image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Podpora vybavení hasičské jednotky

Podpora vybavení hasičské jednotkyV těchto dnech byly završeny dva projekty na podporu vybavení hasičské jednotky v naší obci.

Nové hasičské čerpadloPrvní projekt "Pořízení čerpadla pro JPO Čistá u Horek" obnášel pořízení čerpadla Pavliš & Hartman, ALFA2 BS 23HP. Stávající čerpadlo PS 12 dosáhlo letos stáří 40. let a je již značně poruchové. Navíc jde o těžký stroj. Nově pořízené čerpadlo má dokonce ještě lepší technické vlastnosti, je jednodušší, uživatelsky příjemnější a především podstatně lehčí (manipulaci s ním v pohodě zvládnou dva hasiči). Za jeho nákup obec vydala celkem 149.435,- Kč. Z toho dotace Libereckého kraje z programu 1.1 činí 44.000,- Kč (30%)

vestyNová hasičská výstrojDruhým projektem bylo "Doplnění a obnova výstroje JPO Čistá u Horek". Každoročně se takto snažíme doplnit zásahovou výstroj novým členům jednotky, případně nahradit dožilé výstrojní součásti. V letošním roce byly pořízeny čtyři reflexní vesty pro práci na komunikacích, čtyři bavlněné kukly pod zásahovou přilbu, dva páry zásahových rukavic, jedna zásahová helma s integrovanou svítilnou, jeden pár zásahových bot a dva lehké zásahové komplety. Náklady na tento projekt činily 47.600,- Kč a Liberecký kraj nákup podpořil dotací ve výši 23.800,- Kč, tedy 50% nákladů. Financováno opět z programu Dotačního fondu Libereckého kraje 1.1 Podpora jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje.

Logo LK