Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Novější 1 3 54 107 160

Úpravy obřadní síně

Úpravy obřadní síně 2018Od poloviny ledna běží práce na úpravách obřadní síně u hřbitova v Čisté, po kterých opakovaně volali čistečtí občané. Zaměstnanci obce vyklidili prostory a demontovali původní podhledy. Následně pracovníci a subdodavatelé firmy Martin Šmíd instalovali nové sádrokartonové podhledy a odstranili obklad na soklu. V rámci úprav byla v zázemí obřadní síně zbudována příčka se dveřmi. Oddělí se tak místnost pro obřadníka od prostor používaných správou hřbitova. V tomto zázemí je nově také zřízeno osvětlení, což dosud chybělo. Nyní začnou svou práci malíři a bude následovat pokládka zátěžového koberce. Vše by mělo být hotovo do konce března letošního roku. Protože jde o malé zakázky, je vše řešeno pouze na základě objednávek.


Autor: Starosta Publikováno včera v 13:59

Další prostředky na obnovu Nepomuka

DSCN0298.JPGDo Dotačního fondu Libereckého kraje byla v minulých dnech podána žádost o finanční podporu restaurování sochy sv. Jana Nepomuckého v naší obci. Využili jsme možnosti případného sdružení finančních prostředků a k dotaci z Ministerstva zemědělství bychom rádi přidali dotaci z Libereckého kraje. Pokud bychom uspěli, dostali bychom vlastní podíl obce na této akci i pod 20% celkových nákladů, což jsou zhruba prostředky získané v minulých letech z beneficí Rock for Church zaměřených na podporu právě této památky. V roce 2018 se se záchranou sochy určitě začne, neboť její stav už je havarijní.


Autor: Starosta Publikováno 20. 2. 2018 9:04

Bál se vydařil

Missák a Miss Candr 2018V sobotu 17. února uspořádali dobrovolní hasiči svůj tradiční, už 14. Hasičský bál. Do sokolovny zavítalo ke 150 návštěvníkům. K pohodě a tanci hrála kapela Člověče nezlob se. Krátce po půl desáté večer vystoupila trutnovská taneční skupina Star West s cloningovým vystoupením (country step). V půlnoční přestávce proběhlo dekorování Miss Candr a Missáka. Titul miss si odvezla Gábina Militká a missákem byl zvolen Petr Valenta. Hlavní cenou tomboly byla krásná koloběžka, která putuje ke šťastné výherkyni až do Mříčné. Bál se vydařil a další se už připravuje na 23. února 2019, tentokrát se skupinou SONET.


Autor: Starosta Publikováno 20. 2. 2018 8:55

Město Jilemnice hledá právníka

V přiloženém souboru najdete informace o volném místě právníka na MěÚ Jilemnice:

Jilemnice - právník 02/2018


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 20. 2. 2018 8:43

Upozornění Severočeských komunálních služeb ke sběru nebezpečného odpadu

Dvakrát do rokoka obec uskutečňuje ve spolupráci s SKS s.r.o. sběr nebezpečného odpadu. Odpadářská firma nyní poslala nové instrukce k tomuto sběru. Jsou zde výrazné změny, proto věnujte přiloženému letáčku patřičnou pozornost:

SKS - Info k nebezpečnému odpadu 2018


Autor: starosta - z obdržené pošty Publikováno 15. 2. 2018 11:17

Hasičský bál se Star West

Kolocenaples.jpg

bálhasičů.jpgUž tuto sobotu,17. února 2018, pořádají dobrovolní hasiči v sokolovně tradiční Hasičský bál. Protože akci výrazně podpořili místní živnostníci a podnikatelé, ale také firmy z okolí, čeká v tombole na šťastné výherce krásná koloběžka, kufr s profesionálním nářadím, zahradní vertikulátor a spousta dalších krásných cen. Cca ve 21:15 hodin vystoupí v rámci bálového programu sedm tanečníků a tanečnic trutnovské skupiny Star West, kteří předvedou clonongové vystoupení (country step). Všichni jste srdečně zváni. Velmi vítán je společenský oděv nebo vycházkový kroj u členů hasičských spolků.

 

.


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 14. 2. 2018 17:27

Dívčí válka rozesmála sokolovnu

Dívčí válka v ČistéV sobotu 10. února přijeli hostovat do čistecké sokolovny ochotníci z Peřimova - Divadelní kroužek Strážník. Přivezli hru F.R. Čecha - Dívčí válka. I přesto, že zuří chřipková epidemie a v sousední Bukovině bylo ve stejnou dobu rovněž divadlo, našlo si cestu na představení takřka sto návštěvníků. Ti se hned o prvních slovech děje začali smát a smích pak provázel představení až do bouřlivého potlesku na závěr divadelního kusu. Děkujeme divadelníkům z Peřimova za příjemný zážitek. Za zmínku stojí, že si celé představení připravili hosté sami za drobné technické výpomoci čisteckých divadelníků a vše bylo i v jejich finanční režii. Obec tak tento kulturní podnik nestál žádné prostředky, naopak divadelníci přispěli na elektřinu a otop sokolovny. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.


Autor: Starosta Publikováno 12. 2. 2018 14:29

Povídání o čokoládě mělo odezvu

Martin Gurecký, čokoládovna LíLáVe středu 7. února uspořádala kulturní komise obce pravidelné setkání pro dříve narozené ve Spolkovém domě. Program byl tentokrát určen nejen starším spoluobčanům, ale všem zájemcům o čokoládu. Vyprávět o výrobě této pochutiny přijel výrobce čokolády ze staropacké malo čokoládovny LíLá, Petr Gurecký. Přivezl s sebou nejen dokumentační obrázky, ale také kakaové boby a své vlastní výrobky. Přítomní tak mohli posoudit rozdíly mezi čokoládou z bobů z Peru, Madagaskaru nebo Dominikánské republiky. Na tři desítky návštěvníků měly spousty dotazů a všem se příjemně strávený podvečer velmi líbil.


Autor: Starosta Publikováno 12. 2. 2018 14:21

Valentýnský ples v Dolní Kalné

Valentýnský ples 2018_ vodorovny.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 8. 2. 2018 12:11

Pozvánka na Den otevřených dveří do Jilemnice

V přiloženém souboru najdete pozvánku na Den otevřených dveří středních škol v Jilemnici:

DOD Jilemnice


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 8. 2. 2018 12:07

Novější 1 3 54 107 160

Informační SMS

22. 2. Petr

Zítra: Svatopluk

Tip na výlet

Počasí

Čtvrtek Jasno -1/-6 °C
Pátek Jasno -1/-6 °C
Sobota Polojasno -2/-7 °C
Neděle Polojasno -5/-9 °C

Návštěvnost stránek

367249