Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Problém se zásobováním vodou vyřešen

V neděli navečer a během pondělí (8.-9. listopadu) jsme řešili problém v zásobování vodou především v Markvaticích a v horní části obce. Naštěstí nebyl problém se zdrojem, který je zatím dostatečný. Přičinou problémů byla opakovaná porucha v elektroinstalaci, která vyřadila z provozu automatické čerpání pitné vody z vrtu. Díky opravě pracovníky firmy Kudr - Paulů, Elektro, byla porucha odstraněna a vše se vrátilo do normálu.


Autor: Starosta Publikováno 10. 11. 2015 11:02

Obecní úřad i Česká pošta omezí služby

Ve středu 11. listopadu budou dopoledne poštovní přepážka i obecní úřad v Čisté u Horek otevřeny, nebude ale možné poskytovat některé služby, protože v celé obci nepůjde elektrický proud. Děkujeme za pochopení.


Publikováno 10. 11. 2015 10:55

Přesunutí ordinačních hodin, MUDr. Válek, 13.11.2015


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 10. 11. 2015 10:52

Tipy na zajímavé akce v regionu

Přinášíme pozvánky na zajímavé akce v regionu, které přišly do obecní e-mailové schránky:

Beseda ČKA v Nové Pace

Pozvánka na vernisáž v Jilemnici

Řemeslný jarmark v Hostinném


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 9. 11. 2015 10:42

Kompostovací sezóna neskončila, listí patří do bioodpadu

Upozorňujeme spoluobčany, že kompostovací sezóna trvá až do konce listopadu. Po obci stále rotuje malý kontejner, který je přistaven v pondělí na plácku v Markvaticích, v úterý pod rančem Montara, ve středu u kostela, ve čtvrtek u silnice vedle Lejdarových, čp. 122 v dolní části obce a od pátka do neděle potom u garáží za samoobsluhou ve středu obce. Zelený velkoobjemový kontejner je neustále umístěn u zemědělské salaše.   Protože trvá kompostovací sezóna, je jakékoli jiné likvidování bioodpadu zakázáno a může být postiženo citelnou pokutou. Připomínáme proto, že by se nemělo pálit listí, zvláště pokud vane vítr do obce nebo je inverze  a kouř a zápach pak zamořují celou obec. 


Autor: Starosta Publikováno 6. 11. 2015 9:31

Změna v provozu knihovny

Obecní knihovna bude do konce listopadu z důvodu  stavebních prací probíhajících v budově obecního úřadu v běžnou dobu (pátek odpoledne) uzavřena. Paní knihovnice ale nabízí možnost vracení nebo půjčení knížek po telefonické dohodě kdykoli. Týká se to i objednávání knih z okresní nebo krajské knihovny a povinné četby školáků. Kontakt na knihovnici je 724 850 853. Děkujeme za pochopení.


Autor: Starosta Publikováno 6. 11. 2015 9:26

Andělská projížďka - průzkum zájmu

Kulturní komise obce má možnost opět zajistit rezervaci vagńku v Andělské projížďce parním vlakem. Nejprve je však potřeba zjistit zájem mezi veřejností v obci provedením průzkumu, který potrvá do 13. listopadu 2015. Více informací v přiloženém letáku:

Průzkum k Andělské projížďce 2015


Autor: Starosta Publikováno 4. 11. 2015 15:43

Pozvánka na koncert v Nové Pace

Zveřejňujeme pozvání na koncert vynikající slovenské vokální skupiny Fragile, který se uskuteční ve čtvrtek 12.11.2015 v MKS Nová Paka:

Fragile v Nové Pace


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 4. 11. 2015 14:45

Dopravní omezení v Potokách

Firma M Silnice bude ve čtvrtek 5. listopadu pokládat asfaltové podkladní vrstvy v místě překopu dešťové kanalizace přes komunikaci v Potokách. Vzhledem ke stavební přípravě bude komunikace mezi čp. 39 a 198 neprůjezdná od středy 4. listopadu  do čtvrteka 5. listopadu, 15:00 hodin. Respektujte laskavě dopravní značení a nevjíždějte do uzavřeného úseku, překop nebude možné přejet

 


Publikováno 4. 11. 2015 14:15

POZOR - Obcházení zákázu podomního prodeje

V naší obci se objevili podomní obchodníci s elektřinou - Bohemia energy. Přestože vědí, že je u nás podomní obchod zakázán, hledají cesty, jak se dostat do domácností. Vše proběhne tak, že občanům zavolají, představí se jako prodejci elektřiny v distribuční siti ČEZ, nabídnou výhodné ceny a dohodnou si návštěvu přímo v domácnosti. Tím obejdou nařízení obce, protože se ohánějí tím, že "jdou na sjednanou schůzku". Proti tomuto nelze zákaz podomního prodeje uplatnit - je na uvážení každého, zda si po telefonické dohodě někoho vpustí do domácnosti, či nikoli. V případě, že ale prodejci někoho kontaktují bez předchozí telefonické dohody, jde o delikt - porušení nařízení obce a lze je vykázat nebo zavolat přímo policii.

Zvažte laskavě nebezpečí, které hrozí z uzavírání takovýchto smluv s prodejci, kteří vás kontaktují takovýmto způsobem. Seriózní takovéto obchodní praktiky neprovozují.


Autor: Starosta Publikováno 4. 11. 2015 10:32


Informační SMS

24. 8. Bartoloměj

Zítra: Radim

Tip na výlet

Počasí

Sobota Zataženo 25/14 °C
Neděle Zataženo 26/17 °C
Pondělí Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 27/17 °C
Úterý Jasno 30/18 °C

Návštěvnost stránek

445467