image

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Adaptace krajiny na klimatickou změnu a celoplošná zádrž vody na k.ú. obce Čistá u Horek

Adaptace krajiny na klimatickou změnu a celoplošná zádrž vody na k.ú. obce Čistá u HorekV těchto dnech byla zahájena realizace dalšího velkého projektu na území naší obce. V závěru loňského roku jsme získali 100% dotaci (1.228.940,- Kč ) od Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky z programu Z1512 Národní plán obnovy - komponenta 2.9 - Podpora obnovy přirozených funkcí krajiny - AOPI. Z veřejné soutěže vzešel dodavatel zakázky Komplexní vodohospodářská studie adaptace krajiny na klimatickou změnu a celoplošnou zádrž vody dle podmínek výzvy č. 3 z NPO POPFK, podprogram 166 pro Čistá u Horek“, firma Living Landscape s.r.o., začala hned pracovat a okolí obce už mapovaly pracovnice tohoto zhotovitele. Následovat budou další fáze, např. další podrobnější mapování a zpracovávání mapových podkladů, veřejná jednání s odbornou i laickou veřejností, mapování v archivech (např. meliorace, zaniklá vodní díla apod.). Výstupem by měla být studie celého katastrálního území naší obce a návrh dílčích opatření, jak s vodou hospodařit a udržet si ji co nejdéle v našem katastrálním území. Tato studie pak pomůže obci, zemědělcům i dalším subjektům při získávání dotační podpory na opatření zádrže vody v krajině.

Publicita