Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa Virtuální prohlídka

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Badatelský a přírodovědný kroužek v čistecké škole

Badatelský a přírodovědný kroužek v čistecké školebadatel.jpgpřírodovědec.jpgŠkolní rok se pomalu blíží do finále a stojí za to se ohlédnout za pravidelnými mimoškolními aktivitami, které zastřešuje naše škola. Protože proti pandemická opatření nedovolovala uspořádat dny otevřených dveří, je alespoň touto cestou možné nahlédnout do toho, co se ve škole mimo vyučování děje.

Ve školním roce úspěšně fungovalo několik kroužků a aktivit pro děti. Na naší škole úspěšně vede kroužek Malý badatel paní učitelka, ing. Ludmila Šimáčková. V rámci schůzek se děti jednak vzdělávají v IT technologiích (škola má robotické pomůcky, umělou inteligenci a mnoho dalšího vybavení pro tuto činnost), ale také v pokusech na objasnění pro mnohé nenormálních úkazů.

Další aktivitou je Přírodovědný kroužek, kde se děti pod vedením pana učitele, ing. Luboše Čepy, věnují především pěstování cizokrajných rostlin. Od semínek dokáží vypěstovat nádherné masožravky nebo orchideje. Jimi je naplněná celá školní budova.  Navíc se děti střídají v péči o akvarijní rybičky, strašilky, agamy a dokonce i chameleona.

Jsme rádi, že škola nabízí mimo klasického vzdělávání i prostor pro rozvoj zájmů dětí. A na místě je také velký dík všem, kdo se dětem takto věnují. Více se dozvíte v aktualitách školního webu.


Informační SMS

12. 8. Klára

Zítra: Alena

Tip na výlet

Počasí

Pátek Oblačno 23/11 °C
Sobota Oblačno až zataženo s občasným deštěm 19/15 °C
Neděle Zataženo 22/17 °C
Pondělí Polojasno 25/16 °C

Návštěvnost stránek

550339