Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Posvícenské posezení ve Spolkovém domě

Sbor dobrovolných hasičů zve na posvícenské posezení ve Spolkovém domě. Je připraven i svoz a rozvoz pro vzdálenější návštěvníky. Pozvánka přiložena:

Posvícenské posezení s hudbou 2015


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 2. 10. 2015 9:20

Zastupitelstvo schválilo zákaz podomního prodeje

Od 1. října 2015 platí zastupitelstvem obce vydané opatření obce o zákazu podomního a pochůzkového prodeje:

Leták - zákaz podomního prodeje.

Pokud by se v obci vyskytl případ podomního prodeje, kontaktujte obecní úřad nebo přímo Policii ČR, neboť je páchán přestupek.


Autor: Starosta Publikováno 2. 10. 2015 9:18

Výpadky veřejného osvětlení

V těchto týdnech probíhá v naší obci kabelizace sitě NN společnosti ČEZ Distribuce a.s.. Při zemních pracech je opakovaně atakován kabel veřejného osvětlení, který nebyl řádně označen a chráněn. Z těchto důvodů dochází k tomu, že opakovaně nesvítí část veřejného osvětlení na hlavní silnici od restaurace Čistá po odbočku ke kostelu. Přestože se firma snaží kabely opravovat, občas k výpadkům veřejného osvětlení přece jen dochází. Do budoucna toto odstraní oprava veřejného osvětlení, jehož vedení bude geodeticky zakresleno pro budou jakékoli využití.


Autor: Starosta Publikováno 30. 9. 2015 16:43

Posvícenský koláč 2015

Sbor dobrovolných hasičů Čistá u Horek pořádá druhý ročník soutěže o nejlepší Posvícenský koláč. Pro letošní rok je vyhlášena kategorie koláček, nemohou tak soutěžit placky, dorty a netynky. Soutěžní vzorky je třeba donést do Spolkového domu v sobotu 10. října v podvečer. Vyhodnocení proběhne večer na posvícenském posezení. Podrobnosti v letáčku:

Posvícenský koláč 2015


Autor: Starosta Publikováno 30. 9. 2015 16:38

Říjnové setkání seniorů

Ve středu 7. října zve kulturní komise dříve narozené spoluobčany na posezení s názvem "Pomazánkové odpoledne". Vítány jsou vlastní vzorky k degustaci a recepty na podělení se s ostatními. Plakátek v přiloženém souboru:

Pomazánkové odpoledne


Autor: Starosta Publikováno 30. 9. 2015 16:35

I v Čisté jsou nevyřešené pozemky bez aktuálních majitelů

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zveřejnil seznam pozemků v našem katastrálním území, kde není dořešeno vlastnictví. Vše k této věci naleznete na úřední desce (klikem sem).


Autor: Starosta Publikováno 24. 9. 2015 13:43

Druhé zářijové zasedání zastupitelstva

Ve středu 30. září 2015 se od 18:00 hodin uskuteční ve Spolkovém domě další zasedání zastupitelstva obce. Všechna zasedání jsou veřejná. Program v přiloženém souboru. Bude se mimo majetkoprávních operací také schvalovat zákaz podomního prodeje nebo dodavatelé služeb pro obec:

Svolání 9. zasedání ZO


Publikováno 24. 9. 2015 13:40

Uzavření obecního úřadu

Upozorňujeme spoluobčany, že v úterý 29. září 2015 bude pro veřejnost uzavřena kancelář obecního úřadu. Důvodem jsou práce na rekonstrukci vnitřku budovy, kdy budou měněny vstupní dveře. Ve stejný den se budou měnit dveře i na poštovní pobočce. Pošta bude fungovat, ale předem avizujeme možné drobné problémy s dostupností.  Děkujeme za pochopení.


Autor: Starosta Publikováno 24. 9. 2015 13:37

Práce na rekonstrukci budovy OÚ začaly

Zahájení úprav na OÚVítěz výběrového řízení, firma Martin Šmíd, Horka u Staré Paky, převzal dne 21. září staveniště a okamžitě zahájil práce na rekonstrukci obecního úřadu spojenou se vstupními byty. V rámci této akce bude vyměněna většina dveří v I. a II. nadzemním podlaží za dveře protipožární. Bude rekonstruováno WC v přízemí budovy, za vstupem do objektu bude instalována plošina pro imobilní spoluobčany, s jejíž pomocí překonají schody ke kancelářím obecního úřadu a k poštovní přepážce. Ve II. nadzemním podlaží pak proběhne do prostor bývalé kuchyňky, hasičské klubovny a zasedací místnosti vestavba dvou vstupních bytů. Dojde také k zateplení stropů garáží hasičské zbrojnice. Na úpravy v garážích se podařilo získat příspěvek z Libereckého kraje na podporu hasičských jednotek. Vstupní byty jsou pak 100% financovány z dotace Ministerstva pro místní rozvoj. Práce by měly být ukončeny do konce roku 2015.


Autor: Starosta Publikováno 22. 9. 2015 14:27

Kulturní akce v Jilemnici

Přinášíme pozvánky na kulturní akce, které budou v centru regionu - v Jilemnici:

Program KD Jilm na říjen 2015       Výstava fotografií v Krkonošském muzeu v Jilemnici


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 22. 9. 2015 9:46


Informační SMS

23. 7. Libor

Zítra: Kristýna

Tip na výlet

Počasí

Úterý Oblačno 27/17 °C
Středa Skoro jasno 27/15 °C
Čtvrtek Polojasno 28/14 °C
Pátek Jasno 25/16 °C

Návštěvnost stránek

442105