image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Svoz odpadu přebírá EKO Jilemnicko s.r.o.

Svoz odpadu přebírá EKO Jilemnicko s.r.o.Ve čtvrtek 31.3.2022 proběhl poslední vývoz odpadu firmou Severočeské komunální služby. Od 1.4.2022 přebírá likvidaci odpadu firma EKO Jilemnicko s.r.o. 

Vývoz směsného komunálního odpadu (popelnic) bude probíhat v Čisté u Horek vždy ve čtvrtek sudého týdne. Budou vyváženy pouze plastové očipované popelnice této svozové firmy.

Termíny výsypu popelnic v roce 2022 jsou tedy: 7. a 21. dubna, 5.a 19. května, 2.,16. a 30. června, 14. a 28. července, 11. a 25. srpna, 8. a 22. září, 6. a 20. října, 3. a 17. listopadu, 1,-15. a 29. prosince.

Popelnice přistavujte k vývozu nejlépe ve středu večer nebo ve čtvrtek hodně brzy ráno (do 6 hodin), aby byly řádné vyvezeny.

Vývoz žlutých kontejnerů bude probíhat rovněž ve čtvrtek sudého týdne. V tyto čtvrtky se zde budou pohybovat dvě svozová auta. Vývoz modrých kontejnerů pak bude probíhat rovněž ve čtvrtek, ale v liché týdny.

Sběr pytlů s plasty a pytlů s tetrapakovými obaly zaměstnanci obce zůstává každý týden ve čtvrtek.

Upotřebené jedlé tuky a oleje je možno odkládat stále za samoobsluhou, kde nádobu MP nahradí nádoba firmy Černohlávek Oil. Upozorňujeme ale, že tato nádoba je uzamčena a lze sem vkládat pouze PET lahve s olejem, nikoli větší kanystříky.