image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Čisteckej pedál 2017 se těšil hojné účasti

Pedál 2017V sobotu 19. srpna 2017 uspořádala Obec s dobrovolníky další ročník Čisteckýho pedálu. Už od časného rána se na hřiště sjížděli účastníci, kteří se po prezenci postupně vydávali na trasu letošního cyklotoulání Podkrkonoším. Ta je zavedla například ke stupenskému kostelíčku, na peckovský hrad, Zvičinu, do Dvora Králové nad Labem, na přehradu Les království nebo na různá vyhlídková místa po trase. Počasí přálo, na zhruba osmdesátikilometrové trase byla připravena dvě občerstvovací místa a na hřišti se pak kouřilo z polní kuchyně nebo z grilu. Letošní ročník se těšil zatím nejsilnější účasti. Přihlášeno bylo 151 účastníků, z nichž 135 vyrazilo na trasu a s nimi ještě odhadem zhruba další desítka neregistrovaných cyklistů. Navečer pak na hřišti v Čisté proběhl závěrečný ceremoniál s předáním pozorností účastníkům a s vyhlášením trojice cyklo podniků regionu "VČV 200", jehož byl Pedál součástí. Program zpestřila kapela DECL Band a po desáté hodině oblohu rozčísl ohňostroj odpálený Jendou Horáčkem.  Děkujeme všem, kdo na akci pomohli se zázemím, občerstvením a organizací. Poděkování patří samozřejmě i sponzorům. Jejich seznam najdete spolu s dalšími informacemi kliknutím sem. Fotografie z akce pořizoval Petr Navrátil a jsou ve Fotogalerii.


Autor: Starosta Publikováno 22. 8. 2017 7:57

Pozvánky na víkend k sousedům

Zdarske dozinky 2017.jpg2708StudenecOrelodpoledne.png


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 21. 8. 2017 12:47

Čisteckej pedál - nález mikiny

Po závěrečném ceremoniálu Čisteckýho pedálu a navazující zábavě byla pod stany nalezena mikina. Pokud někdo toto oblečení postrádáte, je k vyzvednutí na obecním úřadě v Čisté.


Autor: Starosta Publikováno 21. 8. 2017 8:24

Zdržení umístění kontejneru bio v Markvaticích

Dnes, 21. srpna 2017, bude kontejner na bioodpad na křižovatku v Markvaticích přistaven až kolem poledne. Důvodem je nutnost výměny pneumatik na svozovém autě. Děkujeme za pochopení.


Autor: Starosta Publikováno 21. 8. 2017 8:21

Avízo - Velké sběry už na konci prázdnin!

Letošní podzimní velká sběrová akce se kvůli SKS oznámenému termínu svozu nebezpečného odpadu uskuteční už 1. a 2. září. Podrobnosti budou ještě upřesněny. Jisté už nyní je, že objemný odpad a elektroodpad bude sbírán 1. a 2. září a sběr nebezpečných odpadů proběhne v sobotu 2. září v tradičních časech a místech po obci. Ostatní je ještě v řešení.


Autor: Starosta Publikováno 16. 8. 2017 10:31

Pozor na obecních cestách 19.8.2017

Žádáme spoluobčany o opatrnost při průjezdu po obecních cestách v centru obce v sobotu 19.srpna 2017. Na hřišti bude start cyklotoulání "Čisteckej pedál 2017". Po cestě po Stráni kolem pensionu Antonea budou účastníci v době mezi 8:00 a 9:30 hodin odjíždět z Čisté. Naopak vracet se budou klesáním do obce cestou nad bývalým pivovarem, následně budou přejíždět hlavní silnici a cestou po Stráni se budou kolem garáží vracet zpět na hřiště. Návrat bude v době cca 15:00 - 17:00 hodin. Akce se koná za běžného provozu bez uzavírek komunikací.


Autor: Starosta Publikováno 16. 8. 2017 10:15

SŽDC chystá změnu zabezpečení přejezdu

Na katastru naší obce se nachází jediný železniční přejezd. Jde o křížení lesní účelové komunikace vedoucí z Markvatic k borovnické silnici u tzv. vechtru. Při nedávné modernizaci železniční trati byla dosavadní ručně obsluhovaná závora nahrazena závorou na klíč, který uvolňovala pověřená osoba SŽDC. Nyní je v řešení další změna, kdy se měl přejezd otevřít a jeho zabezpečení bude nově zajišťovat světelná signalizace. Usnadní to pohyb po lesní cestě, kdy nebude třeba den předem žádat o zvednutí závor.


Autor: Starosta Publikováno 16. 8. 2017 10:05

Čisteckej pedál zakončí zábava a ohňostroj

Tancovačka PEDÁL


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 14. 8. 2017 11:35

Výzva provozovatelům aktivit v cestovním ruchu

Zveřejňujeme výzvu pro provozovatele aktivit v cestovním ruchu:

Výzva provozovatelům na Jilemnicku


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 14. 8. 2017 11:33

POZOR - VAROVÁNÍ POLICIE ČR

Dnes, 11. srpna 2017, se jedna z místních seniorek stala terčem pokusu o vylákání většího množství peněz. Pachatel použil osvědčený způsob telefonického kontaktu na pevnou linku v domácnosti s výmluvou potřeby finančních prostředků pro rodinného příslušníka. Seniorka naštěstí zareagovala správně, další komunikaci s podvodníky odmítla a okamžitě informovala policii.

Police ČR tímto varuje před takovýmito pokusy o vylákání peněz především od starších obyvatel. Pokud by se takovýto případ stal, je třeba kontaktovat ihned policii.   Informujte o tomto nebezpečí laskavě sousedy, především starší spoluobčany.


Autor: Starosta Publikováno 11. 8. 2017 16:12