image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Čisteckej pedál 2021 měl rekordní účast

Čisteckej pedál 2021 měl rekordní účastIMG_20210821_154714_1CS.jpgV sobotu 21. srpna 2021 uspořádala Obec ve spolupráci s dobrovolníky již VIII. ročník cyklo toulek Podkrkonoším - "Čisteckej pedál 2021".

Prezencí před startem prošlo 219 cyklistů, což je v historii podniku nejvyšší číslo. S připočítáním těch, kteří jeli bez registrace (a tedy bez zázemí po trase i v cíli) byla letošní účast opravdu rekordní.

Odjíždělo se ze hřiště v Čisté, kam se pak odpoledne cyklisté opět po zdolání zhruba 84 km trasy vraceli. Ta je zavedla na Pecku, dále na Byšička, kde byl připraven první občerstvovací bod. Pak pokračovali do Hořic. Zde mohli navštívit Masarykovu věž samostatnosti. Značená trasa pak pokračovala po Hořickém chlumu až před Konechlumí, odkud přejížděli k Lužanům. Za touto obcí byl připraven druhý občerstvovací bod. Potom se vystoupalo Babákem a přes Studénku do Nové Paky. Přes Podlevín a dále Levínskou Olešnici a Horka u Staré Paky se cykloturisté vraceli zpět k nám do Čisté. Na hřišti pro ně bylo připraveno občerstvení, vyhlášení a doprovodný program s hudebním vystoupením kapely DECL band. Akci provázelo hezké počasí. Potěšil stoupající zájem mezi čisteckými cyklisty, naopak zamrzela velmi malá návštěvnost večerní hudební produkce....

Moc děkujeme všem sponzorům a partnerům akce. Podrobnosti jsou na webu cyklotoulání, ale i zde je třeba zmínit podporu především od pivovaru Svijany, pekárny Josefa Hamáčka ze Studence a Suchánek & Walraven s.r.o.

Fotografie jsou už nyní ve fotogalerii obce. ale další budou ještě přibývat od ostatních fotografů.

Trasa příštího ročníku už povede jinam, protože organizátoři přibližně stejný okruh volí pouze na tři roky, aby byla akce stále zajímavá.