image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Běžecké stopy v okolí obce jsou upraveny

Běžecké stopy v okolí obce jsou upraveny15012021stopyMF.jpg15012021stopy.jpg_vyr_265bezkar.jpg

 

Ve čtvrtek 14. ledna 2021 a v pátek 15. ledna 2021 se dolnokalenským sokolům podařilo upravit běžecké tratě kolem Dolní Kalné, tedy i v Čisté a dokonce navazují i stopy na Borovnicku:

14.1.2021 - upraveny trasy v Dolní Kalné u Panenky Marie na klasiku i bruslení a trasy kolem potoka na Markově louce pod školou. 

15.1.2021 - upravena trasa Dolní Kalná - Zemská stezka po křižovatku nad Dolní Olešnicí a nástupní body Horní Olešnice a Slemeno. Kvalita stopy podle podkladu, místy trochu s hlínou.

Upravena trasa Dolní Kalná - Rovně - Borovnice - Čistá, okruh u Krkonošské vyhlídky, nástupní bod Walraven. V Borovnici se stopa napojuje na jejich upravené trasy. Na Rovních u výjezdu z Borovnice a nad ním stahují dřevo, cca 3/4 km velmi špatné, ale jet se dá (bez stopy). Jinak na Rovních krásná stopa, skvělý sníh. Moc hezká je i cesta kolem Hůry.

Upravena trasa Čistá, bytovka u školy - po hřebeni k rybníčku - hřeben k nástupnímu bodu odbočka na Bukovinu.
Trasy jsou nyní upraveny skoro v rozsahu mapy lyžařských tras po Černou horou nebo www.mapy.cz

 

Děkujeme Mirku Fejtovi a jeho kolegům za údržbu stop. Běžkaře zveme do bílé stopy. Prosíme ostatní výletníky - motorkáře, čtyřkolkáře, pejskaře, koňáky, turisty...... o respektování a neničení stop. Jejich údržba není zadarmo a ničení si vyžaduje další náklady. Děkujeme za vaši ohleduplnost.