Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Posezení pro seniory s duem ADAMIS

0912Důchodci.jpgV neděli 9. prosince uspořádala kulturní komise pro dříve narozené tradiční předvánoční posezení v sokolovně. Na začátku programu přítomné přivítal starosta obce a vystoupila děcka ze školy a školky s připraveným kulturním pásmem. Potom starosta informoval přítomné o dění v Čisté v letošním roce. Svou řeč zakončil pozvánkou na připravované oslavy vzniku obce v příštím roce. Následovalo občerstvení a pak už sokolovnou zněla hudba dua ADAMIS, populární dvojice z české TV Šlágr a slovenské TV Senzi. I když se moderátor Zdeněk Kaňka hodně snažil, letos se mu bohužel nepovedlo najít v publiku odvážlivce, kteří by soutěžili o titul Supr děda nebo Supr babča. Tak snad někdy příště.....


Autor: Starosta Publikováno 11. 12. 2018 8:37

Prosincový výkup kůží

V sobotu 15. prosince proběhne v naší obci prosincový výkup kůží. Auto výkupce pojede po 16. hodině směrem od Horek na Dolní Kalnou.


Autor: Starosta Publikováno 10. 12. 2018 19:27

Obec navštívili dva indičtí vysokoškoláci

09122018Indove6.jpgV sobotu 8. prosince 2018 navečer navštívili naši obec v rámci svého pobytu v České republice dva mladí Indové. Sonan Stanzin je absolventem vysoké školy a připravuje se na práci v turistickém ruchu. Stanzin Khenrab je rovněž vysokoškolák, který pracuje v bankovnictví. Oba jsou absolventi školy v Mulbekhu, kterou tam buduje a podporuje projekt Brontosauři v Himalájích. Právě s dobrovolníky z této organizace se oba muži dostali do Čisté. V hasičské zbrojnici se seznámili s technikou a výbavou našich hasičů a pak se při prezentaci ve Spolkovém domě dozvěděli o činnosti hasičů, o škole, o obci a o životě u nás v Čisté. I když byl tento víkend poněkud hektický, jsme rádi, že jsme tu mohli mít tak milé hosty.


Autor: Starosta Publikováno 10. 12. 2018 12:05

Andělská projížďka potěšila děti i dospělé

09122018Mašinka.jpgPo dvou letech zajistila obec opět pro zájemce vagónek v parním vláčku na Andělské projížďce. Ta proběhla v sobotu 8. prosince 2018. Vyrazili jsme z Martinického nádraží dle jízdního řádu krátce po jedné hodině po poledni. Sotva se vlak rozjel, přišli za dětmi do vagónu čerti s Mikulášem a andělem. Mikuláš rozdával dětem připravené balíčky, které nesl anděl v košíku, čerti si povídali s dětmi i rodiči, no prostě vládla hned od začátku dobrá nálada.Tu ještě umocnilo občerstvení. Na otočce v Rokytnici nad Jizerou byly připraveny stánky se sejkorami, palačinkami, štrůdlem a delšími pochutinami. Byly k mání o drobné ručně dělané dárky a pozornosti. Nádraží provoněl svařák a dým z parní lokomotivy. jen ten sníh letos trošičku chyběl. Ale i tak věřím, že se všem letošní "jízda"  líbila.


Autor: Starosta Publikováno 10. 12. 2018 11:57

Počasí umožnilo další práce

Planýrkasokolovna.jpgRelativně příznivé počasí umožnilo realizovat ještě před příchodem zimy drobné zvelebování naší vesnice. Využili jsme volnou kapacitu firmy Petr Meduna - Naklápěcí rotátory. Firma svou speciální technikou pro obec opravila přistup k obřadní síni za kostelem, provedla finální terénní úpravy nad vodovodní šachtou v Potokách a srovnala terén v areálu u tanečního parketu za sokolovnou.


Autor: Starosta Publikováno 10. 12. 2018 11:48

Projekty v regionu podpořené prostřednictvím MAS Přiďte pobejt!

mapa s projekty 2018 (002).jpg


Autor: starosta - z obdržené pošty Publikováno 8. 12. 2018 8:52

Políf(v)ková pohádka v Dolní Kalné

plífka.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 8. 12. 2018 8:49

Dovolená dětského lékaře v tomto a dalším týdnu

Pan doktor Adam bude mít dovolenou. Podrobnosti v přiložených souborech:

MUDr. Adam dovolená 49. týden

MUDr. Adam dovolená 50. týden


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 6. 12. 2018 19:59

Ocenění pro dvě žákyně naší školy

Dne 4. 12. 2018 proběhlo na Krajském úřadu libereckého kraje vyhlášení umístivších se v literární soutěži „Cestování s prarodiči“ (v rámci projektu Markétina dopravní výchova, Bezpečně na silnicích a pod záštitou libereckého kraje a  Krajského ředitelství policie ČR a Týmu silniční bezpečnosti). Za naší školu se umístily hned dvě žákyně v kategorii žáků II. stupně, na prvním a druhém místě Anička Vališková a Anežka Plotová. Na krajském úřadě dostaly hodnotná ocenění, povyprávěly před publikem, o čem že to psaly a pokochaly se pohledem na skvostný Liberec ze 17. patra budovy krajského úřadu. Oběma žákyním blahopřejeme za skvělý výkon a krásná literární vyprávění a držíme palce v republikovém kole.

valiskova.jpgplotova.jpg


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 6. 12. 2018 19:43

Český den s českými vlajkami

Naše obec se zapojila do akce Český den s českými vlajkami a dne 28. října 2018 vyvěsila státní vlajku. Nyní jsme obdrželi Českou knihu rekordů se zápisem naší obce k dané akci a rovněž tento certifikát:

CertifikátVlajky.jpg


Autor: Starosta Publikováno 5. 12. 2018 15:11


Informační SMS

19. 12. Ester

Zítra: Dagmar

Tip na výlet

Počasí

Středa Zataženo 3/-1 °C
Čtvrtek Zataženo 3/-2 °C
Pátek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 7/3 °C
Sobota Oblačno až zataženo s občasným deštěm 8/5 °C

Návštěvnost stránek

417895