Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Havárie je odstraněna, voda je v celé obci

Od sobotního rána 15.10.2016 jsme řešili problém na vodním hospodářství. Ve vrtu přestalo fungovat čerpadlo, které jsme tam instalovali v červnu loňského roku. Během soboty 15.10.2016 se ukázalo, že problém nejde opravit jinak, než, že čerpalo bude muset z vrtu ven a dojde k jeho výměně. Ve vodojemu jsme v té době měli dostatek vody na cca 24 hodin dodávek. Protože výměna čerpadla mohla proběhnout nejdříve během pondělka, bylo třeba zajistit nouzové zásobování vodou. V sobotu 15.10. 2016 se ve večerních hodinách podařilo díky krizové manažerce ORP vykomunikovat pomoc od SvčVaK. 

První cisterna vyslaná ze střediska v Turnově s pitnou vodou nabranou v Jilemnici dorazila v neděli 16.10.2016 přesně v okamžiku, kdy první spoluobčané z Markvatic začali hlásit, že jsou bez vody. Tím se podařilo ještě dodávku obnovit na krátkou dobu do celé obce. Pak už ale vše, co bylo do vodojemu přivezeno, mizelo v potrubí a omezení dodávek se postupně šířilo od Horek do středu vesnice, kde voda přestala téct v neděli 16.10.2016 kolem osmé hodiny večer. Přes noc muselo být nouzové plnění přerušeno. Jednak kvůli nutné bezp. přestávce řidiče, ale především pro zajištění vlastní bezpečnosti dopravy vody. Voda se v neděli vozila z Jilemnice a do podvečera bylo navezeno šest cisteren o celkovém objemu 48 m3 pitné vody. Cisterna jezdila přes Borovnici, lesní svážnicí na Vrchní cestu a pak sjezdem k vodojemu. Tato cesta byla za šera a tmy už nesjízdná. 

V pondělí 17.10.2016 ráno začali správci vodovodu spolu s pracovníky obce s Pitnávodanávoz102016.jpgvytahováním porouchaného čerpadla. Protože bylo potřeba prioritně zabezpečit zásobování vodou pro naši školu, došlo k úplnému uzavření vodovodního řádu pro dolní část obce. V devět hodin ráno byla u vodojemu první  cisterna s vodou z Jilemnice. Další byla přivezena z Horek a pak následovalo dalších pět cisteren ze Studence. Během pondělí bylo navezo 56 m3 pitné vody. V půl šesté navečer se podařilo uvést do chodu nové čerpalo a z obecního vrtu se začal doplňovat vodojem. V půl sedmé navečer jsme obnovili dodávku vody do celé obce.

Chtěl bych poděkovat za trpělivost všem, kdo byli omezením dodávkami pitné vody postiženi.

Další poděkování za nasazení patří řidičům cisteren panu Kudrnáčovi a Matouškovi. Dále děkuji panu Pěničkovi ze SvčVaK a krizové manažerce ORP, pí. Ouhrabkové, za rychlé zajištění cisterny na pitnou vodu. Starostovi Horek Františku Sedlákovi a starostovi Studence Jiřímu Ulvrovi děkuji za možnost odběru pitné vody z jejich vodovodů. Paní starostce Dolní Jaroslavě Vanclové děkuji za možnost odběru vody, ač jsme jí nemuseli využít. Poděkování rovněž správcům vodovodu za rychlé obnovení dodávek z našeho vrtu.

Ještě jednou díky.

                                   Ladislav Jiřička, starosta


Publikováno 18. 10. 2016 11:52

Porouchané čerpadlo ve vrtu pitné vody

Od sobotního rána řeší obec a správce vodovodu havárii. Mimo provoz je čerpadlo ve vrtu našeho vodního hospodářství. Do nedělního rána stačily zásoby vody. Od dopoledne naváží pitnou vodu cisterna SčVaK. Plní se přímo vodojem, takže dodávky do obce jsou zatím zajištěny. Problémy budou v Markvaticích v nejvýše položených domech. Během noci se ale může dodávka přerušit dokonce do celé obce.

Žádáme proto všechny odběratele, aby omezili spotřebu pitné vody. Pokud možno odložit praní prádla, velké mytí, mytí aut, zalévání trávníků apod. V pondělí ráno bude jednak dovoz vody pokračovat, ale bude se měnit i čerpadlo, aby se mohla dodávka z čisteckého zdroje co nejdříve obnovit.

V krajním případě má obec připravenu zásobu balené pitné vody. K její distribuci bychom chtěli přistoupit až, když už nebude jiná možnost.

Děkujeme za pochopení.


Publikováno 16. 10. 2016 15:17

Informace ohledně kotlů ústředního topení

Přinášíme v přílohách informace obdržené z MŽP ohledně povinných revizích na kotlích ústředního topení:

Kotle informace 2016   a     KOTLE 2016 MŽP

Revizní techniky pro jednotlivé značky kotlů naleznete v následujícím odkazu -
http://www.aptt.cz/opravneni-ozo.php?kraj=LBK

Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 12. 10. 2016 9:46

Sobotní akce v sousedních obcích

Drakiada Dolní Kalná 2016Borovnice divadlo


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 12. 10. 2016 9:23

Jiří Helekal vzpomínal, hrál a zpíval

Z besedy s Jiřím HelekalemZpěvák, herec a pedagog Jiří Helekal zavítal ve středu 5. října 2016 do Čisté. V sále Spolkového domu před více než třemi desítkami návštěvníků zavzpomínal v pořadu Bylo, nebylo " na své životní eskapády, zazpíval své, ale i známé písničky z dob jeho účinkování na hudební či herecké scéně a zahrál na několik hudebních nástrojů. Škoda malé návštěvnosti, protože kdo přišel, rozhodně nelitoval. Smíchu bylo plno a jako tradičně se mnohým vůbec nechtělo domů.....


Autor: Starosta Publikováno 10. 10. 2016 12:20

Výsledky voleb v naší obci

V přiloženém odkazu se prokliknete k volebním výsledkům v naší obci. Volební účast činila 33,7%.

Čistá u Horek - výsledky krajských voleb 2016


Autor: Starosta Publikováno 10. 10. 2016 12:11

Kompostování stále běží

Kompostovací sezóna stále běží. Velký zelený kontejner bude u salaše minimálně do 20. listopadu. Do tohoto data také bude určitě stále rotovat po obci obecní kontejner.  Minimálně po tuto dobu tedy platí vyhláška o nakládání s bioodpadem, která zakazuje jeho pálení. Lze spalovat pouze rostlinné zbytky, které nelze kompostovat - tedy silnější větve. Toto pálení však podléhá ohlášení na operačním středisku HZS.


Autor: Starosta Publikováno 7. 10. 2016 15:43

Bazar pro švadelnky

Přinášíme informaci o prodeji zbytků látek v Jilemnici:  Nabídka pro švadlenky


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 7. 10. 2016 15:35

Dopravní omezení na místních komunikacích

V souvislosti s pokračující stavební činností upozorňujeme, že:

Od 14:00 hodin dne 6. října do 09:00 hodin dne 08.10.2016 bude neprůjezdná cesta přes ranč pana Petružálka - "Dálnice". Bude zde pokládán nový povrch.

V pátek 7. října od 08:00 do 18:00 hodin bude uzavřena cesta do Drah naproti samoobsluze. Bude pokládán nový povrch.

Od pátku 7. října je do odvolání uzavřen nájezd na Stráň proti bývalému pivovaru. Důvodem je pokračování rekonstrukce cesty. Bude zde měněn propustek na potoce a dokončeno napojení na hlavní silnici.

Na staveniště ve vlastním zájmu nevjíždějte ani nevstupujte, hrozí nebezpečí úrazu.

Děkujeme za pochopení.


Autor: Starosta Publikováno 6. 10. 2016 13:22

Informace OVK - možnost volby doma

Okrsková volební komise (OVK)  upozorňuje, že je možné, jako i v případě jiných voleb, provést volbu v domácnosti. Pokud tedy chcete hlasovat v krajských volbách a nemůžete se dostavit do volební místnosti z důvodu věku nebo zdravotního stavu, lze požádat o umožnění hlasování doma. Je pouze zapotřebí do pátku 7. října, 12:00 hodin, kontaktovat obecní úřad, případně později už přímo volební komisi ve volební místnosti a o tento úkon požádat. Následně potom přijdou zástupci OVK s přenosnou hlasovací schránkou k vám do domácnosti.


Autor: Starosta Publikováno 5. 10. 2016 10:35


Informační SMS

3. 7. Radomír

Zítra: Prokop

Tip na výlet

Počasí

Pátek Oblačno 21/14 °C
Sobota Oblačno 22/11 °C
Neděle Oblačno 21/14 °C
Pondělí Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 23/13 °C

Návštěvnost stránek

472932