image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Potvrzeno - do Čisté přitečou miliony

Potvrzeno - do Čisté přitečou milionyV těchto dnech konečně Obec obdržela rozhodnutí o poskytnutí finanční podpory z Ministerstva financí. Do obce tak přitečou dotační prostředky na realizaci projektů "Opravy budovy ZŠ a MŠ v obci Čistá u Horek etapa I" a "Opravy budovy ZŠ a MŠ v obci Čistá u Horek etapa II.". Celkový objem proinvestovaných prostředků bude činit 8.485.495,- Kč. Z této částky však bude 7.384.623,- Kč (87%!!!) hrazeno státními dotacemi na podporu technické infrastruktury regionálního školství. Realizace obou etap už probíhá, protože bylo zapotřebí využít školních prázdnin, kdy byla budova prázdná, a protože akce musí být kvůli dotačním pravidlům hotové do poloviny listopadu letošního roku. Z veřejných soutěží vzešlí dodavatelé pracují na budově školy už od Etapa I. - střecha na škole20. července. Etapu I. realizuje Petr Cerman, Horní Kalná. Tato etapa obnáší kompletní výměnu dožilé střešní krytiny (téměř třicet let starý šindel). Střecha dostane nové bednění a bude kompletně přikryta plechovou krytinou. Součástí projektu jsou i nové okapy a nový hromosvod.  Etapu II. realizuje místní firma p. Jana Kratochvíla, Setter a.s.. Tato etapa je Etapa II. - vyměněná okna na školenáročnější. Během prázdnin byla na budově školy vyměněna okna. Stará dřevěná nahradila moderní šesti komorová okna plastová s izolačním trojsklem. V západním rizoletu školního podkroví pak vzniká "dvojče" již loni  přestavěné multifunkční učebny. Zde bude prostor pro 

IEtapa II. - další multifunkční učebna v podkroví

výuku, ale i odpočinek a volnočasové aktivity dětí. Třetím cílem této etapy je pak kompletní změna vytápění školní budovy. Dožilá akumulační kamna nahrazuje ústřední topení.  Jako zdroj tepla pro radiátory, ale i ohřev teplé užitkové vody, budou sloužit tepelná čerpadla vzduch voda. Výměna oken a změna vytápění by kromě tepelného komfortu měla přinést i zlevnění nákladů na energie, které školu dosud hodně zatěžovaly.  

Jde o historicky zatím největší získaný objem dotační podpory. Bez takto velké dotace by obec nebyla schopna takovouto investici do svého majetku realizovat. Na vlastní podíl byly vyčleněny prostředky už při sestavování letošního rozpočtu obce. Velké poděkování pracovníkům Jilemnicka, svazku obcí, kteří nám pomohli s přípravou a podáním žádostí.