image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Rekonstrukce silnice je ukončena, provoz přešel do zimní údržby

Rekonstrukce silnice je ukončena, provoz přešel do zimní údržbyPředani silnice V pondělí 31. října 2016 v odpoledních hodinách proběhlo za účasti dodavatelů, zástupců Ředitelství silnic a dálnic Liberec, dopravního inženýra Policie ČR a starostů Horek a Čisté předání stavby - rekonstrukce silnice I/16. Úsek silnice na Libereckém kraji mezi hranicemi kraje Královéhradeckého (nad Horkama a pod Čistou) byl opravován takřka celý, pouze s vynecháním dříve opravených mostních objektů.V rámci stavby byl opraven most ve spodní části naší obce, byly zgenerálkovány všechny propustky přes silnici. Dále byl kompletně sanován svah v serpentinách mezi naší obcí a Horkama. Byla úplně předělána křižovatka na Horkách, kde je nově hlavní silnice směrem na Studenec a od Čisté je tak třeba dávat přednost. V Čisté byla přeložena autobusová zastávka u restaurace Čistá a nad rámec původního záměru bylo zbudováno zatrubněné odvodnění od silnice do potoka v Markvaticích nad čp. 206 a totéž ještě vzniká v dolní části vesnice u čp. 143.   V souvislosti s touto akcí také naše obec investovala do drobných dopravních staveb, které firmy zde pracující odvedly  za výhodné ceny. Tyto práce ale ještě nebyly ukončeny.

Silnice I/16 přešla od 1.11.2016 do zimní údržby, kterou tu bude vykonávat pro ŘSD Liberec SÚS Královéhradeckého kraje, středisko Nová Paka.