image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > POZOR - výrazná omezení z důvodu pokládky asfaltových povrchů

POZOR - výrazná omezení z důvodu pokládky asfaltových povrchůUpozorňujeme spoluobčany na výrazná omezení, kterých se dočkáme v příštích dnech. Po pokládkách vyrovnávacích  asfaltových vrstev přichází na řadu pokládka vrchní obrusné vrstvy.

Ve středu 3. srpna bude probíhat pokládka finálního asfaltu v úseku od Pivovarského rybníka směrem k dolní zděné trafostanici (mezi čp. 241 a 145) a sice jízdní pruh ve směru na Trutnov (dolů vesnicí).

Ve čtvrtek 4. srpna se bude pokládat tentýž úsek, ale druhý jízdní pruh ve směru na Jičín (nahoru vesnicí).

V pátek 5. srpna se bude pokládat úsek od Pivovarského rybníka směrem k Horkám (mezi čp. 241 a 53). Půjde o jízdní pruh ve směru na Trutnov (dolů vesnicí).

V sobotu 6. srpna se bude pak pokládat stejný úsek, ale tentokrát pruh ve směru na Jičín (nahoru vesnicí).

Doprava v těchto dnech bude řízena semafory nebo pracovníky stavby. Při jízdě po obci proto dbejte zvýšené opatrnosti.

Tím budou povrchy vozovky hotové a budou pokračovat drobné dokočovací práce na krajnicích, příkopech, propustcích, dopravním značení apod.

Při tomto asfaltování se budou dělat pouze malé sjezdy, které zvládne udělat firma při maximálním rozšíření záběru finišeru. Větší napojení a větší hospodářské sjezdy se budou asfaltovat až kolem 20. srpna, kdy přijede menší finišer.  Pochůzka po opravovaném úseku proběhne ve 32. týdnu, kde se budou právě sjezdy na místě samém řešit. Pokud byste chtěli sjezd vyasfaltovat a není s tím počítáno v projektu, lze se domluvit na orivedení těchto prací za úhradu. Můžete se spojit buď se stavbyvedoucím od M - Silnic, nebo se starostou obce, aby vaše žádosti byly zaznamenány.