Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Aktuální informace České pošty

Česká pošta vyzývá všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Pokud si bezodkladně musí vyřídit své poštovní záležitosti, žádáme je, aby používali ochranné prostředky, ideálně roušku. Na všech pobočkách lze platit bezhotovostně, což v současné situaci snižuje případný přenos viru. Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace jsme rozhodli, že v případě uzavřených lokalit budeme jednat s jednotlivými krajskými hygienickými stanicemi o možnosti doručovat zásilky v dané lokalitě. V případech uzavřených lokalit budou zásilky uloženy bez pokusu o doručení s tím, že jim bude prodloužena ukládací doba.
Česká pošta udělá vše pro to, aby byly důchody ve všech případech doručovány. V lokalitách uzavřených krajskými hygienickými stanicemi bude možnost doručování důchodů komunikována s touto organizací. Doručování pak proběhne buď za asistence bezpečnostních složek státu nebo s ochrannými prostředky. Také v ostatních lokalitách bude postup při doručování důchodů upraven tak, aby nedošlo k přímému kontaktu mezi pošťáky a klienty. Peníze budou příjemci předávány v obálce pokládané na zem.
U zapsaných zásilek se listovní zásilky vždy uloží na ukládací poštu bez pokusu o doručení. U těchto ukládaných zásilek bude prodloužena úložní doba na 30 dnů. Balíky se v uzavřených lokalitách uloží bez pokusu o doručení a bude u nich prodloužena úložní doba na 15, resp. 30 dnů (podle druhu zásilky). V ostatních případech u neuzavřených lokalit budou balíky doručovány bez přímého kontaktu s adresátem. Adresát bude vyzván, ať položí osobní doklad na zem nebo jiné vhodné místo a ustoupí. Doručovatel si doklad převezme, ověří totožnost, zapíše. Stejným způsobem mu bude i předána zásilka. Po dokončení doručení, ošetří doručovatel své ruce dezinfekčním sprejem.
Propagační materiály nebudou do odvolání doručovány ani přijímány. Je také zastaveno poskytování služby „Komplexní doručení“ a „Odvoz spotřebiče“.
Děkujeme za pochopení
Vaše Česká pošta

 

 


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 18. 3. 2020 13:59

Obědy domů - restaurace Čistá

Jídelní lístek obědů k odnosu s sebou na 18.3.2020. Cena 90,- Kč (polévka, jídlo). Výdej ve vchodu restaurace 10. - 14. hodin:

JL 18.03.2020


Autor: Starosta Publikováno 18. 3. 2020 9:21

Chcete pomoci - můžete

I v naší obci běží šití roušek. Cílem je postupně vybavit všechny spoluobčany alespoň textilní rouškou. Látky je relativně dost. Aktuálně se však přestává dostávat gumičky. Pokud byste mohli pomoci, kontaktujte laskavě starostu obce na 724 180 480. Potřebujeme kalhotovou gumu šíře 0,5 cm. Materiál nenoste na úřad, vyzvedneme si jej sami. Děkujeme :)


Autor: Starosta Publikováno 17. 3. 2020 19:09

Liberecký kraj zakázal vstup do veřejných míst bez zakrytého obličeje

Liberecký kraj zakázal od dnešních (17.3.2020) 18:00 hodin vstupovat bez roušky, respirátoru či jiné ochrany dýchacích cest do zdravotnických zařízení, veřejné dopravy včetně taxíků, do obchodů, lékáren, pošt, bank a úřadů a do všech veřejných míst, kde se lze potkat s někým dalším. Nařízení platí do odvolání, nejdéle však po dobu trvání krizového stavu§


Autor: starosta - z obdržené pošty Publikováno 17. 3. 2020 18:58

Omezené úřední hodiny na Městském úřadě Jilemnice

Omezení MU Jilemnice korona.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 17. 3. 2020 11:23

Informační leták pro seniory a nemocné v Čisté

V následujících hodinách proběhne do domácností seniorů v naší obci distribuce letáku tohoto znění:

LetákseniořiCoronavir2.jpgLeták senioři Coronavir


Autor: Starosta Publikováno 17. 3. 2020 10:12

Restaurace Čistá nabízí obědy domů

Restaurace Čistá nabízí od 17. března obědy domů. Jídlo bude vydáváno ve hlavním vstupu do restaurace od 10. do 14. hodin. Cena jídla včetně polévky činí 90,- Kč. Vhodné vlastní nádoby k odnosu, lze ale vydat i do termosu. Jídelní lístek bude pravidelně aktualizován na internetových stránkách obce.

Jídelní lístek 17032020


Autor: Starosta Publikováno 17. 3. 2020 10:00

Apel na rodiče

Prosíme rodiče především starších dětí, aby dohlédli na dodržování karantény. Přestože je v rámci stavu nouze vyhlášen zákaz pohybu na veřejnosti vyjma vyjmenovaných případů, množí se případy, že se především mladí lidé setkávají v domácnostech nebo dokonce na veřejných místech. To je jednak protizákonné, ale především to přináší velmi velké bezpečnostní (zdravotní) riziko.  

Toto není žádné cvičení nebo legrace. Nákaza koronavirem se bude rozrůstat a evidentně je to především kvůli nedodržování takovýchto, byť jednoduchých pravidel.

Každý svým zodpovědným chováním můžeme přispět ke zlepšení.

Buďme ohleduplní ke svému okolí!


Autor: Starosta Publikováno 16. 3. 2020 19:21

Aktualizovaná informace od MUDr. Válka

VálekInfoKorona.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 16. 3. 2020 17:09

Liberecký kraj zrušil od 16:00, 16.3.2020, neakutní zdravotní péči

Liberecký kraj zrušil od dnešních 16:00 veškerou odkladnou péči nejen ve všech nemocnicích, ale také v ordinacích praktických, dětských a zubních lékařů, ale například i gynekologů a v ambulancích všech ostatních specialistů, jako jsou kardiologové, kožní specialisté nebo fyzioterapeuti. Týká se to nejen operačních výkonů, ale i naplánovaných vyšetření. 

Kvůli předepsání léků komunikujte, prosím, se svými lékaři telefonicky nebo e-mailem. Chovejme se zodpovědně, jen tak situaci společně zvládneme!

 Akutní ambulantní i nemocniční péče zůstává zachována.


Autor: starosta - z obdržené pošty Publikováno 16. 3. 2020 16:52


Informační SMS

6. 10. Hanuš

Zítra: Justýna

Tip na výlet

Počasí

Čtvrtek Skoro jasno 16/7 °C
Pátek Polojasno 17/4 °C
Sobota Oblačno až zataženo s občasným deštěm 15/10 °C
Neděle Jasno 12/4 °C

Návštěvnost stránek

555178