Nejvýchodnější obec Libereckého kraje
mapa

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Hejtman vyhlásil období požárního nebezpečí

10. srpna v 15:00 hodin vyhlásil hejtman Libereckého kraje na území kraje dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů. Celé rozhodnutí najdete zde: Rozhodnutí 1/2015 o stanovení doby zvýšeného požárního nebezpečí.

Je zakázáno používání zábavné pyrotechniky, kouření v přírodě, pálení jakéhokoli materiálu ve volné přírodě, skladování hočlavých materiálů v blízkosti polí a lesů apod.

 

Zrušeno dne 19.8.2015, 8:00 hodin.


Autor: Starosta Publikováno 10. 8. 2015 19:41

AVÍZO - Podzimní sběry budou první zářijový víkend

Po obdržení termínu svozu nebezpečného odpadu naplánovala obec na první zářijový víkend podzimní sběrové akce:

Podzimní sběry 2015


Autor: Starosta Publikováno 10. 8. 2015 9:13

Dovolená na dětském středisku v srpnu 2015


Publikováno 10. 8. 2015 9:07

Senioři se setkali na komunitním plácku v Markvaticích

Posezení seniorů 5.8.2015Na čtyři desítky seniorů zavítaly ve středu 5. srpna 2015 na pravidelné setkání dříve narozených, které kulturní komise obce uspořádala netradičně na komunitním plácku v Markvaticích. Za podpory dobrovolných hasičů, kteří zajistili dopravu i rozšíření kapacity posezení,  proběhlo vše ke spokojenosti příchozích, z nichž někteří přišli pěšky, využili dopravy, nebo přijeli svými auty či na kole. Sedělo se, povídalo, vzpomínalo, ale došlo i na opékání uzeniny na ohništi a na další občerstvení. Jedinou kaňkou na příjemném podvečeru bylo velké množství vos, které obtěžovaly všechny bez rozdílu věku a některým dokonce uštědřily bolestivé žihadlo.   Říjnové posezení proběhne ve Spolkovém domě a bude se hodnotit rok letošní a plánovat aktivity do toho příštího.


Autor: Starosta Publikováno 7. 8. 2015 9:23

Hasiči varují před velkým rizikem požárů

Další vlna veder udeřila i v Libereckém kraji a hasiči varují před požáry. V posledních dnech vyjíždějí častěji k požárům trávy, travních porostů, lesních porostů a hrabanky. Jen za první prázdninový měsíc zasahovali v Libereckém kraji u téměř stovky takových událostí. Požáry hrozí především v přírodním prostředí - v lesích, na lukách, na polích, apod. Čím dříve je požár ohlášen, tím méně se rozšíří a napáchá menší škody.
 Obce mohou rozdělávání a udržování ohňů regulovat svými vyhláškami, nejdůležitější je však chování lidí samotných. Ve volné přírodě by lidé neměli za tohoto sucha používat otevřený oheň jako cigarety, zapalovač, zápalky, vařič nebo dělat ohniště. Stejné je to s odpalováním ohňostrojů a jiné pyrotechniky.  V lesích je celoročně zakázáno kouřit! Špatně uhašená cigareta nebo odhozená sirka spadlá do jehličí či hrabanky může způsobit velký požár.
Pozor také při pohybu v blízkosti ploch s dozrávajícím obilím. Zvýšené riziko vzniku požáru však nepanuje jen v přírodním prostředí, suchá jsou tábořiště i zahrady kolem obytných domů. Pozor proto při grilování či kempování. Propanbutanové nebo lihového vařiče nespusťte nikdy z očí. Nestabilní zařízení se může snadno převrátit a způsobit požár. Při vysokých teplotách roste riziko i při zacházení s hořlavými plyny. Například plynový zapalovač za sklem automobilu ponechaný vysokým teplotám může vůz značně poškodit a způsobit vážná zranění. Podobné je to i s mobilními telefony ponechanými na palubní desce nebo na přímém slunci. Požár může způsobit i rozžhavený výfuk automobilu, který se majitel rozhodne zaparkovat u lesa nebo na louce.
Buďte ukáznění a dbejte větší pozornosti. Vaše zodpovědné chování může předejít nepříjemným situacím i velkým škodám.

Autor: Starosta - čerpáno z webu HZS LK Publikováno 7. 8. 2015 9:11

Nové informace na webu - VODOVOD

Do menu levého sloupce byl přidán nový řádek "VODOVOD". Obsahuje nové obchodní podmínky, náhled smlouvy, identifikační údaje a kontakty na správce. Jsou zde také zveřejňovány rozbory vody. Jednou v roce se dělá radonový rozbor a čtyřikrát v roce pak zkouška pitné vody. Ze zveřejňovaných protokolů se například dozvíte pH i obsahy různých sledovaných chemických látek v dodávané pitné vodě.


Autor: Starosta Publikováno 5. 8. 2015 16:44

Červencové číslo zpravodaje na webu

V závěru července vydala obec další číslo zpravodaje. Tištěná forma je už v domácnostech. V přiloženém odkazu si můžete přečíst elektronickou formu nového Z pod Hůry:

Červenec 2015


Autor: Starosta Publikováno 5. 8. 2015 16:22

Městský úřad Hostinné posiluje investiční a majetkový odbor

MěÚ Hostinné vypsal výběrová řízení na obsazení dvou míst investičního a majetkového odboru:

Výběrko OIM Hostinné


Autor: Starosta Publikováno 5. 8. 2015 15:22

Kotlíkové dotace - první informace

Protože se množí dotazy na dotace na výměnu kotlů a média přináší kusé informace, zveřejňujeme materiál, který k tomuto tématu visí na webu Libereckého kraje. Dostanete se na ně proklikem z d e.

Další informace najdete také v přiloženém souboru: Kotlíkové dotace - základní pravidla.

Výzva k podávání žádostí bude nejdříve na přelomu roku 2015/2016. Další informace budeme průběžně zveřejňovat, případně je najdete na shora zveřejněné webové adrese.

 

 


Autor: Starosta Publikováno 4. 8. 2015 11:46

Příměstský tábor ve Vrchlabí

V přiloženém letáčku najdete nabídku příměstského tábora Yellow Point na Liščí farmě ve Vrchlabí:

Příměstský tábor na Lišce


Autor: Starosta - z obdrženého emailu Publikováno 3. 8. 2015 9:45


Informační SMS

23. 7. Libor

Zítra: Kristýna

Tip na výlet

Počasí

Úterý Oblačno 27/17 °C
Středa Skoro jasno 27/15 °C
Čtvrtek Polojasno 28/14 °C
Pátek Jasno 25/16 °C

Návštěvnost stránek

442107