výkladovými tabulkami, takže každý příchozí se bude moci o tom kterém kameni dozvědět zajímavé informace.  Projekt realizuje MAS Přiďte pobejt! Jilemnice, obec je partnerem projektu, protože poskytla pozemek.


Autor: Starosta Publikováno 18. 11. 2014 8:13

Nová kniha věnovaná padlým a zemřelým v I. světové válce

V kanceláři obecního úřadu je k dostání kniha Lenky Holubičkové "Hrobům v dáli", která se věnuje památce padlých a zemřelých v první světové válce. Mapuje tehdejší politický okres Jilemnice, ale jsou v ní i obce dnešního Jilemnicka (Čistá, Horka, L. Olešnice...), které v té době patřily pod Novou Paku. Kniha je k zakoupení za pořizovací cenu 380,- Kč/ks. Může jít například o vhodný vánoční dárek pro starší generace.

Hrobům v dáli


Autor: Starosta Publikováno 14. 11. 2014 12:02

Vánoční strom je připraven

Zdobení vánočního stromuVe čtvrtek 13. listopadu, proběhlo pravidelné dozdobování vánočního stromu před obecním úřadem v naší obci. Práce se tradičně zhostil náš správce VO p. Josef Prošvic za pomoci techniky f. Elektros Martinice.

Strom bude poprvé rozsvícen v neděli 30. listopadu 2014.


Autor: Starosta Publikováno 14. 11. 2014 11:57

Pozvánka na výstavu v Jilemnici

Krkonošské muzeum v Jilemnici zve na výstavu malířky Jarmily Haldové od 14 listopadu do konce února:

Haldová - výběr z tvorby


Autor: starosta Publikováno 12. 11. 2014 8:29

Ve škole budou vánoční trhy

Přinášíme pozvánku na vánoční trhy v čistecké škole:

Vánoční trhy ve škole 2014


Publikováno 11. 11. 2014 15:09

Rock for Churh 2014 se blíží

V sobotu 22. listopadu se v čistecké sokolovně uskuteční další ročník rockové benefice Rock for Church. Během večera vystoupí místní kapela ČiPřiDO, dolnokalenští MEGADĚS a ze Svojku přijede Tampelband rock. Doplněním programu budou hudební vstupy Simony Tryznové. Letošní ročník je věnován na záchranu sochy sv. Jana Nepomuckého u hlavní silnice v Čisté u Horek. Nejstarší čistecká památka je v havarijním stavu a obec se pokouší zajistit restaurování z peněz Libereckého kraje a ministerstva kultury. K tomu je však třeba i vlastního podílu a ten nebude malý. Celkové náklady na obnovu sochy a schodiště se pohybují odhadem někde nad půl milionem korun. Obnova památky bude muset být rozdělena na několik etap. S první je potřeba začít už v příštím roce, protože hrozí destrukce zábradlí.   Zakoupením vstupenky (vstupenek) v podomním předprodeji v příštím týdnu, případně svou účastí na samotné akci a konzumací občerstvení přispějete na záchranu tohoto dědictví po předcích.  Plakátek na akci je přiložen:

Rock for Church 2014 - plakát


Autor: Starosta Publikováno 10. 11. 2014 17:47

Po ledovci na Dachstein

Kulturní komise zve na besedu s cestovatelem a ekologem ing. Lubošem Jiřiště o jeho putování na Dachstein. Beseda s projekcí proběhne ve Spolkovém domě v Čisté v pátek 21. listopadu od 17:00 hodin:

Plakátek - beseda - Dachstein


Autor: Kulturní komise Publikováno 10. 11. 2014 17:38

Obecní symboly jsou schváleny

Ve dnech 4. až 6. listopadu 2014 zasedal sněmovní podvýbor pro heraldiku a vexiologii. Na tomto zasedání byly schváleny návrhy obecního znaku i vlajky, které pro obec navrhl heraldik, Mgr. Jan Tejkal,  a které po odsouhlasení zastupitelstvem byly odeslány ke schválení. Obec tak má konečně svou symboliku:


Autor: Starosta Publikováno 10. 11. 2014 17:34