image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Problémy s odpadem

Problémy s odpademAktuálně se potýkáme s několika problémy v oblasti odpadů. Vývozy nádob z Markvatic a ze Stráně probíhají brzy ráno, stejně jako sběr pytlů s plasty a tetrapakovými obaly. Pokud není nádoba přistavena k výsypu včas, není obsloužena, stejně jako nejsou odvezeny pozdě připravené pytle s tříděným odpadem. Opět doporučujeme popelnice a pytle připravovat k odvozu ve středu večer. Svoz probíhá ve čtvrtek sudého týdne  už třeba od  pěti hodin ráno!!!

Druhým problémem je mokrý odpad v nádobách. Pokud do popelnice dáte popel a zalijete jej vodou, nebo sem dáte jiný mokrý odpad, nepovede se popelářům nádoba vysypat a odpad v popelnici zůstane. Správným přístupem tomuto předejdete a i za mrazivého počasí jdou pak nádoby snadno vyklopit do kuka vozu.

Kontejner textilTřetím problémem je sběr textilu. V obci máme kontejnery na textil umístěny na sběrném hnízdě u Walravenu a na hnízdě za samoobsluhou. O tyto kontejnery se vcelku pravidelně stará Diakonie Broumov. Třetí kontejner před sokolovnou je neustále obkládán odpadem. Spolupráce s touto firmou je ukončena a kontejner bude odvezen. Upozorňujeme, že pokud odložíte jakýkoli odpad mimo sběrnou nádobu, dopouštíte se tím protizákonného jednání, tedy přestupku. Obec navíc od ledna 2024 spolupracuje při sběru textilu s firmou EKO Jilemnicko s.r.o.. Pytle na textilní odpad obdržely čistecké domácnosti spolu s prosincovým zpravodajem, nebo je lze zdarma dostat v kanceláři obecního úřadu. Plné se odkládají za samoobsluhou u obecní plechové garáže, odkud jsou zaměstnanci obce pravidelně uklízeny.

Děkujeme všem, kdo zodpovědně třídí a odpad odkládají správně. Šetříte tak nejen přírodu, ale i prostředky obce, které musí jinak vynakládat na úklid a likvidaci nesprávně odloženého odpadu.