image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Prostředky přes MAS plynou i do Čisté

Prostředky přes MAS plynou i do ČistéMAS dotační podpora prosinec 2019.jpgMístní akční skupina "Přiďte pobejt!" Jilemnice přerozdělila v roce 2019 15.000.000,- Kč na podporu projektů v regionu. Část prostředků byla profinancována i u nás v Čisté. Jde o peníze z Evropských a národních zdrojů. V naší obci byly čerpány na projekty naší školy v oblasti MAP (podpora asistentů, volnočasové aktivity školních dětí apod.). Velká část podpory byla určena na zbudování a vybavení multifunkční učebny v podkrovních prostorách školy. A posledním velkým příjemcem dotační podpory je spolek EDDA, z.ú., Chrudim, který u nás provozuje mj. i dětskou skupinu v přízemí školy. Čistá byla jednou z obcí, kam plynul větší objem dotací. Je trochu škoda, že si po dotacích z Programu rozvoje venkova nesáhli místní zemědělci a živnostníci - drobní řemeslníci. 

Podrobnější informace najdete v tomto informačním textu.