image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Další část obce osvícena

Další část obce osvícenaJeden z nových sloupů VO.ELEKTROS Martinice dokončuje další práce na osvícení temných koutů naší obce. V těchto dnech probíhají finální práce na instalaci druhé etapy veřejného osvětlení podél komunikací v lokalitě pod pensionem Antonea. Tato akce si vyžádala náklady ve výši 402.565,- Kč. Zhruba polovinu nákladů by pak měla snížit dotace Libereckého kraje z Dotačního fondu, programu 2.1 Program obnovy venkova. Tyto dotace jsou určeny obcím do 3.000 obyvatel a na realizovaný záměr jsme požádali o podporu ve výši 201.280,- Kč koncem ledna letošního roku. 

Logo_LK_cmyk1[5].jpg

IMG_20230522_073107.jpg

Zároveň jsme využili přítomnost plošiny zhotovitele a byla instalována lampa na sloup u silnice ve střední části obce. Lampa je ale otočena a má osvítit část obecní komunikace mezi čp. 73 a 190, kde dosud byla úplná tma. Bylo použito svítidlo dříve zdemontované z kandelábrů podél hlavní silnice, takže náklady na tuto akci budou minimální.

Obec pracuje na rozšíření veřejného osvětlení a nadále. Aktuálně běží projekční příprava na osvícení silnice v dolní části obce a naopak v Potokách by mělo být instalováno sólo svítidlo se solárním panelem na osvícení proluky mezi čp. 198 a 219.