image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Štítky:

Program Edda klubu na první pololetí školního roku 2019/2020

Eddaklubříjen2019.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 23. 9. 2019 8:28

Omezení ordinačních hodin MUDr. Válek

Praktický lékař, pan doktor Válek, oznamuje, že bude v pátek 27. září 2019 na středisku na Horkách ordinovat pouze v době od 7:30 do 11:00 hodin.


Autor: Starosta Publikováno 20. 9. 2019 10:39

Nabídka zaměstnání

POZICE: ÚKLID
PRACOVIŠTĚ: ARGO-HYTOS S.R.O. VRCHLABÍ, DĚLNICKÁ 1306

Informace o pracovním místě:
Pravidelný úklid místností a objektů manuálním nebo strojním způsobem. Vysávání koberců, stírání podlah, vynesení odpadků, otření omaků na nábytku, úklid sociálního zařízení, otření prachu. Úklid výrobních prostor.
Směnnost: ranní + odpolední úklid
Počet míst: 6    Pracovní úvazek: 5hod/den     Mzda: 88,10 – 115Kč/hod.   
Nástup: ihned     Chráněné pracovní místo pro OZP.
Požadujeme: spolehlivost.
První kontakt POUZE telefonicky, nechodit na pracoviště.  Kontakt: 800 99 11 88, 723 612 506,prace@forcorp.cz


Autor: Starosta Publikováno 20. 9. 2019 10:17

Tříkrálový koncert v kostele v Čisté

TKoncertfoto.jpg


Autor: Starosta Publikováno 30. 12. 2018 15:27

Čisteckej pedál 2018 se po všech stránkách vydařil

Pedál2018.jpgV sobotu 18. srpna 2018 uspořádala Obec Čistá u Horek za podpory mnoha sponzorů, s dotací Libereckého kraje a ve spolupráci s mnoha dobrovolníky už pátý ročník cyklotoulek Podkrkonoším s názvem "Čisteckej pedál."  Přípravy na akci trvaly několik měsíců, ale vyvrcholily v pátek 17. srpna návozem mobiliáře, instalací stojanů na kola, přípravou polní kuchyně a stavbou pódia pro doprovodný kulturní program. V sobotu 18. srpna od sedmi hodin ráno přípravy pokračovaly a do toho už najížděli první účastníci. Prezencí prošlo téměř dvě stě cyklistů, který se postupně vydávali na osmdesátikilometrovou trasu. Na trasu vyrazila i jedna koloběžka. Počasí akci přálo, i když odpoledne už bylo velké teplo. Pro účastníky byly pořadateli připraveny na trase dvě občerstvovací stanice a byla dohodnuta možnost občerstvení i u soukromých subjektů (chata Zvičina, občerstvení na přehradě Les Království apod.). Na hřišti v Čisté pak na cyklisty čekal gulášek z polní kuchyně, steaky, svijanská 11 nebo točená kofola. Od pěti hodin odpoledne proběhlo vyhodnocení, kdy každý z účastníků obdržel památeční tašku s tričkem, lékárničkou a dalšími cenami od partnerů akce. Ve 20 hodin začala muzicírovat kapela DECL Band a krátce po desáté večer odpálil Jéňa Horáček ohňostroj. Zábava pak pokračovala až lehce přes půlnoc a mnoha návštěvníkům se v teplé noci ani nechtělo domů.

Děkujeme všem, kdo akci podpořili. všem, kdo pomohli ve službách a doufáme v přízeň a podporu i v příštím roce.

Akci podpořil:

bez názvu[2].png


Autor: Starosta Publikováno 20. 8. 2018 12:39

Únik pitné vody

Žádáme o spolupráci při hledání úniku pitné vody. Správce vodovodu eviduje extrémní odběr, který znamená únik pitné vody. Žádáme majitele pozemků, přes které vede vodovodní řád nebo vodovodní přípojka, aby své pozemky zkontrolovali a případné podezření na únik hlásili panu Pavelkovi nebo starostovi obce. Stejně tak žádáme všechny odběratele vody, aby překontrolovali svá připojení. Může se totiž jednat i o prasklou přípojku nebo únik v domácnosti. Žádáme i chalupáře, aby zkontrolovali své nemovitosti, může jít o prasklý rozvod v rekreačním objektu. Pokud se místo úniku nenajde, budeme nuceni přistoupit k uzavírání jednotlivých větví vodovodu v nočních hodinách, abychom místo problému blíže specifikovali. Děkujeme za pochopení a spolupráci.


Autor: Starosta Publikováno 3. 4. 2018 11:10

Předvánoční tancovačka v Horní Kalné

SDH Horní Kalná zve na předvánoční tancovačku na Hájence v sobotu 10.12.2016:

Předvánoční tancovačka na Hájence 10.12.2016


Publikováno 8. 12. 2016 10:23

Info po dalším KD silnice

zatáčky0906.jpgVe čtvrtek 9. června proběhl další z řádných kontrolních dnů na rekonstrukci silnice I/16. V serpentinách práce pokračují dle harmonogramu. Pracuje se na poslední vrstvě armovaného svahu. Bude následovat sanační vrstva v celé šíři komunikace. Přes silnici bude v zatáčce pod Krocanem a ve spodní serpentině založeno odvodnění příkopů. Voda z horních partií tak bude vyvedena na svah pod silnicí a voda z vnitřní zatáčky bude vyvedena mimo, do rokle pod ní. Aktuálně se projekčně řeší dokončení odvodnění od silničních propustků č. 2 (Tauchmanovi) a č. 4 (Noskovi) v úseku 104 (loni opravený úsek v horní části obce).  Blíže do středu obce pak pokračují zádlažby příkopů. Kromě úseků řešených při opravách silnice budou souběžně navíc položeny žlabovky v délce cca 125 m v úsecích, kde probíhala loni kabelizace sítě NN společnosti ČEZ Distribuce.  Práce na nových zálivech autobusových zastávek by měly pokračovat od 24. týdne na zálivu pod čp. 89 a od 25 týdne pak na zálivu před obecním úřadem.  Mezi tím pokračují práce na propustcích. Aktuálně musí projektant vyřešit zajištění bezpečnosti na silnici nad propustkem u čp. 147. Bylo domluveno také odstranění vyčnívajících pařezů pod čp. 179 a 246, aby se do budoucna zjednodušila letní údržba příkopů.

Práce na zatáčkách i činnosti v obci jsou v časovém plánu dodržovány. Problémem zůstává křižovatka na Horkách, ke které probíhají intenzivní jednání zhotovitele, investora a odboru dopravy Libereckého kraje. O výsledcích budeme informovat.


Autor: Starosta Publikováno 10. 6. 2016 9:28

POZOR!!!

V pondělí 13. dubna došlo kolem poledne před školou k násilnému vniknutí do zaparkovaného automobilu paní, která vyzvedávala dítě ze školky, a ke krádeži věcí z něho. Varujeme proto spoluobčany parkující svá auta u silnice v naší obci před pachateli této trestné činnosti. Kdybyste si všimli něčeho podezřelého kontaktujte neprodleně policii na lince 158. Děkujeme.


Publikováno 13. 4. 2015 15:10