Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Zásahy 2003

Zpráva velitele sboru za rok 2003

Dovolte mi v krátkosti zhodnotit činnost zásahové jednotky v  roce 2003. Ten byl zvláštní tím, že naše zásahy byly všechny o něčem jiném než o ohni.

První akcí, byť jen velmi malou a nikde neprezentovanou byla 6. dubna pomoc bří. Lejdara a Klimenty při dopravní nehodě před hasičskou zbrojnicí. Pražští lyžaři se nám podívali na sloup veřejného osvětlení a paní se při tom trochu zranila na hlavě. Událost ale řešila především odtahová služba, protože do sežraného vraku BMW nechtěli připoutat lano ani profíci z Jilemnice….

O několik dní později přišel největší zásah v roce 2003. Ve dnech 10.- 12. dubna 2003 se celkem 14 členů sboru podílelo na hledání malého Vítka Kalouska z Borovnice. Našlapali jsme stovky kilometrů, promočili spoustu oblečení a najeli téměř 140 km naším terénním autem. Bohužel veškerá snaha nejen nás ale i stovek dalších záchranářů by

la marná a chlapce našli vojáci již bez známek života. Kdo jsme tam byli, víme, že bylo uděláno maximum. Zda případně šlo udělat ještě víc, by však měli hodnotit kompetentní lidé a ne tlučhubové, od kterých jsme se v televizi a na internetu dozvěděli, jak bylo všechno špatně….

Duben byl vůbec na zásahy bohatý. Poslední den tohoto měsíce, 30. dubna, na čarodějnice, přivezl náš člen Tomáš Kendík ke zbrojnici podezřelý předmět, který bři. Stránští identifikovali jako dělostřelecký granát. Nález jsme tedy nahlásili policii a operačnímu středisku a místo ohlídali do příjezdu pyrotechniků.

21. června jsme pomáhali s dopravou dětí a se zajištěním bezpečnosti na hlavní silnici při námětovém cvičení mládeže v rámci hasičského kempu.

26. června jsme pak poprvé použili v akci novou motorovou pilu a odklízeli jsme javor zřícený za obecním úřadem po bouřce do potoka.

9. srpna jsme se zúčastnili okrskového námětového cvičení v Kruhu. Měli jsme zde velké problémy s automobilem, neboť nám odešel akumulátor a auto nestartovalo. Proto jsme byli ponecháni v záloze a závadu na autě se nám podařilo definitivně odstranit až teď před vánocemi.

15. srpna jsme pak měli milou povinnost gratulovat našemu dlouholetému jednateli, br. Václavu Stránskému, k šedesátinám. Této příležitosti jsme využili k prověření akceschopnosti našeho veterána, stříkačky PS 8 Stratílek. Cvičení se povedlo a bylo vidět, že při dobré péči o techniku může sloužit v případě nouze i dnes.

Posledním zásahem pak byla dne 13. prosince pomoc osádce sanitky RZP Jilemnice, která po

třebovala dopravit do bydliště p. Ivana Kováře. Vzhledem k nedostupnosti domku pomáhali čtyři hasiči vynést nosítka prudkým svahem na Tábor. Akce to byla dost namáhavá, protože kopec v rozbředlém sněhu značně klouzal. Ale alespoň jsme si dokázali, že umíme řešit i takovéto události.

 

Závěrem mi dovolte poděkovat obecnímu úřadu za podporu jak materiální tak finanční. Nemenší dík pak patří strojníkům a dalším členům jednotky, kteří se starají bez nároku na odměnu o hasičskou techniku v obci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informační SMS

29. 1. Zdislava

Zítra: Robin

Tip na výlet

Počasí

Neděle Zataženo -3/-8 °C
Pondělí Oblačno až zataženo se sněžením 1/-5 °C
Úterý Oblačno až zataženo se sněžením 0/-1 °C
Středa Zataženo 1/-1 °C

Návštěvnost stránek

565767