Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Pozor na podvodníky

Připomínáme spoluobčanům, že v naší obci je zakázána jakákoli forma podomního prodeje či podomního nabízení služeb. V poslední době se vyskytly případy vnucovaných služeb klempířů (opravy okapů) nebo ataky prodejců elektřiny. Pokud se někdo takový objeví, tak s takovými podvodníky nekomunikujte, naopak volejte policii, protože jejich jednání je protizákonné. Vyhnete se do budoucna zbytečným problémům.


Autor: Starosta Publikováno 24. 3. 2017 10:22

Pozvánka na konec sezóny ve Vítkovicích

Přinášíme pozvánku na zakončení lyžařské sezóny ve Vítkovicích:

Příjezd Krakonoše do Vítkovic


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 24. 3. 2017 10:16

Sen o Dakaru s Karlem Lopraisem přiblížil Jarda Šíma

Šímaupr.jpgVe čtvrtek 23. března uspořádala kulturní komise ve Spolkovém domě již třetí besedu s motocyklovým nomádem a novinářem Jardou Šímou. Tématem besedy byl tentokrát "Sen o Dakaru s Karlem Lopraisem". Projekci fotografií vlastních i fotografů a kameramanů výpravy přiblížil Jarda Šíma putování do afrického Dakaru nejprve s expedicí Jiřího Moskala na Liazce v roce 2015, ale především následně s výpravou Karla Lopraise s Tatrou v roce 2016. Na besedu dorazily takřka čtyři desítky zájemců, kteří vydrželi poslouchat a sledovat fotografie a videa takřka čtyři hodiny. Prostor byl i na dotazy. Děkujeme Jardovi za trpělivost a návštěvníkům z Čisté i širokého okolí za zájem.


Autor: Starosta Publikováno 24. 3. 2017 10:13

Informace ke sběru bioodpadu

Sběr bioodpadu začne odpoledne v pátek 31. března 2017 umístěním kontejneru na panely za garážemi v centru obce. Rotace kontejneru pak už bude probíhat pravidelně, jako v předešlých letech. Kompostovací sezóna bude trvat minimálně do konce října 2017. Její ukončení bude včas avizováno. Už nyní je však možné odkládat bioodpad do velkoobjemového kontejneru u salaše v dolní části obce. Připomínáme, že do bioodpadu patří pouze rostlinné zbytky, nikoli zbytky masa, kostí nebo hnůj. Neodkládejte sem ani silnější větve, pařezy nebo kusy dřev. Technika na kompostárně je nedokáže zpracovat, nebo se může dokonce poškodit.  

Z kompostárny bude zpět do obce navezen k rozebrání materiál. Podrobnosti, kdy to proběhne, budou ještě upřesněny podle možností techniky.


Autor: Starosta Publikováno 21. 3. 2017 14:47

Srdíčkové dny

V Potravinách Romana Hamplová ve dnech 20. - 24. 3. 2017 se uskuteční veřejná sbírka - Srdíčkové dny. 

Přispět můžete zakoupením předmětů: propisovací tužka (různé barvy) 30,- Kč; plastové srdíčko 20,- Kč.

Celou částkou přispíváte na pomoc vážně nemocným dětem v celé České republice, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů. Z výtěžku se hradí rehabilitační a ozdravné pobyty a nejrůznější kompenzační pomůcky, zdravotnického vybavení a materiálu, asistenčních služeb apod.

Pořadatel sbírky: Život dětem


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 20. 3. 2017 7:36

Odvoz skla

V týdnu od 20. března proběhne odvoz skla ze sběrných nádob. Pokud byste chtěli odevzdat sklo tabulové, nebo nějaké větší množství, které nechcete odkládat do sběrných zvonů, kontaktujte nejpozději v pondělí 20. března obecní úřad, kde se domluví podrobnosti. Pozor - nelze odevzdat sklo s drátěnou výztuhou  a zrcadla.  


Autor: Starosta Publikováno 15. 3. 2017 11:40

Povídání o Krakonošovi

Zveřejňujeme pozvánku na neděli 19.3.2017, kdy proběhne v Krakonošově hospodě v Jestřabí beseda o Krakonošovi s etnologem Danielem Dědovským:

plakát_Jestřabí_Krakonoš.pdf


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 15. 3. 2017 11:34

Beseda o Dakaru 23.3.2017

Beseda DAKAR.jpg


Autor: Starosta Publikováno 15. 3. 2017 11:30

III. ročník mariáše měl slušnou účast

Z mariášového turnaje v ČistéVe Spolkovém domě uspořádali hasiči 11. března 2017  III. ročník mariášového turnaje. Potěšila velice slušná účast hráčů - bylo kompletně obsazeno sedm stolů, tzn. že turnaje se účastnilo 28 mariášníků. Dle herního plánu se začalo v půl desáté dopoledne. Hru pak přerušila pauza na oběd. Turnaj pak pokračoval do odpoledních hodin. Zvítězil Jan Volkov z Trutnova před čisteckým Františkem Beneckým a Pavlem Kalfusem z Turnova. Někteří toho ještě neměli dost a hrálo se v dobré náladě až do noci. Fotografie z akce pořídil Milan Klazar a jsou ke shlédnutí v galerii. Pořadatelé děkují hráčům za disciplinovanost a sponzoru turnaje, Františku Petružálkovi, za podporu. Příští turnaj v Čisté proběhne zase v březnu roku 2018.


Autor: Starosta Publikováno 13. 3. 2017 18:55

Pozvánky do jilemnického muzea

Krkonošské muzeum v Jilemnici zve na dvě výstavy:

Obrazy Pavlíny Gardiánové

Radostné velikonoce


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 13. 3. 2017 18:38


Informační SMS

21. 3. Radek

Zítra: Leona

Tip na výlet

Počasí

Úterý Zataženo 10/5 °C
Středa Zataženo 13/6 °C
Čtvrtek Zataženo 15/6 °C
Pátek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 15/8 °C

Návštěvnost stránek

570450