image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Nový nouzový stav a omezující nařízení

Nový nouzový stav a omezující nařízeníVláda ČR vyhlásila nouzový stav a nařídila od pondělí 1. března 2021 plošná opatření:

Budou uzavřeny všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny.

Návštěvy příbuzných ani v rámci okresu s bydlištěm podle nařízení vlády nebudou povolené, pokud nejde o zajištění nezbytných potřeb či nutné péče.

Pro cesty do zaměstnání bude potřeba například potvrzení od zaměstnavatele (vzor MV ke stažení zde). Živnostníci by měli mít u sebe například doklad o zakázce.

Ještě přísnější je opatření u pohybu na čerstvém vzduchu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště.

Pohyb v Česku se omezuje jen na rámec okresu trvalého pobytu. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář (vzor MV ke stažení zde).

Nákupy budou možné jen v rámci okresu.

Končí možnost v prodejnách, provozovnách a veřejné dopravě nosit dvě roušky místo respirátoru. V zastavěném území obce bude třeba vždy nosit minimálně chirurgickou roušku, mimo obec jen v blízkosti lidí nežijících ve stejné domácnosti.

Provozovatelům dětských hřišť vláda důrazně doporučuje tato hřiště pro veřejnost uzavřít. Bude proto uzavřeno hřiště u školy a komunitní plácek v Markvaticích.