Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Obce a kraje doplatí na státní kompenzace

Obce a kraje doplatí na státní kompenzacePohřebfinancíobce.jpg

Vážení občané,

s ohledem na rozhodnutí vlády o finanční spoluúčasti i naší obce na tzv. kompenzačním bonusu a dále také na předpokládaný 20% pokles obecních příjmů jsme povinni Vás informovat o zastavení investic, které nebude možné v rámci kompenzace ztrát způsobených vyhlášením nouzového stavu v naší obci realizovat.

           V následujících letech budeme pravděpodobně nuceni upustit od svých investičních záměrů, na které jsme v předchozích letech řádného hospodaření šetřili.
       Věříme, že je třeba těm, kteří nemohli provozovat svojí živnost, pomoci, a tuto formu podporujeme, nicméně věříme, že by pomoc měla jít pouze ze státního rozpočtu. Stát vyhlásil nouzový stav a obce nemohou náklady na kompenzaci těchto opatření nést. Bohužel vláda a paní ministryně Schillerová tento názor nezastává. V tuto chvíli se za nás postavilo Sdružení místních samospráv ČR, Spolek pro obnovu venkova, hejtmané a také Senát. Kompenzační bonus je již lidem hrazen, a proto samospráva, a tedy i naše obec ve skutečnosti už o finance přišla, nicméně teď je otázkou, zda Poslanecká sněmovna v úterý dopoledne 26. května 2020 bude tento nehezký trend dále rozšiřovat, nebo ho zastaví.

         Pojďme se slzou v oku rozloučit s našimi investicemi, na které nejen v tomto roce, ale i v letech následujících nebudeme mít peníze. Přišlo to náhle a nečekaně. Po krátké, ale velmi zákeřné nemoci vláda rozhodla o krácení peněz pro obce a rozdělila je poškozeným. Následkem těchto událostí pak zemřely veškeré naděje pro realizaci plánovaných staveb obcí České republiky.

        Se smutkem Vám tedy oznamujeme, že už nebudeme opravovat v takovém rozsahu místní komunikace, nebudeme budovat cyklostezky, opravovat školy a ani rychle stavět domy pro seniory. Už nebudeme pracovat na rozvoji našich obcí tak rychle jako dosud, protože na to nemáme peníze. Informace k pietnímu rozloučení najdete v příloze. Jako symbol tichého protestu zavlaje také v úterý 26. května 2020 na našem obecním úřadě černá vlajka.

 

Velice nás toto mrzí, o záměru vlády jsme nevěděli.

 

 


Informační SMS

27. 1. Ingrid

Zítra: Otýlie

Tip na výlet

Počasí

Pátek Oblačno až zataženo se sněžením -2/-3 °C
Sobota Polojasno -2/-6 °C
Neděle Zataženo -3/-7 °C
Pondělí Zataženo 0/-5 °C

Návštěvnost stránek

565547