image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Výstraha - velmi silný vítr

Výstraha - velmi silný vítrSotva odezněla páteční večerní bouřka se silným větrem, už je tu varování meteorologů opět před velmi silným větrem, který udeří v neděli navečer a v noci:

VELMI SILNÝ VÍTR (VYSOKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ): pro celou ČR, od neděle 23.09.2018 18:00  do pondělí 24.09.2018 06:00.V neděli 23.9. večer bude od západu zesilovat vítr a v noci na pondělí  24.

9. bude vát silný jihozápadní 8 až 13 m/s, přechodně s nárazy kolem 25  m/s
(90 km/h), na horách až 35 m/s (126 km/h). Během noci se bude vítr  měnit
na severozápadní.
Doporučení ke zmírnění následků velmi silného větru:
-Před příchodem větru zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty (květináče, zahradní nábytek, plechy, apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod. 

-Nezdržovat se zejména v okolí starších budov, u kterých hrozí stržení střešní krytiny (tašky, plechy), v blízkosti větších stromů a nechodit do lesa. Je-li to možné, přečkat nejprudší nárazy větru v uzavřených prostorách.
-Při řízení auta jet maximálně opatrně a pomalu. Větrné poryvy mohou  auto učinit neovladatelné. To platí i pro prázdné nákladní auto. Sledovat dopravní zpravodajství.
-Na horách omezit vycházení a nevydávat se zejména do hřebenových  partií. Dodržovat pokyny Horské služby (http://www.horskasluzba.cz).
-Dávat pozor na možnost pádu drátů vysokého napětí. Pokud leží na zemi, nepřibližovat se k nim.
-V případě podmáčeného terénu lze očekávat i vyvracení stromů.

 

ČEZ Distribuce a.s. posiluje personál poruchových linek a montážní čety mají pohotovost. Pokud by došlo k výpadku elektřiny, volejte o informace na tel. číslo 800 850 860.