Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Úspěch čisteckých fichtlařů

Freelanka v akciCenné vavříny vydobyl na motocyklovém maratonu Fichtl mazec 24 hodin čistecký tým Freelanka Čistá u Horek ve složení Lukáš Grof, Martin Plecháč, Vladimír Novotný a Norbert Hodula. V silné konkurenci další 39 posádek v kategorii klasik vybojovali čistečtí fichlaři ve vytrvalostním závodě v Dolním Bousově krásné třetí místo. Velké blahopřání k dosaženému umístění a poděkování za zdařilou reprezentaci obce.


Autor: Starosta Publikováno 29. 6. 2015 14:28

Pozvánka na Dolnokalenskou pouť

Sousedi z Dolní Kalné zvou na program své pouti o nadcházejícím víkendu. Celý přehled najdete v přiloženém programu:

Dolnokalenská pouť 2015


Autor: zasláno od starostky Dolní Kalné Publikováno 29. 6. 2015 14:22

Prodej drůbeže - doprava až domů

Pokud sháníte chovnou drůbež, můžete využít nabídky firmy Farma Orlík, která Vám objednanou drůbež doveze až do domu. Leták najdete  v příloze nebo na vývěsce před obecním úřadem:

Drůbež z farmy Orlík


Autor: (PI) Publikováno 29. 6. 2015 14:19

Zasedání zastupitelstva

Zastupitelstvo v úterý 30. června bude řešit především nové obchodní podmínky na dodávky pitné vody:

Úřední deska


Publikováno 29. 6. 2015 9:08

Nabídka nepotřebného majetku

Obec touto cestou nabízí nepotřebný majetek:


Autor: Starosta Publikováno 26. 6. 2015 14:31

Den otců v Rudníku

Na tradiční recesistické akci v Rudníku zahraje i čistecká kapela ČiPřiDO:


Autor: Starosta Publikováno 26. 6. 2015 8:55

Rekonstrukce silnice začala

2. června došlo k předání silnice v naší obci mezi ŘSD Liberec a sdružením firem Strabag a M-Silnice. Následovalo zajištění souhlasu dopravních omezení. 25. června pak začala vlastní rekonstrukce silnice. Fréza se zakousla do asfaltů nad propustky v dolní části obce, ale postupně se práce rozjedou po vesnici celé. V letošním roce by měly být totálně zrekonstruovány všechny propustky přecházející přes silnici, některá napojení a místa, kde dochází k propadání silnice, ale především rekonstrukcí projde zbývající most dole pod zahradnictvím pí. Jónové. Do zimního období by všechny tato místa měla být hotova do spodních asfaltů.  Rekonstrukce bude pokračovat i v roce 2016, kdy se těžiště prací přesune do zatáček a na Horka. V nejbližším období dojde k uzavření obecní komunikace přes kostel. Ta bude z obou stran průjezdná pouze na vrchol kopce, kde bude instalována pevná zábrana. Obec ve spolupráci se Strabagem tak chce zabránit devastaci cesty při svévolném využívání této komunikace jako objížďky opravovaných úseků v dolní části obce. Domácnosti u této cesty budou o termínu uzavření předem informovány.

Pokud byste měli nějaké připomínky ke stavbě, můžete je vyjádřit na obecním úřadě a starosta je bude v rámci kontrolních dnů řešit s ŘSD a prováděcími firmami.


Autor: Starosta Publikováno 26. 6. 2015 8:52

Pouťová zábava na Bumbálce

Myslivecké sdružení Černý háj zve na tradiční pouťové zvěřinové hody spojené s country zábavou na chatě Bumbálka. Akce se uskuteční v sobotu 4. července 2015. Od 16:00 hodin budou připraveny speciality ze zvěřiny a od 19:00 hodin zpříjemní večer country muzika. Přiďte pobejt na Bumbálku.


Autor: Starosta Publikováno 26. 6. 2015 8:41

Výzva k ohleduplnosti k přírodě

V tomto období se rodí mládaťa především vysoké zveře. Myslivci proto žádají spoluobčany, kteří chodí do luk a lesů se svými psy, aby tyto nenechávali volně pobíhat, ale měli je pod dozorem na vodítku. Je evidováno už několik případů srn uhnaných psy. Buďte laskavě ohleduplní a mějte své miláčky pod dozorem.  Naopak je třeba pochválit ty, kteří se svým psům věnují, mají je vycvičené a mají je v přírodě na vodítku.


Autor: Starosta Publikováno 26. 6. 2015 8:38

Prázdninový přehled kultury v Jilemnici

V přiloženém souboru najdete prázdninový program SD Jilm v Jilemnici:

Jilm 07/08 2015


Autor: Starosta Publikováno 26. 6. 2015 8:34


Informační SMS

23. 2. Svatopluk

Zítra: Matěj

Tip na výlet

Počasí

Sobota Polojasno 3/-4 °C
Neděle Zataženo 8/-2 °C
Pondělí Polojasno 11/3 °C
Úterý Oblačno 13/3 °C

Návštěvnost stránek

424632