image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Druhé kolo kotlíkových dotací bude jiné

Přinášíme informaci o vyhlášení  druhé výzvy k předkládání žádostí o kotlíkovou dotaci, která je tentokrát zaměřena na pořízení pouze tepelných čerpadel a kotlů výhradně na biomasu. Podrobné informace naleznete v přiložené tiskové zprávě a na webových stránkách kraje http://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace.

Kotlíkové dotace - II.kolo


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 1. 3. 2017 15:53

Víkendové akce v okolí

čajový večer.jpgPles Borovnice.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 1. 3. 2017 8:08

Dopravu omezila havárie kamionu

28. února velmi brzy ráno došlo k havárii kamionu "V lípách" na hranici katastru naší obce s Dolní Kalnou. Z hrozivě vypadající nehody nakonec řidič vyvázl poměrně dobře, došlo k menšímu úniku pohonných hmot, které hasiči přečerpali z obou nádrží. Vyprošťování kamionu pak ale zabralo mnoho hodin a odpoledne kvůli němu byla silnice I/16 v úseku odbočky na Bukovinu až po horeckou křižovatku úplně policií uzavřena. Vlastník kamionu tímto děkuje čisteckým občanům za pomoc s vyproštěním řidiče.

Článek o nehodě na Požáry.cz


Autor: Starosta Publikováno 1. 3. 2017 8:01

Zastupitelstvo bude jednat o rozpočtu

Ve středu 1. března se uskuteční první letošní veřejné zasedání zastupitelstva obce. Stěžejním bodem bude projednání rozpočtu obce: Program 19. zasedání


Autor: Starosta Publikováno 27. 2. 2017 16:16

Průzkum agentury STEM - MARK

Naše obec byla vybrána pro průzkum zjišťování sledování televize. Vybrané domácnosti (vybrala náhodně firma) již obdržely informativní dopis od agentury STEM - MARK, že je navštíví jejich tazatel. Návštěvy by měly proběhnout v době od 6. března do 19. března tohoto roku. Kontaktní pracovník se prokáže průkazem a bude požadovat předložit zaslaný dopis pro kontrolu. Proto laskavě obdržené dopisy nevyhazujte, ale uschovejte je do doby statistického zjišťování.


Autor: starosta - z obdržené pošty Publikováno 27. 2. 2017 16:13

Nabídka pronájmu kiosku na dolnokalenském koupališti

Obec Dolní Kalná zveřejnila záměr pronájmu kiosku na koupališti:

Záměr pronájmu kiosku


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 24. 2. 2017 19:05

Varování před vichřicí

V silném západním proudění bude postupovat přes Baltské moře hluboká tlaková níže a s ní spojená studená fronta přejde přes naše území k východu.
Ve čtvrtek (23. 2.) odpoledne a večer bude před studenou frontou od západu zesilovat jihozápadní vítr. V noci na pátek (24. 2.) a v pátek dopoledne bude vítr postupně silný až velmi silný o rychlosti 9 až 14 m/s s nárazy 20 až 25 m/s (70 až 90 km/h), na frontě přechodně až 30 m/s (110 km/h), na horách v průměru 15 až 20 m/s s nárazy kolem 35 m/s (130 km/h). Během pátečního dne se bude vítr měnit na západní až severozápadní a od západu bude postupně slábnout.
 
Doporučení ke zmírnění následků silného a velmi silného větru:
  • Před příchodem větru zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty (květináče, plechy apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod.
  • Nezdržovat se zejména v okolí starších budov, u kterých hrozí stržení střešní krytiny (tašky, plechy), v blízkosti větších stromů a nechodit do lesa. Je-li to možné, přečkat nejprudší nárazy větru v uzavřených prostorách.
  • Při řízení auta jet maximálně opatrně a pomalu. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. Sledovat dopravní zpravodajství.
  • Na horách omezit vycházení a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Dodržovat pokyny Horské služby (http://www.horskasluzba.cz).
  • Dávat pozor na možnost pádu drátů vysokého napětí. Pokud leží na zemi, nepřibližovat se k nim.
  • V případě podmáčeného terénu lze očekávat i vyvracení stromů

Výstraha pro Liberecký kraj platí od 23.2.2017, 18:00 do 24.2.2017, 10:00 hodin.

                                                                                       Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha/


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 23. 2. 2017 14:51

Běží přihlašování na Čisteckej pedál 2017 a VČV

Běží přihlašování do dalšího ročníku cyklistických akcí Čisteckej pedál 2017 a VČV. Podrobnosti najdete po kliknutí na  Čisteckej pedál 2017. Přihlašování je možné na našem obecním úřadě u paní Růženy Hekové.


Autor: Starosta Publikováno 23. 2. 2017 9:46

Oprava mostu na I/16 v Nové Pace

Vzhledem k množícím se dotazům spoluobčanů ve věci pokračování oprav silnice I/16 v Nové Pace - konkrétně mostní objekt v Krkonošské ulici na okraji města - jsem kontaktoval KÚ HK, odbor dopravy, kde mi byly sděleny tyto informace:

Oprava mostu bude probíhat za plné uzavírky v období od 20. března 2017 do 30.9.2017.

Doprava bude svedena kyvadlově na mostní provizorium a bude řízena v době stavebních prací pracovníky stavby a mimo ni pak semafory.

Není plánována žádná objízdná trasa, mostní provizorium by mělo být průjezdné bez omezení.

Je třeba se ale připravit na výrazné komplikace a počítat s delším dojezdovým časem.

V případě nových informací budeme dále informovat.


Autor: Starosta Publikováno 23. 2. 2017 9:27

Výběrové řízení MěÚ Jilemnice

Tajemník MěÚ Jilemnice vypisuje výběrové řízení na místo pro Odbor územního plánování a stavebního řádu:

VŘ - stavební úřad Jilemnice


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 22. 2. 2017 15:32