image

Vyhledat

Technika

Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Čistá u Horek disponuje touto technikou:

VEA Mitsubishi L 200 Pick up

Mitsubishi L 200

  Jde o prvovýjezdové vozidlo.  Automobil továrního označení Mitsubishi L 200, r.v. 2004, objem motoru 2,5 litru. Pětimístný pick up, 4x4. Boční nášlapy, čelní ochranný nerezový rám. Vozidlo je osazeno diodovou LED rampou , stroboskopickým LED majáčkem na nástavbě a čelními probliky na rámu. K tomu 200 W siréna a komunikační zařízení (megafon). Vše značky Whelen. Kabina pro pět členů posádky, nákladový prostor pro materiál krytý plastovou nástavbou. Vybaveno tažným zařízením. K dispozici sady pneumatik dle ročního období. Pořízeno s příspěvkem z Fondu požární ochrany Libereckého kraje v roce 2008.

Naviják Warn

Naviják Warn

 Součástí vozidla Mitsubishi L 200 je odnímatelný naviják Warn typ CE-U2500, modifikace XDC s tažnou silou 4.3 tuny a lanem dlouhým 11 m.  Rolny pro správný pohyb lana jak vertikální, tak horizontální. Jde o elektrické zařízení napájené z obvodů vozidla. Pro využití musí být motor v  chodu. Lano se vymotává volnoběžkou  tažením za hák. K navijáku ovládání na kabelu se samostatným vstupem. Naviják lze snadno odmontovat a v případě shodného adaptéru i využít na jiném vozidle (plánujeme možnost osazení i na jiné auto).  Pořízeno s příspěvkem z Fondu požární ochrany Libereckého kraje v roce 2008.

OA Renault Master

Renault Master

Vozidlo pro druhý výjezd a dopravu materiálu. Dodávkový automobil Renault Master s motorem o objemu 2,8 l. Rok výroby 1998. Automobil pořízen v roce 2006 a je ve vlastnictví SDH Čistá u Horek, ale slouží i pro JSDH. Dopravuje se jím až devět členů a dle potřeby i různý materiál nebo vybavení (čerpadla, agregáty, ženijní nářadí a týlové potřeby). Vozidlo není vybaveno majákem. Namontováno tažné zařízení.

Plovoucí čerpadlo AMPHIBIO 1200 GXV 390

Plovoucí čerpadlo

Toto čerpadlo je součástí výbavy vozidla Mitsubishi L 200. Jde o jedno z nejvýkonnějších plovoucích čerpadel na trhu. Osazeno motorem Honda GXV 390 o výkonu 13 koní. Čerpadlo má výkon 1500 litrů za minutu, odnímatelný plovák, výstup na hadici B 75. Může sát od 2 cm vody s prostupností nečistot.  Jde o podstatně mobilnější alternativu PS 12  -   váha čerpadla je 50,9 kg. Pořízeno v roce 2008.

PS 12

Jednotka disponuje jedním čerpadlem PS 12, které je v majetku SDH. Další čerpadlo má označení PPS 12 a je v majetku obce. Obě stříkačky jsou ze začátku osmdesátých let a rozdíl mezi nimi je pouze ten, že obecní je součástí vybaveného požárního přívěsu, který je dokonce od roku 2005 řádně otypován pro provoz na pozemních komunikacích. Výkon čerpadel je 1200 l/min. Jsou používána především na čerpání  vody ze zaplavených prostor  nebo při požárech.

Obecní PPS 12

 

 

 

 

 

 

Elektrocentrála Heron

Elektrocentrála HERONPro pohon kalového čerpadla a pro nouzové osvětlení v místě zásahu byla pořízena elektrocentrála HERON. Má tři zásuvky na 220 V a další na 12 V.  Obvykle k ní připojujeme osvětlovací soupravu  s halogeny 2 x 500 W. Elekrocentrála je součástí vybavení vozidla Mitsubishi.

 

Motorová pila Stihl MS 280

 

Motorová pila Stihl 280Do vybavení vozidla Mitsubishi patří také motorová pila Stihl 280. Jde o kvalitní řetězovou pilu s velkým výkonem a přijatelnou hmotností, která se mnohokrát osvědčila.

 

 

Kalové čerpadlo

Kalovka

Protože stoupl počet čerpání vody ze sklepů, bylo zakoupeno kalové čerpadlo DGblue 40m od italského výrobce Zenit. Je na 220 V a pokud bychom neměli zdroj v místě události, utáhne ho naše elektrocentrála. Čarpadlo není ve výbavě žádného vozidla, bere se jen na konkrétní zásahy.

Mimo vlastní represní činnost je využíváno i k doplňování kádě při trénincích požárního útoku nebo při dětské soutěži.

Pořízeno v roce 2006.

 

 

Vyprošťovací nástroj VRVN 1 - 220

Vyprošťovací nástroj

Variabilní ruční vyprošťovací nástroj VRVN 1-220, výrobce Narimex Praha, je součástí výbavy Mitsubishi L 200. Slouží k technickým zásahům při potřebě vniknutí do vozidla či prostor a k nouzovému zajištění. Pořízen sice starší, ale pro potřeby jednotky dostačuje.

Pořízeno v roce 2006.