image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > První cesty opraveny

První cesty opravenyCesta za vilouV minulém týdnu skončily první opravy komunikací v naší obci. Firma LTM Krkonoše s.r.o. provedla zpevnění části propojky mezi cestou po Stráni a cestou k pensionu Antonea. Zpevnění bylo potřeba, protože do cesty byl loni položen vodovod a dešťová kanalizace. Na začátku roku zde bylo ještě 

Cesta Kantorka.jpg

zakopáno veřejné osvětlení a páteřní vedení NN společnosti ČEZ. Tím bylo těleso cesty značně narušeno a bylo potřeba jej uvést do provozuschopného stavu. I nyní se v jednom místě objevují praskliny. Ale cesta již je průjezdná a čekáme, jak se usadí. Případně bude propadající se část v rámci reklamace opravena.

Využili jsme přítomnosti těžké techniky a byla opravena i cesta nad bývalým pivovarem, kde byl po zimě do výtluků opět doplněn asfaltový recyklát a celá cesta byla ztužena těžkým válcem.

Třetí opravenou cestou je úsek cesty v obecním lese za Kantorkou. Po masivní kůrovcové těžbě zde bylo potřeba opět část cesty zpevnit kamenem a odvodnit, aby se sem dostala technika při pěstební činnosti.