image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Komunální volby se blíží

Komunální volby se blížíKomunální volby - volby do zastupitelstva obce proběhnou tento pátek 10. října 2014 od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu 11. října 2014 od 8:00 do 14:00 hodin. Volební místnost bude nově umístěna ve Spolkovém domě (bývalé dílny za školou). Do volební místnosti je bezbariérový přístup pomocí vertikální plošiny ve východním průčelí budovy. Pro její použití je třeba přivolat zvonkem obsluhu z volební místnosti. Bez obavy ze schodů tak mohou k volbám přijít i hůře pohybliví občané, nebo se k volbám dostanou pohodlně i vozíčkáři.  Kromě toho lze v případě potřeby zajistit i návštěvu volební kopmise s přenosným hlasovacím zařízením přímo v domácnosti u nemocného nebo nepohyblivého voliče. Toto je ale třeba předem domluvit do pátku 10.10.2014 na obecním úřadě (tel.č. 481596105) nebo v době voleb přímo s volební komisí na tel.č. 773 092 639.

Přestože se má volit sedm členů zastupitelstva, v naší obci byla podána pouze jedna kandidátní listina, na níž kandiduje pouze šest lidí. Protože kandiduje více než je minimální počet zastupitelů pro usnášeníchopnost zastupitelstva (5), mohou se volby uskutečnit. Není sice dodržen počet členů, který by měl být dle velikosti naší obce (7), avšak je jich dostatek na to, aby mohlo z voleb vzejít minimálně pětičlenné zastupitelstvo.

Hlasovací lístky měl již každý obdržet roznosem od České pošty. Pokud lístky nemáte, nebo jsou poškozené, můžete ve volební místnosti požádat o nové a použít k hlasování tyto.