Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Informace České telekomunikační infrastruktury

Přinášíme informace CETIN k telekomunikačním sítím:

Leták CETIN


Autor: Starosta - z datové zprávy Publikováno 30. 10. 2015 11:59

Konec výkupu kaštanů

Myslivecké sdružení Černý háj oznamuje, že ukončilo výkup kaštanů pro zimní přikrmování lesní zvěře. Byla vykoupena více než tuna kaštanů a potřeby mysliveckého sdružení tak již jsou vykryty,


Autor: Starosta Publikováno 30. 10. 2015 11:57

Ztratil se Gero

Hledáme psa slyšící na jméno Gero. Je bez obojku. Pokud ho někdo někde zahlédnete, dejte prosím vědět, ať víme kterým směrem ho máme hledat. Moc děkuji.  Petra Novotná, Čistá u Horek 170. Tel. číslo: 721 169 158

GERO

Pejsek je v pořádku zpět u majitelů. Děkujeme všem za spolupráci.


Autor: Starosta Publikováno 27. 10. 2015 13:03

Změna v obslužnosti odpadů v Markvaticích a Potokách

Ve snaze eliminovat průjezdy těžké techniky opravenou komunikací v Potokách bude počínaje 44. týdnem popelnice z Markvatického plácku a z Potok vyvážet ve čtvrtek ráno obecní technika. Popelnice je třeba připravovat k výsypu vždy ve středu odpoledne až večer, jinak hrozí, že nebudou obslouženy. Po výsypu budou vráceny nejpozději v pátek ráno zpět. Obec bude také obsluhovat kontejnery na PET lahve a papír. Auto Marius Pedersen tak bude pouze cca 4 do roka vyvážet sklo.


Autor: Starosta Publikováno 26. 10. 2015 17:38

Veřejné osvětlení je opraveno

Firmě Elektocomp se konečně podařilo odstranit poruchu na veřejném osvětlení a už svítí vysoké kandelábry podél hlavní silnice mezi restaurací Čistá a školou v místech, kde jsou výkopy kabelizace sítě ČEZ. Firma při zemních pracích poškodila stávající kabel a nedařilo se místo poruchy nalézt. Už je snad vše odstraněno.


Autor: Starosta Publikováno 26. 10. 2015 17:34

Sjezdy do Markvatic a Potok budou ještě upraveny

Stavební firma M Silnice dokončila obnovu asfaltového povrchu na hlavní silnici v horní části obce. Bohužel se nepodařilo ihned udělat i správné napojení obecních cest i soukromých výjezdů. Firma do naší obce naviguje svoji techniku (malý finišer), která by měla zjednat nápravu. Dojde k ní ale až v závěru příštího týdne. Do té doby je sjezd proti čp. 219 uzavřen a sjezdy v zatáčkách u Tauchmanů a vjezd do Potok nad horní autobusovou zastávkou jsou sjízdné s opatrností.   V závěru příštího týdne dojde také k dokončení autobusových zálivů u horní autobusové zastávky. Práce se nyní přenáší mimo komunikaci na příkopy a dláždění u propustků. Pod zatáčkami budou také kompletně vyměněna svodidla.


Autor: Starosta Publikováno 26. 10. 2015 17:31

Oprava cesty v Potokách

Oprava asfaltů v PotokáchV pondělí 26. října zahájila firma Strabag opravu živičného povrchu na cestě v Potokách. Na rozlámaný úsek od čp. 198 po odbočku k vodárně byl nejprve nanesen penetrační nástřik a byla položena většina z vyrovnávacích vrstev. Práce budou pokračovat v úterý 27. října dopoledne, kdy po dokončení podloží bude pokládána finální, tzv. obrusná vrstva spolu s napojeními a se sjezdy k nemovitostem. V úterý dopoledne proto bude průjezd v Potokách uzavřen. Odpoledne už by se mělo nechat jezdit normálně s vyjímkou hůře sjízdného překopu dešťové kanalizace mezi čp. 198 a čp. 39, který bude firmou M Silnice dokončen (zaasfaltován) v závěru příštího týdne. Celková hodnota opravy dosáhne 246.405,60 Kč bez DPH.


Autor: Starosta Publikováno 26. 10. 2015 17:23

Obec uvítala nové občánky

Z vítání občánků 2015V sobotu 24. října se odpoledne ve Spolkovém domě uskutečnilo letošní vítání nových občánků. Pro pět nejmenších čisteckých dětí s doprovodem byla připravena malá slavnost, kterou zahájily pásmem básniček a písniček děti z čistecké školy s paní učitelkou Markétou Veselou. Poté k přítomným krátce promluvil starosta obce a rodičům byly předány drobné dárky. Pak už následovalo focení a přátelské posezení s občerstvením navíc zpestřené prohlídkou společenské kroniky, kde se mnozí rodiče našli na fotografiích ze stejné příležitosti, kdy byli před lety do obce vítáni už oni.


Autor: Starosta Publikováno 26. 10. 2015 9:34

Beseda s Jaroslavem Šímou o cestě přes Rusko

Jarda Šíma při besedě o RuskuV pátek 23. října 2015 uspořádala kulturní komise obce ve spolupráci s dobrovolnými hasiči a s fandy motocyklového sportu ve Spolkovém domě besedu s motomádem a motocyklovým novinářem Jaroslavem Šímou. Ten už v Čisté besedoval na jaře o své cestě do Afriky. Tentokrát ale přijel povídat a promítat fotografie o svém Sibiřském dobrodružství, kdy na motocyklu BMW dojel do Vladivostoku a zpět. Zaplněný Spolkový dům vydržel svým vyprávěním bavit přes tři hodiny.


Autor: Starosta Publikováno 26. 10. 2015 9:28

Nález psa - černý labrador

V sobotu 24. října 2015 byl v naší obci nalezen pes. Jde o černého labradora, stáří cca 3-4 roky, pes. Zvíře mělo modrý látkový obojek. Jde o klidného pejska zvyklého být v domácnosti, v dobré kondici. Pokud by jej někdo postrádal, kontaktujte p. Jiřího Lejdara, tel.č. 731 269 554.

Pejsek se vrátil k majiteli do Kalné hned 26. října. Díky všem, kdo se jakkoli zapojili, za spolupráci.


Autor: Starosta Publikováno 26. 10. 2015 8:40


Informační SMS

29. 2. Horymír

Zítra: Bedřich

Tip na výlet

Počasí

Sobota Zataženo 1/-2 °C
Neděle Zataženo 6/1 °C
Pondělí Zataženo 8/1 °C
Úterý Polojasno až oblačno se smíšenými přeháňkami 5/2 °C

Návštěvnost stránek

462058