image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Region obchází falešný kominík

Region obchází falešný kominíkfalešný kominík.jpgVážení spoluobčané. Od přelomu roku se regionem Jilemnicka potuluje člověk, který nabízí kominické služby včetně revizí spalinových cest a komínů, ačkoli k tomu nemá žádné oprávnění (není registrovaným kominíkem ani revizním technikem). Proto nemůže žádné platné osvědčení či revizní protokol vydat a jde od začátku (tedy od okamžiku nabídnutí služby) o podvod. Je dost pravděpodobné, že dorazí i k nám do obce.

Je potřeba být opatrní a žádné služby nevyužívat. Pokud tento člověk zazvoní u vašich dveří, kontaktujte Policii České republiky na lince 158. V naší obci je jednak tržním řádem zakázáno podomní nabízení zboží i služeb a souběžně čelíte pokusu o podvod. 

Buďte opatrní, informujte o tomto člověku a jeho nekalém konání sousedy a především starší spoluobčany, kteří se mohou stát cílem podvodu. 

S odkazem na Tržní řád můžete každému, kdo Vás bude obtěžovat nějakou nabídkou na prahu vaší nemovitosti, zavřít dveře a zavolat policejní hlídku. Nemusí jít jen o kominíka, ale třeba i o revizního technika kvality oken a další podobné vykuky..... Opravdu buďte v této těžké době obezřetní!