image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Po koronavirové odmlce jsme se opět pustili do práce....

Po koronavirové odmlce jsme se opět pustili do práce....30052020nebezpečný odpad.jpgKvůli pandemii COVID 19 byl odložen sběr nebezpečných složek komunálního odpadu, který obvykle probíhá v dubnu. Letos se uskutečnil opět ve spolupráci s firmou Marius Pedersen a to v sobotu 30. května. Na tradičních místech zastavila sběrná vozidla a od občanů byly vybrány zbytky barev, chemikálií, obaly od nich nebo prošlé léky.  

06062020sekaní.jpg

Obec se také pustila do dalších úprav a oprav komunikací. Byly opraveny výtluky v cestě k vodárně a na cestě za hřbitov. Obecní zaměstnanci vyřezávají přerostlou zeleň zasahující do obecních cest. Firma Kořínek provedla traktorem se sekačkou na teleskopickém rameni v sobotu    6. června 2020 sekání krajnic téměř v celé obci (obecní zaměstnanci dosečou kolem značení, zeleně a další neposečená místa).

21052020cestaSetter.jpgFirma Setter a.s. provedla úpravy odvodnění a povrchů na obecní účelové komunikaci ke čtyřem domům v centru obce. Na tuto investici přispěli i spoluobčané bydlící v této lokalitě a to jak finančně, tak umožněním využití části pozemků, aby cesta mohla mít požadovaný průjezdný profil.

Proběhlo již také několik schůzek s projekčním týmem PROJEKTIS s.r.o. Dvůr Králové nad Labem. Ing. Petráš totiž pro obec upravuje podle požadavků dopravní policie projekt autobusové zastávky a napojení dalších komunikací na silnici I/16 v lokalitě u továrny Suchánek&Walraven s.r.o. Práce pandemie naštěstí nezastavila a činíme společně kroky k získání územního rozhodnutí a následně i stavebního povolení na tuto akci ještě v letošním roce.

zastávka.png

Po menším útlumu, který nám přinesla koronavirová doba, se už opět můžeme věnovat rozvoji obce a dlouhodobějším projektům. Budeme ale muset pečlivě vážit financování, protože propad příjmů a vládou odebrané prostředky z daňových příjmů budou obci citelně chybět.....