Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality

Štítky:

Pouťový program provázely tropy i úsměvy dětí

VOSA.jpgV neděli 9. července uspořádala Obec ve středu Čisté odpolední program pro děti i dospělé. Opět po roce k nám zavítal hrnčíř pan Kalenský a děcka mohla vyrábět nádobí i jiné výtvory na hrnčířském kruhu. Paní Jiřičková zase zájemce povozila na konících, Miloš Plecháč obětavě provezl děcka svým autoveteránem a děti od paní Žákové předvedly výcvik psů. Tradičně obrovským lákadlem byly projížďky koňským spřežením pana Nývlta okolím obce. Výhledy na Krkonoše byly opět úchvatné. Akci zakončila agentura Vosa programem se soutěžemi  dětí i dospělých. O občerstvení se postarala Romana Hamplová a posezení poskytli hasiči. Vládlo sice hodně horké počasí, ale odměnou pořadatelům byly spokojené dětské úsměvy. Fotky z akce najdete ve fotogalerii.

Autor: Starosta Publikováno 11. 7. 2017 8:06

Pouťovým střeleckým závodům přálo počasí

08072017střelba2.jpgV sobotu 8. července odpoledne uspořádali hasiči u Spolkového domu střelecké závody. Střílelo se na různé cíle ze vzduchových pušek Slávia 630. Připravena byla i střelnice na papírové růže vlastní výroby. Bylo odstříleno celkem 55 soutěžních pokusů.                             V dětské kategorii se umístili Tonda Bartoň, Fanda Bartoň a Olinka Švajdlenková. Starší dětskou kategorii vyhrála Bára Veselá před Vaškem Tmejem a Danem Plecháčem. V ženách zvítězila Kamila Stehlíková před Pavlínou Lejdarovou a Aničkou Bjelkovou. Kategorii mužů vyhrál Milan Klazar před Lubošem Lejdarem a Tomášem Kiliánem ml.

Autor: Starosta Publikováno 11. 7. 2017 7:52

Krakonošovy letní podvečery už tento týden

Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 10. 7. 2017 18:35

Pozvánka na oslavy hasičů ve Žďáru

Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 10. 7. 2017 15:58

Nález nabíječky

Při úklidu po nedělním pouťovém odpoledním programu 9. července 2017 byla na hřišti nalezena nabíječka mobilního telefonu nebo tabletu. Pokud by ji někdo postrádal, je k vyzvednutí v kanceláři obecního úřadu.

Autor: Starosta Publikováno 10. 7. 2017 15:53

Úspěchy čisteckých sportovců

Ve dnech 23. a 24. 6. 2017 se v Dolním Bousově jel závod motocyklů Jawa 50:  "FICHTL Mazec 24 hodin". V kategorii "originál", tedy neupravené stroje, obsadila druhé místo čistecká posádka kolem Martina Plecháče - "Neřádi co si rádi zařádí".

V sobotu 8. 7.2017 se ve Štikovské rokli u Nové Paky konal závod Mezinárodního mistrovství ČR v motokrosu juniorů. I zde do bojů zasáhli čistečtí. V kategorii 125 ccm obsadil celkové 7. místo Jirka Hubálovský na stroji Yamaha a v kategorii MX 2 Junior se celkově na 10. místě umístil Petr Grof startující za CERMEN racing team na stroji KTM.

Všem závodníkům blahopřejeme a držíme palce v dalších podnicích.

Obec Dolní Kalná shání ekonoma/ekonomku

Sousední Obec Dolní Kalná zveřejnila výzvu k obsazení místa ekonoma/účetního jejich obecního úřadu: